Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2021/2022: treca sreca ponajveca


Dimitrije

Recommended Posts

Eto npr ovaj mladi Stanković mi se dopada na prvu ,deluje baš okretno.
Takvi klinci trebaju da igraju ,brzi ,da grizu a ne da otaljavaju .
Pohvale Dekiju za ove izmene.
Sent from my YAL-L21 using Tapatalk





Link to comment
6 minutes ago, elementary said:

Ja sam mislio da je Stanković defanzivni vezni ,šta igra uopšte on ,gledao ga neko ranije ?

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 

 

U teoriji box-to-box ali ovo sto smo igrali na kraju je bilo vise da se klinci istrce nego sto su igrali na svojim pozicijama.

Link to comment
27 minutes ago, elementary said:

Ohi kralj peterca smile.png Bez toga baš labav ,no to je i posao napadača rekli bi neki.
Motika mislim da nema ništa od te priče, rekoh već treba nam brzina - Radonjić.
 

 

Rano je, covece, decko je danas napunio 18 godina. Vec u drugom poluvremenu je bio dosta bolji u odnosu na prilicno lose izdanje iz prvog. Treba tim klincima malo da igraju da bi prestali da budu impresionirani sansom koju su dobili da igraju. Pohvalio si Stankovica (i treba) ali nije isto igrati protiv istrosene i umorne odbrane poslednjih desetak minuta i od pocetka meca protiv deset dugajlija koji stoje u duplom bloku i nemaju nameru da se pomere odatle. Duplog bloka nema u mladjim kategorijama Bundes lige, ne bi me zacudilo ni da je tako nesto tamo zabranjeno. Ne bi se ni Radonjic proslavio na ovoj utakmici sa svojom brzinom jer ne bi imao gde da potrci a da nam treba, treba nam.

  • +1 2
Link to comment

Za ove dupli-blok timove samo su Katai i Ivanic neresiv problem jer ih dobrim driblinzima i pasovima izbacuju iz bloka i otvaraju priliku za gol.  Od ovih klinaca mozad bi to mogao Stanic jer ima dobru kontrolu lopte, pas i fudbalski stos.

Link to comment

Interesantna akcija iz prekida u nekom 25. minutu za Ivanica, Krsticic blok na igraca koji je najblizi zivom zidu i Ivanic sam ispred golmana. Nisam video da smo ranije to pokusavali, izgleda su spremali neke nove akcije.

 

Uzgred, kad bude krenula prica o protekciji kod sudija treba reci da veceras nismo dobili penal za bukvalno istu situaciju za koju smo ga dobili u Glazgovu. Mada bi ga VAR  mozda ponistio jer je izgledalo da je Ben bio u malom ofsajdu. Bila je jos jedna situacija sa Motikom kojeg je lik vukao za dres jedno pola sata u sesnaestercu ali kad sam video ovog sudiju odmah sam znao da klincima i strancima nece suditi nista. Takva mu karma izgleda.

  • +1 1
Link to comment
9 minutes ago, Dimitrije said:

Za ove dupli-blok timove samo su Katai i Ivanic neresiv problem jer ih dobrim driblinzima i pasovima izbacuju iz bloka i otvaraju priliku za gol.  Od ovih klinaca mozad bi to mogao Stanic jer ima dobru kontrolu lopte, pas i fudbalski stos.

 

Katai je smrt za ovakve ekipe kad mu se igra, da ima drugaciji mentalitet ne bi nijedne sezone bio ispod 30 golova u domacoj ligi, Ivanic je prosto isuvise dobar igrac. Ben takodje ume s tim pojacanim odbranama jer je opasan smecar iz drugog plana, tako je i danas dao gol. Sad smo i u samom spicu dobili lika koji daje dosta golova na dobru procenu gde ce lopta. Imamo mi dosta resenja i za te duple blokove ali je igracima mucno da igraju protiv njih, isto kao sto je slucaj i sa najjacim ekipama u najjacim ligama, treba dosta strpljenja, brzine i preciznosti za igrati protiv toga. Gvardiola je zastranio sa tika-taktikom da bi razmontirao takvu (ne)igru, stavi deset veznjaka i oshashavi blokove akcijama od po 40 dodavanja dok ovi ne crknu jureci levo-desno. Ali, jebi ga, za to ti treba deset igraca koji su savrseni u prijemu, dodavanju i koriscenju prostora izmedju igraca.

  • +1 1
Link to comment

Motika bi trebalo da igra prostije, a ne da svaki put pokusava da isfintira protivnika, pogotovo kada stoji u mestu.  Neka odigra dupli pas, kada primi loptu bice u pokretu, dobiti brzinu, i tada lakse moze da se fintom oslobodi protivnika sto je danas jednom prilikom i uradio.

 

Ohi je danas tri puta bio u sansi u petercu.  Prvi put je omasio celu loptu, a mogao je da zabije gol.  Drugi put je sutirao nebu pod oblake, a treci put je odlucio da unese loptu u gol iako mu je golman prvi sut odbranio.  On je igrac koji me po golovima i odakle ih daje podseca na Gerda Milera i tui prestaju sve slicnosti.  Miler je bio niskog rasta, nabijen, jakih nogu ali sa neverovatnim osecajem za gol; svaki otpadak i odbitak u petercu je sprovodio u mrezu.  Ohi je visok ali tu viusinu ne koristi za skok igru u meri u kojoj sam ocekivao, vec golove postize milerovski.  

  • +1 1
Link to comment
11 minutes ago, Dimitrije said:

Motika bi trebalo da igra prostije, a ne da svaki put pokusava da isfintira protivnika, pogotovo kada stoji u mestu.  Neka odigra dupli pas, kada primi loptu bice u pokretu, dobiti brzinu, i tada lakse moze da se fintom oslobodi protivnika sto je danas jednom prilikom i uradio.

 

Ohi je danas tri puta bio u sansi u petercu.  Prvi put je omasio celu loptu, a mogao je da zabije gol.  Drugi put je sutirao nebu pod oblake, a treci put je odlucio da unese loptu u gol iako mu je golman prvi sut odbranio.  On je igrac koji me po golovima i odakle ih daje podseca na Gerda Milera i tui prestaju sve slicnosti.  Miler je bio niskog rasta, nabijen, jakih nogu ali sa neverovatnim osecajem za gol; svaki otpadak i odbitak u petercu je sprovodio u mrezu.  Ohi je visok ali tu viusinu ne koristi za skok igru u meri u kojoj sam ocekivao, vec golove postize milerovski.  

 

Ovo je za Motiku medeni mesec sa seniorskim fudbalom, sto vise bude igrao sve ce vise donositi bolja resenja. Ono sto je zanimljivo kod njega je sto ne igra na emociju i kidisanje na svaku loptu kao vecina mladih igraca kad dobiju priliku, igra svoju igru i ne izdvaja se previse od ovih iskusnijih igraca kojima je danas bio okruzen. Meni deluje da ce on biti sasvim OK, samo treba imati strpljenja za njega posto je mnogo placen pa ce navijaci od njega ocekivati sve i odmah. Imao je danas lepih rezonskih poteza, ima izgleda i finu prangiju u obe noge, lepo prati igru i pametno se krece. To sta tacno moze s loptom videcemo tek kada se malo oslobodi i stekne neki status u timu, danas ga je Ivanic jednom uredno preskocio i pokusao kroz dva igraca da proigra Bena koji je utrcavao kroz sredinu. Moraju saigraci da pocnu da mu veruju a to ce poceti tek kada bude obavljao sve svoje zadatke na terenu umesto da se igra malog fudbala i pokusava da impresionira potezom, kao sto je danas radio Stanic.

 

Od tog klinca ne ocekujem da zablista preko noci, niti bih voleo da se to desi. Pre mi se cini da ce napredovati korak po korak ali konstantno i nadam se da cemo imati strpljenja za njega. Ima sasvim dobru osnovu, fizicku, tehnicku i takticku, u klubu kazu da je ozbiljan radnik. Videcemo.

Link to comment

Nemanja Motika nema potrebu da impresionira spektakularnim potezima jer je dosao iz minhenskog Bajerna u Zvezdu.  Petar Stanic, s druge strane, ima tu potrebu (ponajvise zbog sebe samog) jer je dosao iz pancevackog Zeleznicara.  Ja bih voleo da obojca postanu dobri igraci, mada Stanic lako moze da sagori i izgubi se kao jedan od mnogih propalih talenata, jer nisam ubedjen da ima strpljenje da se dugorocno razvija kao igrac.  Motika ce korak po korak do uspesne karijere jer zna koliko vredi, jer ima radne navike stecene u Bajernu i samouveren je.  Kao sto se, na primer, Erakovic razvija u dobrog igraca, uprkos fizicke i tehnicke ogranicenosti.

Link to comment
  • renne unpinned and locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...