Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2021/2022: treca sreca ponajveca


Dimitrije

Recommended Posts

Ima neki interni dogovor oko termina utakmica.

Prema saznanjima Mozzart Sporta, sporazum je oličen u tome da klub koji gostuje bira hoće li igrati pre ili posle ovog drugog.

Primera radi, ekipa Dejana Stankovića je u sredu gostovala Voždovcu na krovu Tržnog centra „Stadion“ od 15 časova, dok je sastav Aleksandra Stanojevića od 17:05 dočekao lučansku Mladost.

„Revanš“ će uslediti već u nedelju, s obzirom da lider na tabeli u Subotici igra od 14:00 sa Spartakom Ždrepčevom krvi, dok će prvak od 16:15 odmeriti snage sa Novim Pazarom na Marakani.

Link to comment
25 minutes ago, dragance said:

Javilo mi se: Nemanja Matić u Zvezdi sledeće sezone za LŠ (ako osvojimo titulu). Luka Jović na pozajmici.

 

Borjan

Picini - Dragovic - Sanogo - Rodic

Matic - Kanga

Radonjic - Ivanic - Katai

Jovic

 

Nije lose ali gde je tu mesto za Srnica i Pavkova?:dry:

  • Tužno 1
Link to comment

Sviđa mi se što smo postali klub koji više uopšte ne zavisi od prodaje igrača, pa sljedstveno tome smo i odustali od pravljenja istih :lolol:

  • +1 1
Link to comment
5 minutes ago, James Marshall said:

Sviđa mi se što smo postali klub koji više uopšte ne zavisi od prodaje igrača, pa sljedstveno tome smo i odustali od pravljenja istih :lolol:

 

Ne znam koliko vremena jos treba da prodje pa da shvatite da za nas u Srbiji najveci transferi skoro da nimalo ne zavise od toga da li igrac igra u prvom timu ili ne. Skauting je postao najozbiljniji biznis u fudbalu, igraci se prate jos od kadeta i kupuju na vreme da bi se fudbalski razvijali pod kontrolom kluba koji ih je kupio. Da bismo pokrili transferima ono sto potencijalno mozemo da zaradimo samo kvalifikovanjem za Ligu Sampiona potrebno je da godisnje prodamo tri i po Grujica koji je nas najveci cisti transfer unazad 25 godina, pa ti vidi koliko je to realno. Za Ligu Evrope je potrebno da prodamo "samo" dva Grujica. Nama od klinaca koje mozemo da prodamo za velike pare samo rade igraci poput Erakovica koji je prosao ispod radara jer je kao nekompletan igrac usao u prvi tim, najbolji talenti ce uvek biti prodavani pre nego sto udju u prvi tim a ovi preostali su opcija za "transfere Plavsic", neka centralna Evropa za milion-dva. Nije to samo slucaj sa nama, Partizan da moze da pokupi igrace koje je prodavao pre nego sto su ozbiljno primirisali prvom timu prosetao bi se kroz domacu ligu. Skoro pola reprezentacije nam cine ti igraci (Mitrovic, Vlahovic, Milenkovic, Lukic, Pavlovic, Zivkovic).

 

Nase uprave su lopovske sto su lopovske ali i da su najpostenije na svetu isto bi se desavalo. Trziste je prosto ogromno i vazda gladno novih talenata. Ono sto nam preostaje je da tim klincima nabijemo sto je moguce vecu cenu a to ce se desiti samo ako postanemo klub poput Dinama koji ima "zatvorenu finansijsku konstrukciju" i bez transfera pa ne prodaje iz nuzde. Za to nam je potrebno da stalno igramo najmanje grupne faze Evrope a za to nam treba iskusan i kvalitetan tim. Tako se krug zatvara. Super je ta romanticna prica iz sedamdesetih o tinejdzerima koji ce da zablistaju preko noci, ostanu u Zvezdi da osvoje par titula a onda odu za 30-40 miliona, ali ta romanticna prica se zove bajka.

Link to comment

Uzgred, Zvezda odavno nije imala toliko interesantnih mladih igraca u mladjim kategorijama. Ne znam da li je ikada bilo u jednoj generaciji toliko ozbiljnih kandidata za prvi tim.

Link to comment
  • renne unpinned and locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...