Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2021/2022: treca sreca ponajveca


Dimitrije

Recommended Posts

Katai je Savicevic za sirotilju. 

Los je kondiciono, a i bira utakmice - zato i igra kod nas. Tehnicki je bez premca najbolji igrac u drzavi. Ivanic je isto odlican s loptom, samo sto Katai ima bolju realizaciju, a Ivanic bolja pluca i vecu konstantnost. 

Cenim da ce u bliskoj buducnosti biti transformisan u spica, kao Penaldo. 

Edited by Plajvi
  • +1 2
Link to comment
4 minutes ago, Dimitrije said:

Posle ode Ohiju, evo malo i o Kataiju.  Kad on primi loptu negde oko centra i krene prema golu, on varkama i pokretima tela izbacuje protivnicke igrace iz igre i otvara put ka golu.  Ne radi to onako kako su to u stara vrmena radili dribleri kao Seki ili Osim (driblingom na petoparcu izbacuju jednog po jednog protivnickog igraca).  Katai sve to radi u trku, fintom i za to vreme ima odlicnu kontrolu lopte.  Uz to ima dobar sut, dobre slobodnjake, i dobar skok tako da iako omalen rastom cesto postize golove glavom.  Majstor.

 

Katai ima dve odlike top igraca koje su veoma, veoma retke, podjednako je brz s loptom kao i bez nje i ne bira nogu kojom odigrava jer su mu obe gotovo podjednako pod kontrolom. Ima onaj fazon kad samo pokupi loptu iz koraka i naglo ubrza pravolinijski koji sam bas retko vidjao i kod vrhunskih fudbalera, ako uhvati igraca koji ga cuva na spavanju bukvalno proshisha pored njega kao da ga nema. No, Katai je to. Znamo sve o njemu, znamo i zasto nije proveo celu karijeru u najjacim ligama. Veliki talenat ali ocajna radna etika. 

Link to comment

Trombocitopenija je problem koji ima znacajan negativan uticaj na Kataijevu karijeru.  Uprkos tome, on je cudesan igrac kakvog necemo imati u skorijoj buducnosti.

  • +1 2
Link to comment
2 minutes ago, Dimitrije said:

Trombocitopenija je problem koji ima znacajan negativan uticaj na Kataijevu karijeru.  Uprkos tome, on je cudesan igrac kakvog necemo imati u skorijoj buducnosti.

 

Marin je verovatno tehnicki bolji igrac od Kataija a igrao je kod nas pre dve-tri godine. Zvezda je prilicno podigla standarde kad je roster u pitanju u poslednjih nekoliko godina, ne bi me nimalo iznenadilo da u toj skorijoj buducnosti budemo ponovo imali igraca Kataijevog kvaliteta i znanja. Naravno, ako nas to luksuziranje ne odvede u nenormalne dugove pa oni jednom dodju na naplatu.

Link to comment
8 minutes ago, harper said:

Naravno, ako nas to luksuziranje ne odvede u nenormalne dugove pa oni jednom dodju na naplatu.


Uzece nas Srbijagas, opusteno.

Bas sam pre neki dan razmisljao kako su uspeli da propadnu Jojic i Lazar Markovic, a pre njih Marin - da budu bolji igraci s 20 nego s 30? S tim sto ova prva dvojica ne prave razliku ni u dingdong ligi (razliku na nivou dobijanja derbija), a npr. Perica nije bio nigde ni za sta u ovom veku, nije pravio razliku ni u Maleziji ni u Jagodini.  

Marin svojevremeno na terenu izgledao bolje od Ozila kad je bio u Verderu, posle nezaustavljiv slobodan pad do Ferencvarosa.  

Edited by Plajvi
Link to comment
1 minute ago, Plajvi said:

Bas sam pre neki dan razmisljao kako su uspeli da propadnu Jojic i Lazar Markovic, a pre njih Marin - da budu bolji igraci s 20 nego s 30? 

Evo sad ce Harper jednu doktorsku tezu o tome da ti napise.

 

Bolje da nisi pitao.

Link to comment
8 minutes ago, Plajvi said:


Uzece nas Srbijagas, opusteno.

Bas sam pre neki dan razmisljao kako su uspeli da propadnu Jojic i Lazar Markovic, a pre njih Marin - da budu bolji igraci s 20 nego s 30? S tim sto ova prva dvojica ne prave razliku ni u dingdong ligi (razliku na nivou dobijanja derbija), a npr. Perica nije bio nigde za sta u ovom veku, nije pravio razliku ni u Maleziji ni u Jagodini.  

Marin svojevremeno na terenu izgledao bolje od Ozila kad je bio u Verderu, posle nezaustavljiv slobodan pad do Ferencvarosa.  

 

Povrede, los izbor klubova, losa radna etika, nisu njih trojica ni prvi ni poslednji sportisti koji nisu opravdali talenat. S tim sto je kod nas Marin igrao dosta dobro, za razliku od Jojica i Markovica koji u Partizanu ne prave nikakvu razliku.

  • +1 1
Link to comment

Drago mi zbog Ohija u pm. samo zbog skotova i naručenih tekstova/pljuvanja. Kanga opet pokazao da je naš ubjedljivo najvažniji igrač, svaka čast i saletu i Ivanči i Benčugi, ali bez Guelora ništa. I to je pomalo i za brigu. Mišljenja sam da se i mladi igrači uvode kroz utakmice, između ostalo i tako što počnu sa najboljom postavom, naravno da se trebaju dokazivati svaki put kad dobiju minute ali nije isto početi ili ući kad svi otaljavaju, a halfovi se beskonačno dodavaju u riješenoj utakmici.

  • +1 4
Link to comment
9 hours ago, tsva said:

uveo je mladjanog Krsticica

Sve dok ne posegne za fantazistom 55, podnošljivo je. Realno trebao je ući N.Stankovic, ali to bi bilo previše riskantno na 3-0 na Marakani.

Link to comment
16 hours ago, hrkljush boys_2 said:

Drago mi zbog Ohija u pm. samo zbog skotova i naručenih tekstova/pljuvanja. Kanga opet pokazao da je naš ubjedljivo najvažniji igrač, svaka čast i saletu i Ivanči i Benčugi, ali bez Guelora ništa. I to je pomalo i za brigu. Mišljenja sam da se i mladi igrači uvode kroz utakmice, između ostalo i tako što počnu sa najboljom postavom, naravno da se trebaju dokazivati svaki put kad dobiju minute ali nije isto početi ili ući kad svi otaljavaju, a halfovi se beskonačno dodavaju u riješenoj utakmici.

 

S obzirom na okolnosti, Stanic i Motika dobijaju sasvim dovoljno prilika da se nametnu i za sada to dosta tanko koriste. Obojica pokazuju zelju i ocigledno imaju neke kvalitete ali jos uvek pate od juniorskog sindroma da hoce sve i odmah, sto znacajno umanjuje i njihov i timski ucinak. Njih dvojica su nam veoma vazni jer okupiraju pozicije na kojima igraju Katai, Ivanic i Kanga ciji izostanak iz tima nam prilicno smanjuje kvalitet igre.

 

Juce sam ponovo primetio nesto oko cega bi klubovi, narocito Zvezda i Partizan, trebalo da skrenu paznju sudijskoj organizaciji. Mladji igraci nemaju nikakvu zastitu od sudija, naprotiv, na njima i novopridoslim strancima se trenira strogoca koje nema kad su u pitanju sredovecni domaci balvani. Stanic juce nijednom nije dobio faul koji se na Kangi svira svaki put, isto vazi i za Motiku i Kataija, ranije sam primetio da ni Ohi nikad ne dobija faulove kakvi se uredno sviraju na Pavkovu. Lepo je to sto postoji bonus pravilo ali ono ne sluzi da sudije demonstriraju autoritet na klincima koji im sredovecni balvani uredno krse tokom cele utakmice. Onaj juce sto je u Radnickom nosio kapitensku traku bi popio samarcinu da sam nesto ja sudio utakmicu zbog psovanja cetvrtog sudije, da ne pricam o kartonu. Ako cemo insistirati na razvoju klinaca oni moraju da imaju podjednak tretman kod sudija a ne da se silji patka na njima, pravila su podjednaka za sve i nema razloga da se selektivno primenjuju. Nikad necu da zaboravim kakav promptni crveni je popio igrac Venstpilsa zbog pogibeljnog starta na onog sedamnaestogodisnjeg klinca kojeg je Prosinecki uveo u utakmicu, za onako nesto u domacem prvenstvu ne znam da li bi zuti dobio.

Edited by harper
  • +1 3
Link to comment

Vulic skupio 19 nastupa u herojskom ispadanju u Seriju C. 

U tih 19 nastupa, Krotone je izvukao 7 neresenih i 12 pusiona, a nama nije valjo. :fantom:

Edited by Plajvi
  • Haha 1
Link to comment
  • renne unpinned and locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...