Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2021/2022: treca sreca ponajveca


Dimitrije

Recommended Posts

29 minutes ago, assignment said:

 

Bre Kralju, Piksi je tada imao i prodao igrače poput Baste, Biševca, Boleta Jankovića, Purović, Žigić, ti igrači su posedovali individualni kvalitet... 

 

Njih da poredis sa sadašnjim igračima je po meni skoro pa blasfemija... 

 

Uspehe zadnjih godina, Zvezda nije stvorila na bazi individualnog kvaliteta, već timskog kvaliteta i uigranosti Milojevog sistema. 

 

I brzo se zaboravlja sa kojom porcijom sreće se to desilo, i protiv kojih protivnika i u kakvom sistemu kvalifikacija, ali nebitno, može da misli kome je kako po volji... 

 

Ok, evo Vulic i Joveljić su otišli u toku poslednje dve godine. Jel su oni toliko odskakali individualnim kvalitetom?

 

Mislim, nije da ima mesta za raspravu kad te egzaktne činjenice demantuju

Link to comment
2 hours ago, MiddleClass said:

Preminuo Ivan Toplak...

 

@Dimitrije ce napisati koju prigodnu.

Zvezdin Slovenac (mada rodjeni Beogradjanin).  U Zvezdu dosao iz ljubljanske Olimpije.  Najvise ce ostati upamcen po sezoni 1956-1957 kada je zvezda dosla do polufinala KES.  Bio je heroj i tragicar tog turnira.  Heroj jer je postizao vazne golove u obe utakmice u prvom kolu protiv holandskog Rapida (danas Roda).  Tragicar u prvoj polufinalnoj utakmici protiv Fiorentine u Beogradu kada je u sudaru sa protivnickim igracem doziveo potres mozga i nije mogao da zavrsi utakmicu.  Zvezda je dobar deo utakmice igrala sa 10 igraca (tada povredjeni igrac nije mogao da se menja) i izgubila 0-1 pred sam kraj.  U revansu u Firenci bilo je 0-0.  Da je Toplak ostao u igri, ko zna, mozda bi Zvezda igrala finale protiv Reala (u kome su tada igrali slavni Di Stefano, Kopa i Hento).

Edited by Dimitrije
  • Hvala 3
Link to comment
2 hours ago, kralj said:

 

Ok, evo Vulic i Joveljić su otišli u toku poslednje dve godine. Jel su oni toliko odskakali individualnim kvalitetom?

 

Mislim, nije da ima mesta za raspravu kad te egzaktne činjenice demantuju

 

Vulić eno ga u Seriji B u Krotone a Joveljica Frankfurt prodaje u Ameriku nakon 2 pozajmice u Begliju i Austriji I uopšte, cela razprava je počela oko tvoje tvrdnje kako bi Zvezda u ligama petice sem možda Engleske kao bila ok i kako nas tim vredi... 

Definitivno nema mesta za diskusiju jer nisi u realnosti... 

Link to comment

Nema te lige u kojoj ne bi smo uspeli da obezbedimo opstanak. Naravno, u ligama petice, to bi bilo na misice. Pogledajmo ove lige ispod lige 5, a jace od nase, Portugal, Holandija, Skotska, svugde bi bili plasirani u prvih 4-5

Link to comment
11 minutes ago, nahbar said:

Nema te lige u kojoj ne bi smo uspeli da obezbedimo opstanak. Naravno, u ligama petice, to bi bilo na misice. Pogledajmo ove lige ispod lige 5, a jace od nase, Portugal, Holandija, Skotska, svugde bi bili plasirani u prvih 4-5

 

Ovo smatram realnim 👍

Link to comment

Ne bih se slozio, mislim da bismo iz Primere i EPL ispali glat, u Bundesligi opstali na guzove, a u Seriji A i Francuskoj negde donja srednja klasa. 

U Portugalu, Ukrajini, Turskoj, Grckoj, Rusiji itd. mozda ne bismo ni igrali evrokupove. Mozda tek u Belgiji i Holandiji. U Skotskoj bismo se tukli za titulu, to je neozbiljna liga. 

In other news: Piksi Kovacevic trener Kikinde. :laugh:

Edited by Plajvi
Link to comment
4 hours ago, Plajvi said:

Ne bih se slozio, mislim da bismo iz Primere i EPL ispali glat, u Bundesligi opstali na guzove, a u Seriji A i Francuskoj negde donja srednja klasa. 

U Portugalu, Ukrajini, Turskoj, Grckoj, Rusiji itd. mozda ne bismo ni igrali evrokupove. Mozda tek u Belgiji i Holandiji. U Skotskoj bismo se tukli za titulu, to je neozbiljna liga. 

In other news: Piksi Kovacevic trener Kikinde. :laugh:

 

Nema šanse. Gledao sam Primeru igrom slučaja više nego inače prošle godine. Zvezda je za klasu bolji fudbal igrala od nekih timova koji su opstali. Tipa Kadiz, Alaves... Nije ni bitno. Početna teza je kao što rekoh bila da naši najbolji igrači ne mogu da igraju u tim ligama nego im je Turska plafon, a to je baš ono za jedva odgovoriti, dosadno mi bilo, a ispade polemika. 

 

Link to comment
On 24.7.2021. at 23:25, Dimitrije said:

I jos samo osvrt na Stankovicevu izjavu posle utakmice.  Jeftine fraze u cilju podilazenja navijacima, bez osvrta na igru svog tima i igru protivnika.  Ukratko - bljak.  Vreme je da javno prizna da je igra njegovog tima na pocetku sezone u najboljem slucaju neubedljiva i zabrinjavajuca.  Za Kairat mora bolje nego ovo danas i bolje nego od pocetka sezone do sada. 

 

od pocetka sezone do danas, a od pocetka sezone do danas proslo 10 dana.

i proslog leta je to izgledalo dosta lose, vrlo bleda izdanja protiv tirane i omonije, tek malo bolje protiv jermena, a to je vec bio 1. 10. kod mistera se sporije ulazi u formu, ali ta forma duze traje i ekipa mu je spremna da igra cele jeseni u manje-vise slicnom ritmu. ipak je on dugo proveo u italiji pa verovatno sprema ekipu po tom receptu - da se fudbal igra na jesen. prethodni trener je tempirao formu za jul i avgust, pa nije cudo da smo tada odigrali najbolje utakmice, a kasnije se uglavnom raspadali.

jedino sto zabrinjava je drndanje degeneka i nicim izazvano forsiranje pankova i pavkova. sramotno je da klub koji toliko trosi ne moze godinama da nadje pristojnog napadaca. robi je uspeo da nadje borhu sa jedno 10 puta manjim budzetom.

Edited by Nikodije
Link to comment
  • renne unpinned and locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...