Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2021/2022: treca sreca ponajveca


Dimitrije

Recommended Posts

28 minutes ago, James Marshall said:

Meni je Ben jedan od najsimpatičnijih igrača ikad, pogotovo stranaca, ali to što on igra odavno je vrlo vrlo tanko. Malo godine, malo nedostatak motivacije, malo post, sve ja to razumijem, ali mislim da se i tu moglo razmišljati o apgrejdu, na duže staze.

 

Pa i apgrejdovani smo, Falko je projektovan kao njegova zamena. E, sad, zasto je on dovodjen kad je Ben produzen je pitalica za Mitu Smotu.

  • +1 1
Link to comment

Zasto nije obezbedjen kurs engleskog, makar da nauci fudbalske fraze od januara do danas?

Sam je rekao da tek uci engleski, da mu je pomoglo sto je tu bio Falcineli I sto Deki zna italijanski.

Link to comment
10 hours ago, Hobbit slayer said:



 

 


Ne znam kako stojimo sa igračima iz podmlatka na toj poziciji, ali mislim da smo napravili veliku grešku prodajom Alekse Terzića, pošto bi nam on bio idealno rešenje kao rezervni bek

Sent from my HD1913 using Tapatalk

 

 

Mi igramo sa igracima iz podmlatka OFK (Gajic, Rodic, Nikolic, i sada Stanic) i sa igracima iz podmlatka Vojvodine (Katai, Ivanic, Pankov, Babic).  Nas podmladak, na zalost, ne moze da proizvede kvalitet koji zavredjuje standardnu poziciju u prvom timu (Gavric, Erakovic, Radulovic).  Mozda ovi novi, Lazetic i Stankovic, nesto naprave ali, za sada, Zvezdin "omladinski pogon"ne proizvodi ni prvotimce niti igrace koji mogu da se prodaju za dobre pare.  Zvezdina omladinska skola mozda ima dobre timove za domaca takmicenja pa i za evropska, ali pojedinci nisu prva klasa.

Edited by Dimitrije
Link to comment

Dugo se već rad u omladinskim školama fokusira na trofeje. Do trofeja se uglavnom dolazi kroz napredne fizičke performanse i taktiku. Naš fudbal zbog toga i izbacuje taktički pismene igrače koji mahom nemaju alternativu kada naiđu na fizički superiornije od sebe. Dovoljno je uporediti karijere Čileanaca i ovih novih omladinskih prvaka sveta. I one dve godine, gledajući Zvezdu u omladinskoj CL osnovni utisak mi je bio da se jako malo radi individualno (ne računajući kondicione treninge).

 

Sledeća utakmica je Dekiju ozbiljan ispit. Da sam na njegovom mestu, ostavio bih Krstičića na klupi, a počeo ili sa Veljom ili Kangom. Možda i obojica ukoliko će Ben u špic. Fali napadač strašno, prošle godine smo makar Tomanea imali da izbacimo one pacere. I naravno Degenek mora pozadi.

Link to comment
1 hour ago, kralj said:

Dugo se već rad u omladinskim školama fokusira na trofeje. Do trofeja se uglavnom dolazi kroz napredne fizičke performanse i taktiku. Naš fudbal zbog toga i izbacuje taktički pismene igrače koji mahom nemaju alternativu kada naiđu na fizički superiornije od sebe. Dovoljno je uporediti karijere Čileanaca i ovih novih omladinskih prvaka sveta. I one dve godine, gledajući Zvezdu u omladinskoj CL osnovni utisak mi je bio da se jako malo radi individualno (ne računajući kondicione treninge).

 

Sledeća utakmica je Dekiju ozbiljan ispit. Da sam na njegovom mestu, ostavio bih Krstičića na klupi, a počeo ili sa Veljom ili Kangom. Možda i obojica ukoliko će Ben u špic. Fali napadač strašno, prošle godine smo makar Tomanea imali da izbacimo one pacere. I naravno Degenek mora pozadi.

 

Ja mislim upravo suprotno, da se isuvise malo paznje posvecuje taktici i fizickim performansama, jos manje psiholoskim, sto dokazuje i to kako nam izgledaju ovi bonus igraci. Gavric, Nikolic i Erakovic svi znaju da igraju fudbal ali su takticki nepismeni i nesposobni da odgovore na malo komplikovanije zahteve od onih tipa "ti se igraj na svojoj poziciji i zabole te za utakmicu". Jedan malo jaci faul ili jedna prodata lopta i njih vise nema na utakmici, da i ne pricam o tome da ako ih preselis na neku drugu poziciju bukvalno se pretvaraju u igraca manje.

 

Mislim da je glavni problem to s kakvim motivom ti klinci pocinju fudbalsku karijeru a bojim se da taj problem nije lako resiv i da ce zbog njega 90% klinaca da ili ostavi fudbal ili zavrsi u nizim ligama na ovaj ili onaj nacin. Ovih 10% otpada na karaktere koji ce da grizu svesni da kao klinci jos uvek nista ne znaju i da moraju ozbiljno da rade da bi napravili bilo kakvu ozbiljniju karijeru. Sa Cileancima se ovi danasnji klinci ne mogu uporedjivati jer klubovi nekada nisu bili masine za prodaju igraca cim stigne neka ponuda, nisu bili pd tolikom paznjom menadzera (cesto kriminalaca i navijackih vodja koji glume menadzere) i roditelji im nisu listom gurali loptu kako bi pokusali da se dokopaju para preko dece. Krace receno, toliko stvari mora da se ocisti u srpskom fudbalu da bi deca imala neku sansu, pod uslovom da nisu posebni karakteri i da nemaju normalne roditelje. Herkulu da das taj posao rekao bi ti - zajebi, odoh ja da cistim Augijeve stale, lakse je.

Link to comment

Fudbaler Kairata Maki Banjak, kao i još trojica prvotimaca ove kazahstanske ekipe, pozitivni su na virus korona, saznaje Mozzart Sport.

To značajno komplikuje situaciju pred revanš meč drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona između Crvene zvezde i Kairata.

 

Pored Banjaka, pozitivni su i Hose Kante, Stas Pokatilov i Ajbol Abiken. Posebno je udarac za Kairat što neće igrati Kante koji je bio odličan i dao prvi gol u prvom meču. Dakle, oba strelca gola iz prvog duela su pozitivna, kao i prvi golman Pokatilov.

 

 

https://www.mozzartsport.com/fudbal/vesti/banjak-i-jos-trojica-vaznih-igraca-kairata-pozitivni-na-virus-korona-pred-mec-sa-zvezdom/394054

Edited by Milosh76
Link to comment
On 23.7.2021. at 20:28, kralj said:


 

 


Čoveče, igrali su mnogi Zvezdini igrači u jačim ligama i jačim timovima od Zvezde. 1 Srđan Babić je igrao u Sosijedadu. Pa Gajić, Katai, Falko, Dragović, Bakajoko, Ben svi u ligama petice... I mahom su danas bolji igrači nego kad su odlazili u te klubove.

Ivanić i Katai mogu da igraju u svakom klubu koji nije npr. u top 20 i da bude nosilac. I verujem da će Ivanić otići (a za mene je Katai bolji igrač, al ajde to su nijanse).

Imam utisak da ne gledaš fudbal. Zvezda bi sa igrom iz prošle godine možda samo u engleskoj u nekom slučaju bila u priči za opstanak. A između toga i da njeni najbolji igrač nema kvalitet za najgori tim Francuske ili Italije stanu 3 okeana.

I sad još transfermarketi i ini friziraju vrednost Zvezdinih igrača, a potcenjuju Nemce i Špance.

Jedino ovo treće je donekle tačno. Mada, u Italiji i Francuskoj ionako igraju igrači koji su dolazili iz Vojvodine, Čukaričkog s 25 godina... Najbolje da su bolji od ovih koji igraju najbolji fudbal u Srbiji u poslednjih ko zna koliko godina.

Poslato sa ELS-N39 pomoću Tapatoka
 

 

 

Čoveče ti strahovito precenjuš, pa ti nabrojani igrači da vrede i dalje bi igrali u tim ligama a nebi se vraćali ili dolazili u vukojebinu i Ling long ligu.. 

 

Ako već povlačiš transfermarkt, u Bundesligi po vrednosti tima bili bi na 17 mestu, u drugoj ligi bili bi treći... 

 

Ivanić nam najviše vredi, oko 6 milke...  Ja sa Zvezdaš, ali malo više realnosti please... 

Link to comment
12 minutes ago, assignment said:

Ivanić nam najviše vredi, oko 6 milke

Za Ivanica navodno trazimo 5M, a neki Rusi su nudili 4.5M evra, a mi kao necemo da ga prodamo pre kraja kvalifikacija.

 

A usput smo mu ponudili novi, jaci ugovor, a on se jos nije izjasnio o tome.

  • +1 1
Link to comment
 
Čoveče ti strahovito precenjuš, pa ti nabrojani igrači da vrede i dalje bi igrali u tim ligama a nebi se vraćali ili dolazili u vukojebinu i Ling long ligu.. 
 
Ako već povlačiš transfermarkt, u Bundesligi po vrednosti tima bili bi na 17 mestu, u drugoj ligi bili bi treći... 
 
Ivanić nam najviše vredi, oko 6 milke...  Ja sa Zvezdaš, ali malo više realnosti please... 
Pa ok, neka smo i 17. (naravno da ce transfermarketi da vise cene Nemce od nasih). Da li bi najbolji igrac Zvezde mogao da igra u najgorem, dakle 20. iz Nemačke? Ono, ne da bude najbolji, da bude u rotaciji? Ili ipak samo Turska. To si napisao i sa time polemišem.

Evo, pouzdano znam da su Gavrića letos ozbiljno tražili iz Serije A. Bar 6-7 igrača iz Zvezde bi sutra našli klub po ligama petice da ih u klubu ne precenjuju, ne zato što ne znaju koliko vrede, već zato što čekaju bolju ponudu sa istoka. Naravno desi se izuzetak, pa neko (kao Radonjić) dobije dovoljno dobru ponudu i onda ne ode u Trou ili Ajacio nego u 2. najveći klub te lige.

I danas imamo par igrača na tom nivou. Ali opet kazem, dovoljno je pogledati 10 minuta fudbala i videti da Marko Marin može da igra na najvišem nivou. Ali činjenica da je otišao u još veću vukojebinu ne znači da ovde nije bio dovoljno kompetativan.

Poslato sa ELS-N39 pomoću Tapatoka

Link to comment

Екипа Каирата допутовала је у Београд без два играча који који су позитивни на ковид. У питању су голман Покатилов и штопер Маки Бањак

 

RSB

  • +1 1
Link to comment

Inače je Piksi kao predsednik govorio da će uvek pre prodati igrača na veliku scenu za nešto manju ponudu i da igrači koji odlaze, na taj način promovišu klub. I prodao je 10 igrača u lige petice. A sad ovi koji su uspesniji ne mogu nijednog. Nece biti.

Poslato sa ELS-N39 pomoću Tapatoka

Link to comment
1 hour ago, kralj said:

Inače je Piksi kao predsednik govorio da će uvek pre prodati igrača na veliku scenu za nešto manju ponudu i da igrači koji odlaze, na taj način promovišu klub. I prodao je 10 igrača u lige petice. A sad ovi koji su uspesniji ne mogu nijednog. Nece biti.

Poslato sa ELS-N39 pomoću Tapatoka
 

 

Bre Kralju, Piksi je tada imao i prodao igrače poput Baste, Biševca, Boleta Jankovića, Purović, Žigić, ti igrači su posedovali individualni kvalitet... 

 

Njih da poredis sa sadašnjim igračima je po meni skoro pa blasfemija... 

 

Uspehe zadnjih godina, Zvezda nije stvorila na bazi individualnog kvaliteta, već timskog kvaliteta i uigranosti Milojevog sistema. 

 

I brzo se zaboravlja sa kojom porcijom sreće se to desilo, i protiv kojih protivnika i u kakvom sistemu kvalifikacija, ali nebitno, može da misli kome je kako po volji... 

Link to comment
  • renne unpinned and locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...