Jump to content
IGNORED

Drugoligaši, epizodisti...


namenski

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
Willem-Dafoe.jpg
On mi je možda preveliko ime za ovu temu. Doduše ja sam Vod gledao sto puta. Tu sam ga i zavoleo kao glumca i valjda ga percipiram kao zvezdu od tada, veliki majstor u svakom slučaju.
  • +1 2
Link to comment
17 hours ago, Aleksandar88 said:
On 10.6.2021. at 11:45, namenski said:
Willem-Dafoe.jpg

On mi je možda preveliko ime za ovu temu. Doduše ja sam Vod gledao sto puta. Tu sam ga i zavoleo kao glumca i valjda ga percipiram kao zvezdu od tada, veliki majstor u svakom slučaju.

Јесте, грешке нема: моја је кривица - употребио сам израз друга лига у земљи која нема ни прву :D

И који никако није омаловажавајући, напротив, од филма, преко спорта, па ако се баш хоће до, рецимо - формуле 1...

Друга лига у смислу резервоара, непресушног из којег неки доспеју у прву лигу, постану звезде.

Мноштва оних професионалаца који - ма колико им се улоге подводиле под оно мале, епизодне - својим остварењима постигну не само да их се запамти, него често оставе јачи утисак него велика имена која на шпицама иду прва, великим, највећим словима.

Обашка они који цео живот/каријеру проведу у другој лиги, а итекако остану запамћени и вредни памћења и без којих гомила такозваних великих филмова не би била то што јесте.

 

 Joe-Viterelli.jpg

  • +1 1
Link to comment
  • 3 months later...

spacer.png

 

Quote

BOŽO BUNJEVAC - ( 1936. - 2008. ) Legende nasih dana
jedan od najpoznatijih glumaca - naturščika iz Breze

Izlog razbio glavom - "Jebo Bosanca koji će kamenom razbiti izlog. Mi to radimo glavom!"
Bunjevac je u filmskom svijetu puno poznatiji pod nadimkom Bosanski Bogart, a zaista je nevjerojatna priča kako je dobio taj nadimak. Naime, Bunjevac je u slovenskom filmu iz 1985. godine "Ovnovi i mamuti", a pod redateljskom palicom Filipa Robarja Dorina, igrao Bosanca koji mete ulice u Ljubljani.
Prema scenariju, u jednoj sceni je trebao kamenom razbiti izlog na trgovini, međutim Bunjevac je to odbio. Naime, rekao je redatelju: "Jebo Bosanca koji će kamenom razbiti izlog. Mi to radimo glavom!". Filmska legenda kaže kako je Slovenac to objeručke prihvatio, a Bunjevac nije htio odraditi tu scenu trijezan. Upravo za tu ulogu je i dobio Arenu za mušku epizodnu ulogu kao i nadimak Bogart.
Bunjevac je glumio u stotinjak filmova na području bivše Jugoslavije, a dobitnik je i pulske Arene 1985. godine.

Na slici , Alija Sirotanović i Božo Bunjevac

 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...