Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2021/2022: treca sreca ponajveca


Dimitrije

Recommended Posts

Zvezda nosilac u Q4 sa gigantskim koeficijentom, ko bi rekao pre par godina. Ozbiljan kontinuitet. 

 

Na stranu, imam utisak da je ovaj tim CZ u padu i da treba sveze krvi kako bi se odrzala uzlazna putanja. Iskreno mi se ne svidja odresivanje kese i na silu zadrzavanje igraca tipa Sanogo i Ben, te bespotrebno starozaslugarsko vracanje Krsticica i Srnica, a koliko god su svi oni odradili posteno svoje uloge nekad treba imati osecaj da se izvukao maksimum i da treba potraziti nesto novo. A usudio bih se reci i da mi se nimalo ne svidja najava davanja novog ugovora Borjanu do 40. godine. Grobari su se tako ukanalili sa Mustafom u njegovom poslednjem mandatu. 

 

Ozbiljno fali brzine u poslednjoj trećini terena, ali izgleda da je negde u statutu zapisano da Zvezda za spiceve gleda samo popularne guzicare, sto se vidi i po najavama tipa Dzjuba, Estupinjan i sl.

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Dimitrije said:

... kasnije uvodjenjem Srnica umesto Ivanica.  Iskljucio je napad i odlucio da do kraja cuva 2-0.  Vozdovac je dodao gas i krenuo ozbiljnije da napada sa vise igraca bez straha da Zvezda bez dvojce kreativaca u napadu moze ozbiljnije da ih ugrozi.  Uprkos izmenama koje su imale zadatak da cementiraju vodjstvo, Vozdovac je dao gol i uvukla se nervoza u Stankovica i u igrace.  Jedini potez koji je mogao da povuce u tom trnutku je da ubaci beskorisnog Pavkova tek da pripreti ako moze jer nije smeo da reskira sa mladjarijom.  Ume Stankovic da pravi glupe izmene i da upropasti igru koja je obecavala.  Videcemo kako ce da pripremi tim za finale kupa.  On voli da citira Murinja: "Broje se trofeji a ne dobra igra."   

 

Srnic umesto Ivanica je, zapravo, bila dobra izmena jer je Ivanic danas odigrao ocajno a sve vreme smo se branili 3 na 3, 4 na 4 ili 5 na 5, u zavisnosti od toga sa koliko je igraca napadao Vozdovac, jer niko nije hteo da trci nazad. Zato i to ubacivanje Pankova nije imalo nikakvog smisla, samo smo pozvali Vozdovac na nasu polovinu. Srnic nas je zapravo stabilizovao i tek posle te izmene usli smo u mirnu zavrsnicu.

 

Odavno gledam fudbal ali goru izmenu od ovog zajebavanja sa uvodjenjem Pankova umesto Ohija ne pamtim da sam video ikada. Nije stvar ni u tome sto je usao stoper umesto centarfora, mada je sama po sebi takva izmena sramna na ovakvoj utakmici, stvar je u tome sto smo posle drugog gola izasli iz grca zbog moranja i konacno poceli da igramo opusteno i sasvim dobro. Taj period nam je i bio jedini dobar period utakmice a Stankovic ga je u sekundi unistio potpuno kretenskom i besmislenom izmenom. Gledao sam s jednim drugarom utakmicu, do kraja smo pokusavali da protumacimo sta je tacno hteo tom izmenom i nije nam uspevalo. Jedino je bila neka daleka logika da se plasio da Vozdovac ne pocne da preskace igru pa da nas ugrozi visokim loptama ali oni to niti su pokusavali, niti imaju igrace za tako nesto. Drugog objasnjenja nema, osim ako nije igrao kladionicu na minute Pankova ili mu je nesto obecao pre utakmice. Ali cak i tada je trebalo da menja Bena jer je Ben spor u tranziciji i voli predugo da davi loptu, iscacka kontakt i prospe se kao snasha.

 

Bas mi je sjebao uzitak, uveren sam da bismo vrlo brzo dali i treci gol da nije upropastio tim tom izmenom i citava atmosfera do kraja utakmice bi bila drugacija.

Link to comment
3 minutes ago, harper said:

 

Srnic umesto Ivanica je, zapravo, bila dobra izmena jer je Ivanic danas odigrao ocajno a sve vreme smo se branili 3 na 3, 4 na 4 ili 5 na 5, u zavisnosti od toga sa koliko je igraca napadao Vozdovac, jer niko nije hteo da trci nazad. Zato i to ubacivanje Pankova nije imalo nikakvog smisla, samo smo pozvali Vozdovac na nasu polovinu. Srnic nas je zapravo stabilizovao i tek posle te izmene usli smo u mirnu zavrsnicu.

 

Odavno gledam fudbal ali goru izmenu od ovog zajebavanja sa uvodjenjem Pankova umesto Ohija ne pamtim da sam video ikada. Nije stvar ni u tome sto je usao stoper umesto centarfora, mada je sama po sebi takva izmena sramna na ovakvoj utakmici, stvar je u tome sto smo posle drugog gola izasli iz grca zbog moranja i konacno poceli da igramo opusteno i sasvim dobro. Taj period nam je i bio jedini dobar period utakmice a Stankovic ga je u sekundi unistio potpuno kretenskom i besmislenom izmenom. Gledao sam s jednim drugarom utakmicu, do kraja smo pokusavali da protumacimo sta je tacno hteo tom izmenom i nije nam uspevalo. Jedino je bila neka daleka logika da se plasio da Vozdovac ne pocne da preskace igru pa da nas ugrozi visokim loptama ali oni to niti su pokusavali, niti imaju igrace za tako nesto. Drugog objasnjenja nema, osim ako nije igrao kladionicu na minute Pankova ili mu je nesto obecao pre utakmice. Ali cak i tada je trebalo da menja Bena jer je Ben spor u tranziciji i voli predugo da davi loptu, iscacka kontakt i prospe se kao snasha.

 

Bas mi je sjebao uzitak, uveren sam da bismo vrlo brzo dali i treci gol da nije upropastio tim tom izmenom i citava atmosfera do kraja utakmice bi bila drugacija.

Bismo.  Posle drugog gola je nastao period kada smo sabili Vozdovac i kada je Gajic pogodio precku.  Ubrzo zatim je usledila pomenuta izmena.

 

Jeste Srnic stabilizovao igru, ali njegovo uvodjenje, kao i kasnije uvodjenje Pavkova, su bili potezi kojima je trebalo da se popravi ono sto je zasrao izmenom Ohi-Pankov.

 

Sto se tice bojazni da ce Vozdovac da pocne da bunari, bilo je ocigledno da Linta (njihov trener) insistira na iznosenju lopte sa njihove polovine cak i pod presingom i da ne nema nameru od toga da odustaje.  

Link to comment
25 minutes ago, los borrachos said:

Zvezda nosilac u Q4 sa gigantskim koeficijentom, ko bi rekao pre par godina. Ozbiljan kontinuitet. 

 

Na stranu, imam utisak da je ovaj tim CZ u padu i da treba sveze krvi kako bi se odrzala uzlazna putanja. Iskreno mi se ne svidja odresivanje kese i na silu zadrzavanje igraca tipa Sanogo i Ben, te bespotrebno starozaslugarsko vracanje Krsticica i Srnica, a koliko god su svi oni odradili posteno svoje uloge nekad treba imati osecaj da se izvukao maksimum i da treba potraziti nesto novo. A usudio bih se reci i da mi se nimalo ne svidja najava davanja novog ugovora Borjanu do 40. godine. Grobari su se tako ukanalili sa Mustafom u njegovom poslednjem mandatu. 

 

Ozbiljno fali brzine u poslednjoj trećini terena, ali izgleda da je negde u statutu zapisano da Zvezda za spiceve gleda samo popularne guzicare, sto se vidi i po najavama tipa Dzjuba, Estupinjan i sl.

 

Zasto su se Grobari ukanalili sa Stojkovicem? On je branio sasvim dobro do poslednjeg dana u Partizanu a ne vidim da ga je na golu zamenio neki bolji golman.

 

A da treba sveze krvi, treba, mada ove utakmice na kraju sezone nisu neki reper. Skoro uvek na samom kraju sezone igramo kao kanta, samo sto je ovog puta znacio svaki bod pa je bilo primetno da lose igramo.

Link to comment
39 minutes ago, los borrachos said:

Zvezda nosilac u Q4 sa gigantskim koeficijentom, ko bi rekao pre par godina. Ozbiljan kontinuitet. 

 

Na stranu, imam utisak da je ovaj tim CZ u padu i da treba sveze krvi kako bi se odrzala uzlazna putanja. Iskreno mi se ne svidja odresivanje kese i na silu zadrzavanje igraca tipa Sanogo i Ben, te bespotrebno starozaslugarsko vracanje Krsticica i Srnica, a koliko god su svi oni odradili posteno svoje uloge nekad treba imati osecaj da se izvukao maksimum i da treba potraziti nesto novo. A usudio bih se reci i da mi se nimalo ne svidja najava davanja novog ugovora Borjanu do 40. godine. Grobari su se tako ukanalili sa Mustafom u njegovom poslednjem mandatu. 

 

Ozbiljno fali brzine u poslednjoj trećini terena, ali izgleda da je negde u statutu zapisano da Zvezda za spiceve gleda samo popularne guzicare, sto se vidi i po najavama tipa Dzjuba, Estupinjan i sl.

Nama su matorci i ove godine bili najbolji igraci u timu (Brojan, Dragovic, Rodic, Kanga, Sanogo, Ivanic, Katai, Ben) iako su ovo prvenstvo u takmicenje u LE bili tezi nego prosle godine.  Ja nemam nista protiv da igraju dogod mogu na ovom nivou.  Medjutim, sveze krvi treba pre svega da odmenjuju matorce i da im smanje broj utakmica na kojim igraju.  Ja jos uvek nisam siguran da je ta sveza krv u Zvezdi (Stanic, Motika, Gordic, Stankovic, Radulovic, Lucic, Djuric, Mituljikici, Mustafa itd.) ili treba da se osvezimo sa igracima izvan kluba, u kom slucaju bih ja vise voleo zrele igrace od 25-27 godina nego junose.

 

Uzgred, koliko god ja ne voleo igraca kao Srnic, on se ove sezone isplatio za to za sta ga je Stankovic naumio.

  • +1 1
Link to comment
55 minutes ago, harper said:

 

Zasto su se Grobari ukanalili sa Stojkovicem? On je branio sasvim dobro do poslednjeg dana u Partizanu a ne vidim da ga je na golu zamenio neki bolji golman.

 

 

Ima grobara ovde da potvrde ili opovrgnu, ali moj utisak je da je taj ugovor na kraju bio uzasan. Em je u poslednjoj sezoni branio losije nego ikada , em je busio svlacionicu nakon sto su krenuli da kao bonusa na golu koriste onog klinca sa facom uplasene srne, em je imao ogromnu platu i odahnuli su kad su se pojavili neki Arapi i skinuli im ga sa platnog spiska jer je imao ugovor i za ovu sezonu. A Borjan trazi takav ugovor, u istom dobu, verovatno i jaci finansijski. Bilo je tu pustenih zalopojki preko kojekakvih Darjana da oseca da ga ne cene dovoljno, valjda je malo 600k godišnje i kapitenska traka, bilo je i problema u svlacionici, a bacen je u opticaj i leverage sa Torontom. I na kraju ce ga dobiti. I molim da se ovo ne pretvori u "A sta je sve Borjan dao Zvezdi", nema potrebe, znam ja vrlo dobro i hvala mu beskrajno. Ovo je komentar na politiku kluba i laku ruku kod novih ugovora za zasluzne gradjane u situaciji pogorsanja finansijskog stanja na globalnom i lokalnom nivou i vrlo realne opasnosti gubitka naslovnog sponzora.

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, los borrachos said:

 

Ima grobara ovde da potvrde ili opovrgnu, ali moj utisak je da je taj ugovor na kraju bio uzasan. Em je u poslednjoj sezoni branio losije nego ikada , em je busio svlacionicu nakon sto su krenuli da kao bonusa na golu koriste onog klinca sa facom uplasene srne, em je imao ogromnu platu i odahnuli su kad su se pojavili neki Arapi i skinuli im ga sa platnog spiska jer je imao ugovor i za ovu sezonu. A Borjan trazi takav ugovor, u istom dobu, verovatno i jaci finansijski. Bilo je tu pustenih zalopojki preko kojekakvih Darjana da oseca da ga ne cene dovoljno, valjda je malo 600k godišnje i kapitenska traka, bilo je i problema u svlacionici, a bacen je u opticaj i leverage sa Torontom. I na kraju ce ga dobiti. I molim da se ovo ne pretvori u "A sta je sve Borjan dao Zvezdi", nema potrebe, znam ja vrlo dobro i hvala mu beskrajno. Ovo je komentar na politiku kluba i laku ruku kod novih ugovora za zasluzne gradjane u situaciji pogorsanja finansijskog stanja na globalnom i lokalnom nivou i vrlo realne opasnosti gubitka naslovnog sponzora.

 

Borjan moze da trazi sta hoce, dobice ono sto klub hoce da mu da. On zasluzuje da bude u prvom platnom razredu jer je odlican golman, koliko godina ima to za golmana i nije toliko relevantno. U svakom slucaju nije preplacen, svoj ugovor odradjuje svih ovih pet godina na visokom nivou. Da li ce taj nivo da padne ili nece ne znamo ni ja ni ti a gledanje u tarot karte, pasulj ili kristalnu kuglu nece pomoci da saznamo.

 

Kontinuitet tima u svakom sportu je veoma vazan, tako da ja nemam zamerki zbog toga sto postoji neka kicma tima koja nije na prodaju. Po mom misljenju Borjan, Dragovic, Kanga i Ivanic cine tu kicmu tima a Katai je u toj ekipi jer je najbolji igrac i najbolji napadac. Za Bena i Sanogoa smo pokusali da nadjemo alternative ali se nismo usrecili, verujem da ce se i dalje pokusavati s tim. Pankov, koliko znam, ide po zavrsetku sezone. Od starijih su tu jos i Pavkov kojeg pokusavamo vec duze vreme da se ratosiljamo i Rodic koji ce u Zvezdi ostati do penzije jer levog beka njegovog kvaliteta ne mozemo da nadjemo u domacoj ligi. Spica smo resili polovicno posto Pavkov hoce da ide pa nam treba jos jedan pored Ohija, desnog beka smo resili, ostaju jos te pozicije Bena i Sanogoa da se pokriju mladjim i pre svega brzim igracima, eventualno da se iskopa neka alternativa na levom beku ali tu hronicno nisam optimista.

 

Ono sto je sigurno je da cemo sledece godine morati malo vise poverenja da imamo u ove klince koji "kucaju na vrata prvog tima" jer nema smisla da im preteranim kupovinama pojedemo jos jednu godinu. Motika, Stanic, Stankovic, eventualno Radulovic i Djuric, moraju sledece godine da pocinju utakmice, ne svi odjednom ali po jedan ili dvojica bi bar kod nas na Marakani morali da startuju na nekoliko utakmica da se uhodaju s timom i osete takmicarski fudbal a ne samo revijalne delove nakon sto nabijemo razliku. Mora i o tome da se vodi racuna.

  • +1 1
Link to comment
13 hours ago, Dimitrije said:

Nama su matorci i ove godine bili najbolji igraci u timu (Brojan, Dragovic, Rodic, Kanga, Sanogo, Ivanic, Katai, Ben) iako su ovo prvenstvo u takmicenje u LE bili tezi nego prosle godine.  Ja nemam nista protiv da igraju dogod mogu na ovom nivou.  Medjutim, sveze krvi treba pre svega da odmenjuju matorce i da im smanje broj utakmica na kojim igraju.  Ja jos uvek nisam siguran da je ta sveza krv u Zvezdi (Stanic, Motika, Gordic, Stankovic, Radulovic, Lucic, Djuric, Mituljikici, Mustafa itd.) ili treba da se osvezimo sa igracima izvan kluba, u kom slucaju bih ja vise voleo zrele igrace od 25-27 godina nego junose.

 

Uzgred, koliko god ja ne voleo igraca kao Srnic, on se ove sezone isplatio za to za sta ga je Stankovic naumio.

 

Sledeca sezona ce biti jos gora sto se tice pobedjivanja utakmica i skupljanja bodova jer ce sampion odmah u grupe a to su za nase uslove velike pare od kojih mnogo toga zavisi u nasem prvenstvu. Dok nisam video izjave Stankovica posle utakmice sa Vozdovcem pojma nisam imao pod kakvim pritiskom da se ne napravi kiks i puzevim korakom prestigne Partizan se igrao ceo prolecni period. Nerealno je da se klub bori za titulu i misli da je izgubio zbog -5 bodova 20 kola pre kraja prvenstva ali takvu ligu igramo i tu za sada nema pomoci. Sve dok je takva situacija imacemo ove probleme sa "zatvaranjem utakmica" i davanjem sanse klincima na kasicicu i to samo kad je bezbedno.

 

Iz toga slede dva velika problema:

 

1. Klinci u Zvezdi nikada nece shvatiti kakvu odgovornost treba da imaju na terenu dok ih izgubljene lopte, samoisticanje i poigravanje na terenu ne ujede za guzicu a to ujedanje guzice ce znaciti izgubljene bodove i posledicno titule, sto ce kod njih uneti nesigurnost i uticati na samopouzdanje.

2. Kompletan tim ce se postepeno navikavati da zavrsnice igra u strahu i grcu od potencijalnog preokreta, sto ce ubijati samopouzdanje za evropske utakmice i izgradjivati mentalitet malog kluba za koji je svaka pobeda u Evropi istorijski uspeh, cak i kad je protivnik neka trecerazredna evropska ekipa.

 

Ti su problemi, naravno, resivi ali ne tako sto cemo ovde zakukavati da je trener sisa, da ima mentalitet seljaka i izmisljati neke senzacionalne klince koji bi zapalili stadion samo kad bi im Stankovic dao pristojnu sansu. To se moze resiti samo "nabrijavanjem" prve ekipe, pogotovo najboljih igraca, da se u svaku utakmicu domace lige udje punom snagom i protivnik presingom oduva sa terena, bas onako kako ulazimo u utakmice koje moramo da dobijemo (odlucujuci derbi) ili smo vec zaradili i igramo za prestiz (Glazgov), kako bi i protivniku od starta bilo jasno o cemu se radi i sta ga ceka. Ovako prvih 20 minuta "ispitujemo snage", onda eventualno uvaljamo jedan gol taman kad pocne nervoza polako da nas hvata, ako damo i drugi gol prvi Rodic i Katai, za njima odmah Sanogo, odlutaju iz utakmice, Kanga pocne da jebe majku svima sto nema kome da doda loptu jer niko nece da trci, pocne da nam duva pozadi i Stankovic brze-bolje potegne za lockdown izmenama koje utakmicu pretvore u otaljavanje posla. Ako slucajno sve ode kako treba, damo i treci a ne primimo nista iz tog duvanja, tek onda se Stankovic opusti i posegne za nekim od klinaca, kojima nista drugo ne preostaje nego da igraju da se individualno pokazu jer svi ostali ionako igraju kao da je utakmica odavno zavrsena. Primer za to kako treba da se igra je kup utakmica protiv Novog Pazara koja bi trebalo da bude blueprint za utakmice domaceg prvenstva. Pazarci su krs od tima ali nisu ni drugi nista bolji od njih, ta razlika izmedju 8:0 protiv njih i 1:1 protiv Surdulice je jedino u nasem pristupu utakmici.

  • +1 2
Link to comment
10 minutes ago, Dankan Ajdaho said:

Oćemo li preći centar više od dva puta i šutnuti makar jednom na gol protivnika?

 

Tebi cu ja licno da zabranim da ides na onaj drugi forum, nije dobar za tebe.:D

Link to comment

U zemlji malodusnih i u sebe nesigurnih ljudi tesko je vaditi se iz minusa; otud onakva stankoviceva izjava juce. Tim pre jos vise zasluzuje cestitke za ovu titulu...

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, harper said:

 

Sledeca sezona ce biti jos gora sto se tice pobedjivanja utakmica i skupljanja bodova jer ce sampion odmah u grupe a to su za nase uslove velike pare od kojih mnogo toga zavisi u nasem prvenstvu. Dok nisam video izjave Stankovica posle utakmice sa Vozdovcem pojma nisam imao pod kakvim pritiskom da se ne napravi kiks i puzevim korakom prestigne Partizan se igrao ceo prolecni period. Nerealno je da se klub bori za titulu i misli da je izgubio zbog -5 bodova 20 kola pre kraja prvenstva ali takvu ligu igramo i tu za sada nema pomoci. Sve dok je takva situacija imacemo ove probleme sa "zatvaranjem utakmica" i davanjem sanse klincima na kasicicu i to samo kad je bezbedno.

 

 

Zaboravljaš da je ova sezona teški outlier, prethodne 4 su se i uz podelu bodova završavale dvocifrenom razlikom. Sledeća ranije počinje pa je malo prostora za pozitivne promene, a kod nas će da sledi prodaja svakog za kog može da se uzme lova, a kako deluje ide i promena trenera.

 

Sve to uz iskustvo iz ove sezone + ozbiljna vreća para koja po prvi put stoji uz trofej znači da Terza neće baš ništa prepustiti slučaju. Tako da od sledeće sezone očekujem da će biti dobrano rešena i bez pritiska i pre nego što počne SP u Kataru.

 

Link to comment
1 minute ago, *edited by mod said:

Zaboravljaš da je ova sezona teški outlier, prethodne 4 su se i uz podelu bodova završavale dvocifrenom razlikom. Sledeća ranije počinje pa je malo prostora za pozitivne promene, a kod nas će da sledi prodaja svakog za kog može da se uzme lova, a kako deluje ide i promena trenera.

 

Sve to uz iskustvo iz ove sezone + ozbiljna vreća para koja po prvi put stoji uz trofej znači da Terza neće baš ništa prepustiti slučaju. Tako da od sledeće sezone očekujem da će biti dobrano rešena i bez pritiska i pre nego što počne SP u Kataru.

 

 

Da, to je verovatan scenario ali iz tog scenarija niceg dobrog nema ne samo za Partizan vec i za Zvezdu, a najmanje za srpski fudbal. Ova sezona je bila jeziva sa stanovista izjava i saopstenja a ne vidim kako sledece mogu da budu bolje. Ovde sledecih deset godina da se igra najcistije prvenstvo otkako postoji fudbal bilo bi ulazud, niko ne bi verovao da nije namesteno. Niti ima razloga da veruje.

Link to comment
  • renne unpinned and locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...