Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2021/2022: treca sreca ponajveca


Dimitrije

Recommended Posts

34 minutes ago, MiddleClass said:

Povrijedio se Pankov

 

Eto prilike da Degenek ponovi prigli klupu, a Babić izbriljira protiv Kairata :wub:

  • Haha 1
Link to comment

Jovana, jednostavna, elegantna haljina, malo sminke.  Ukratko classy.  To je najlepsi aspekt utakmice.

 

Zvezda, da ne filozofiramo dalje o tome da li Degenek ili Krsticic ili Dioni treba/ne treba da igraju u startnoj postavi, ne igra dobro.  Ovo je vec cetvrta utakmica (racunam i onu u Gracu) gde nema naznake da se forma polako dize.  Stavise, rekao bih da pada.  Deluju nedovojno spremno (osim kondiciono) i neuigrano.  Lose odradjene pripreme.  U celoj odbrani ja se uzdam samo u Sanoga kao neprelazni greben.  Svi ostali su ili na ivici kiksa ili kiksiraju.  Borjan kod ispucavanja mora da padne  (covek ima broj cipela > 45 pa bi bar  na osnovu zakona mehanike morao da bude stabiliniji kad mu je jedna noga u vazduhu).  Dragovic nije los, ali nije ni dobar kao na evropskom prvenstvu.  Ostali u odbrani - samo molim Boga da ne bude lopta kod jednog od njih kada protivnik pravi presing.  Igra u skoku ne postoji i ni jedan od izvedenih kornera nije rezultirao u nesto sto bi mirisalo na sansu.  (I to ne samo danas.)  Treba da gledaju kako to Kairat radi koji i posle izbacivanja auta stvara paniku u odbrani gostiju.  Prodornost nasih igraca pred bunkerom je nikakva.  Niti koriste brzinu, niti tehniku da pokusaju da razbiju bunker.  Kljucni igraci su na pocetku sezone zasiceni i bezidejni i to je ono sto je najgore.  Trude se , trce, sutiraju ali uglavnom bez velikog ucinka.

Edited by Dimitrije
Link to comment

I jos samo osvrt na Stankovicevu izjavu posle utakmice.  Jeftine fraze u cilju podilazenja navijacima, bez osvrta na igru svog tima i igru protivnika.  Ukratko - bljak.  Vreme je da javno prizna da je igra njegovog tima na pocetku sezone u najboljem slucaju neubedljiva i zabrinjavajuca.  Za Kairat mora bolje nego ovo danas i bolje nego od pocetka sezone do sada. 

Link to comment

U sredu ce biti mnogo vazno da se Katai konacno pronadje a da to ne bude na silu, bas nas jebe na ove prve tri utakmice. Treba Stankovic da mu obvjasni da igra jednostavno i ono sto najbolje radi, da ne pokusava na silu, jer samo trosi snagu bezveze. Ivanic je danas bio na svom nivou, trebalo bi i u sredu da ga vidimo ovakvog. Bez njih dvojice bice tesko, tim pre sto se i Kanga ne snalazi na pcoetku sezone a dugacka pauza i neigranje je na Falka ostavila traga.

 

Pozadi imamo to sto imamo. Nadam se samo da ce Stankovic uraditi ono sto je trebalo da uradi od pocetka sezone, da upari Dragovica i Degeneka i tako olaksa obojici. Ovo sa Pankovom vise nije ni smesno.

Link to comment





 
Pozadi imamo to sto imamo. Nadam se samo da ce Stankovic uraditi ono sto je trebalo da uradi od pocetka sezone, da upari Dragovica i Degeneka i tako olaksa obojici. Ovo sa Pankovom vise nije ni smesno.


Pogledao sam zadnjih 25 minuta meča, ali ako sam dobro razumeo ni prve dve trećine nisu bile mnogo bolje.
Pankov je izašao povređen, tako da bi to možda trebalo da natera Dekija da počne sa Degenekom.
Mada, da budem potpuno iskren, uopšte nemam neka velika očekivanja što se tiče prolaska u sledeće kolo kvalifikacija za LŠ. U principu, osim razlike u finansijskoj dobiti, nema neke velike razlike da li ćemo ispasti sada ili u plej ofu kvalifikacija za LŠ.
Sa ovakvom igrom teško da imamo čemu da se nadamo u LŠ, a u LE bi nam u svakom slučaju bilo mnogo prijatnije iskustvo

Sent from my HD1913 using Tapatalk


Link to comment

Mislim da ne treba da se u ovom trenutku brinemo o tome koje nam od UEFA takmicenja vise odgovara.  Ako bi podigli formu i kvalitet igre tako da se kvalifikujemo za grupnu fazu LS, onda bi to znacilo da u grupnoj fazi imamo sanse da ne budemo topovsko meso i da mozemo da se borimo za 3. poziciju u grupi.  Ukoliko pak ne podignemo kvalitet igre i formu a nekako se doteuramo do grupne faze LE ili LK, onda cemo da se brukamo u grupnoj fazi bilo kog od ta dva takmicenja i zavrsicemo ubedljivo na poslednoem mestu u grupi.  I naravno, necemo vise biti ni favorit u domacoj ligi.

 

Cudna je igra fudbal.  Sacuvas kostur tima i kljucne igrace i cak poboljsas sastav tima.  Imas istog trenera, istu upravu i uveren si da nova sezona moze da bude samo jedan stepen vise u odnosu na prethodnu.  A onda zapocnes novu sezonu nedovoljno pripremljen, van forme, bez jasno definisane igre i bez glavnog oruzja is prethodne sezone - odlicne skok igre  i sa ubitacnim prekidima i tranzicijom - i tim ti jedva lici na onaj koji je ne tako davno dominirao u domacoj ligi i pokazao da ume da igra i pobedjuje u Evropi.

Link to comment
Ako isoadnemo od Kairata jel nastavljamo kvalifikacije za LE ili LK?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk


... e0d18b1a8e4bcc9887c88ab0a3a6aa98.jpg

Sent from my HD1913 using Tapatalk

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Hobbit slayer said:

Pogledao sam zadnjih 25 minuta meča, ali ako sam dobro razumeo ni prve dve trećine nisu bile mnogo bolje.
Pankov je izašao povređen, tako da bi to možda trebalo da natera Dekija da počne sa Degenekom.
Mada, da budem potpuno iskren, uopšte nemam neka velika očekivanja što se tiče prolaska u sledeće kolo kvalifikacija za LŠ. U principu, osim razlike u finansijskoj dobiti, nema neke velike razlike da li ćemo ispasti sada ili u plej ofu kvalifikacija za LŠ.
Sa ovakvom igrom teško da imamo čemu da se nadamo u LŠ, a u LE bi nam u svakom slučaju bilo mnogo prijatnije iskustvo
 

 

Ovo smo isto pisali posle Tirane pa je na kraju zavrsilo spektaklom protiv Milana. Odigrali smo samo tri takmicarske utakmice do sada, nista ovo ne mora da znaci. Jebi ga, ispostavilo se da je za nase timove kretanje u Evropi od prvog kola ipak bolja opcija. Kairat nije neka ekipa ali usred su sezone i jednostavno nismo u istoj situaciji, ne bi me zacudilo da ispadnemo ali ni da prodjemo na individualni kvalitet. S obzirom na to da jos uvek nismo doveli neke timske radnje do automatizma treba reci ovim glavnim igracima da pokusavaju u poslednjoj trecini terena da izmuvaju nesto jedan na jedan umesto da se dodaju dok neko ne pogresi i otvori kontru. Videlo se i tamo da imamo taj kvalitet. Preduslov je, naravno, da igra najbolji tim a ne da se glupiramo sa dva zadnja vezna i Bakajokom umesto Kataija.

 

Ali, neverovatno je kako godinama padnemo na "Rodicevu foru" da je nikad spremniji, da je konacno zalecio sve sto je imalo da se zaleci i godinama dovodimo sebe u poziciju da se na levom beku glupiramo sa zanderima, gobeljicima i slicnima jer on ne moze da prdne posle 60. minuta utakmice. Kapiram da bolji igrac od njega na toj poziciji moze da bude samo stranac koji mnogo kosta a da je glupo dovesti slabijeg stranca da sedi na klupi ali, jebem mu mater, ako znas da godinama imas isti problem resavaj ga bilo kako.

Link to comment




 
Ali, neverovatno je kako godinama padnemo na "Rodicevu foru" da je nikad spremniji, da je konacno zalecio sve sto je imalo da se zaleci i godinama dovodimo sebe u poziciju da se na levom beku glupiramo sa zanderima, gobeljicima i slicnima jer on ne moze da prdne posle 60. minuta utakmice. Kapiram da bolji igrac od njega na toj poziciji moze da bude samo stranac koji mnogo kosta a da je glupo dovesti slabijeg stranca da sedi na klupi ali, jebem mu mater, ako znas da godinama imas isti problem resavaj ga bilo kako.


Ne znam kako stojimo sa igračima iz podmlatka na toj poziciji, ali mislim da smo napravili veliku grešku prodajom Alekse Terzića, pošto bi nam on bio idealno rešenje kao rezervni bek

Sent from my HD1913 using Tapatalk


Link to comment

Ja sam zaspao negde oko 70tog minuta, a jutros vidim da je jedino što sam propustio bila Jovanina haljina.

 

Harper pominje scenario Tirana-Milan. Sve i da se ponovi to meni će i dalje biti veći problem što posle toliko paretina u klubu mi nemamo valjanog špica, a o desnom i levom beku ni ne razmišljamo. Katai, Ivanić i Ben su zacementirani pa ponekad igraju sa preteranom dozom kurcobolje. Situacija sa štoperima je na nivou španske serije, a čak ni rotacije dvojice ispred njih (Kanga umesto Krstičića) nije donela puno obzirom da je Kanga predaleko od gola.

 

I ovo za skok igru, kad god je neki korner ja pogeldom tražim Milunovića :sad:, jbt, da li je moguće da mi bez njega ne možemo da napravimo apsolutno ništa u prekidu!?

  • +1 1
Link to comment

Meni je Ben jedan od najsimpatičnijih igrača ikad, pogotovo stranaca, ali to što on igra odavno je vrlo vrlo tanko. Malo godine, malo nedostatak motivacije, malo post, sve ja to razumijem, ali mislim da se i tu moglo razmišljati o apgrejdu, na duže staze.

Link to comment
  • renne unpinned and locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...