Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2021/2022: treca sreca ponajveca


Dimitrije

Recommended Posts

Nerealno je visok rezultat u korist Rendžersa bio u prvoj utakmici, to je odlučilo ko ide dalje, čini mi se da se prva igrala na Marakani da bi se drugačije odvijale stvari. Ovako šta je tu je, ne treba žaliti za sve što se odigralo, čak i ona lažna nada da se može izbrisati prednost Rendžersa poslije Ivanićevog gola, promašaj Pavkova je izgleda bio presudan, poslije možda je ovako lakše popiti gorku pilulu, nego da nam je falilo za dlaku do prolaska a da ga nije bilo. Glavu gore, sad je titula prioritet i ovaj tim je može zasluženo odbraniti!

Link to comment

Bolje smo odigrali derbi i ove 2 protiv Rendzersa nego bilo sta na jesen. Nismo ovako nadigrali nikog u evrokupovima od Kairata na ovamo. 

Gorka pilula je kad ovako ispadnes u avgustu, u martu je skroz ok. Osecam se isto kao prosle godine posle Milana, nismo ispali k'o picke, odigrali smo jbg. Tako treba. 

Hteli su da pobede po svaku cenu, isli su i treci da daju. Pavkov unistio momentum, posle i Ivanic odlepio i jbg. Nema se sta zameriti, najveci uspeh u zadnjih 30 godina. 

  • +1 4
Link to comment

odlična vam je bila ova evro kampanja, nemate nikakav razlog za nezadovoljstvo. mislim i da vas jedan dobar prelazni rok (dva ili tri zaista pojačanja na kritičnim mestima + zadržavanje ključnih igrača) deli od toga da naredne godine možete i dalje da idete, ako budete u LE. što se tiče LŠ to je već druga priča, jer tu žreb može da donese i rivale koji su objektivno nedostižni.

 

što se derbija tiče, nas ako nagazite energijom kojom ste nagazili Rendžerse, nema šta da brinete. 

  • +1 2
Link to comment

Dodatno je poražavajuće što smo i prošle i ove sezone ispali baš onda kad smo pokazali spremnost da se nadigravamo, a pritom smo u oba duela pokazali da smo bolji tim. Plašim se da se trajno ne opredelimo na stenjanje kao na šolji poput svih onih Mitjilenda, Braga, Hofea, Omonije... Ako u Ligi Šampiona moramo da obuzdavamo svaki rizik i želju za ševom, bar ovde smo na nivou da igramo za publiku kako je i bilo u krvnoj slici ovog kluba dobrih 50ak godina.

 

Naravno ovo juče je bio va banque koji bi gro ekipa na ovom nivou masovno iskažnjavao i ne može da bude model koji treba slediti, pitanje je samo da li će nas pristup kao pristup ohrabriti ili obeshrabriti. Lako je sad pričati da je verovatno bolje bilo da smo krenuli sa 1 od Pavkov/Ohi i da je igrao Falko ili Motika ispred Pićinija, a ne da se tamo otvara Ohi koji nema fundamente za takvu ulogu, ali jbg, verovatno smo i zaostatak precenili, projektovali neki blickrig uz pomoć navijanja, itd, ali sve u svemu bilo je ok. Glupo je i reći da je Stanković razmontirao Van Bronhorsta, ali Zvezda je ulazila i izlazila iz onoliko šansi uz nikakvog Pavkova, bledog Ohija, agilnog Kataija, ali igrača koji je za celu utakmicu od afirmativnog napravio samo onaj ekstra pas ka Ivaniću koji bi verovatno bio poništen zbog igranja rukom, pa i Mićka koji je odigrao najgore poluvreme od dolaska Mistera (da ne govorim o kriminalnom Rodiću).... Pritom, nisu to bili periodi dobre igre, njima je sve visilo od prvog do poslednjeg minuta istim intezitetom (ukoliko zanemarimo desetak minuta posle primljenog gola).

 

Od loših utisaka meni je dominantan da se sa Ohijem baš nismo proslavili. Drugi tip napadača nama treba ako se oslanjamo na Mićka i Kataija, a čak i ovako posmatrajući njegov skil kao skil, sačekao bih sa hvalospevima oko njegove realizacije (mada tu nema šta da se priča dok god trpa kao što trpa). 

 

 

Link to comment

Ohi je dobar za JSL boraniju, na vecem evropskom nivou  u ove dve utakmice nije pokazao nista. Pavkov po meni vec davno nebi trebao da bude u klubu. Tako da nama definitivno treba barem 1 dobar napadac na leto. Realizacija ima direktnu vezu sa kvalitetom igraca tj napadaca. 

 

Mene manje boli Milan prosle godine nego ovo sada. Daleko od toga da je Rangers krs koji mora da se lakocom izbaci, ali definitivno nisu bolji tim od nas....  

Link to comment
44 minutes ago, assignment said:

Mene manje boli Milan prosle godine nego ovo sada. Daleko od toga da je Rangers krs koji mora da se lakocom izbaci, ali definitivno nisu bolji tim od nas....  

 

jbg. dešava se. niste ni vi bili bolji od Salzburga pa ste prošli onomad

 

vama je bitno da imate kontinuitet prisustva u tim daljim fazama takmičenja, pa sledeći put možda ispadne i drugačije 

  • +1 1
Link to comment

Da sačekamo Ohija još malo. Odigrao je 8 utakmica i dao 5 golova, između ostalih i u derbiju. Statistički izuzetno, a verujem da još uvek nije pokazao najbolje od sebe. 

Što kaže harper Radonjić je ono što najviše fali, brzina u napadu uz tehničko znanje koje on ima, pride je i ozbiljna pretnja sa distance. Njegov dolazak bi bio bingo, bili bi 30% bolji. O Adou ne znam šta da mislim, iz dvomeča sa Šerifom sam ga zapamtio kao krljatora, s tim što nisam previše obratio pažnju na to koliko ume sa loptom. I dalje mislim da nam tu treba pismeniji igrač, makar bio i skup. Ostalo je ok, uz ostanak glavnih igrača, možda Šilja Pešić umesto Pakija.

  • +1 2
Link to comment
17 minutes ago, fandorin said:

Da sačekamo Ohija još malo.

Bas tako. Ohi je dao velemajstorsku loptu ka Pavkovu, koga je mrzelo i da proba da ukliza kod one sanse. Da je probao da sutne, pljuvali bi ga sto nije dodao, on je odigrao fudbalski i dodao malo jacu loptu.

 

Imao je sut glavom i onaj vrljavi volej koji nije dobro zahvatio.

 

Bice Ohi odlican, samo jos malo da se uigra sa timom.

  • +1 2
Link to comment
32 minutes ago, fandorin said:

Da sačekamo Ohija još malo. Odigrao je 8 utakmica i dao 5 golova, između ostalih i u derbiju. Statistički izuzetno, a verujem da još uvek nije pokazao najbolje od sebe. 

Što kaže harper Radonjić je ono što najviše fali, brzina u napadu uz tehničko znanje koje on ima, pride je i ozbiljna pretnja sa distance. Njegov dolazak bi bio bingo, bili bi 30% bolji. O Adou ne znam šta da mislim, iz dvomeča sa Šerifom sam ga zapamtio kao krljatora, s tim što nisam previše obratio pažnju na to koliko ume sa loptom. I dalje mislim da nam tu treba pismeniji igrač, makar bio i skup. Ostalo je ok, uz ostanak glavnih igrača, možda Šilja Pešić umesto Pakija.

 

Zar to nebi trebalo da bude Motika?

Link to comment
35 minutes ago, fandorin said:

Da sačekamo Ohija još malo. Odigrao je 8 utakmica i dao 5 golova, između ostalih i u derbiju. Statistički izuzetno, a verujem da još uvek nije pokazao najbolje od sebe. 

Što kaže harper Radonjić je ono što najviše fali, brzina u napadu uz tehničko znanje koje on ima, pride je i ozbiljna pretnja sa distance. Njegov dolazak bi bio bingo, bili bi 30% bolji. O Adou ne znam šta da mislim, iz dvomeča sa Šerifom sam ga zapamtio kao krljatora, s tim što nisam previše obratio pažnju na to koliko ume sa loptom. I dalje mislim da nam tu treba pismeniji igrač, makar bio i skup. Ostalo je ok, uz ostanak glavnih igrača, možda Šilja Pešić umesto Pakija.

 

Ma, nemamo mi sta da cekamo Ohija, on se vec dokazao kao dobar igrac i ozbiljno pojacanje. Covek nije odigrao desetak utakmica sa timom, poceo odmah da daje golove, jedna predvidljivo slabija utakmica jer je igrao protiv protivnika protiv kakvih nije igrao do sada i odmah je krenula kuknjava da nam takav centafor ne treba i da ga treba zameniti nekim drugim. To ne govori nista o Ohiju ali dosta govori o neznanju i nerealnosti Zvezdinih navijaca. Notorna je stvar za takve likove da bi svirali kurcu sve i da nam dodju Benzema ili Mbape. Ohi je, naravno, limitiran igrac isto koliko i Katai, Ivanic, Kanga, Borjan, Dragovic i drugi nasi najbolji igraci, koji su takodje uglavnom slabije odigrali od onoga sto smo navikli iz istih razloga iz kojih i Ohi. OK, izuzetak su mozda Kanga, donekle Ivanic i Sanogo, koji manje-vise isto igraju bez obzira na to ko je protivnik ali opet i oni sa manjim ucinkom od uobicajenog. Da ti igraci nisu limitirani ne bi igrali kod nas, poenta je da kvalitet ovog tima i struke nadmasuje sve ostalo u klubu i da ako hocemo bolje igrace moramo prvo da napravimo bolji klub i jacu ligu.

 

Drugo, ljudi imaju malo romanticna secanja o tome kako je Zvezda igrala "u poslednjih 50-60-70 godina" jer pamte selektivno utakmice koje su znacajne za Zvezdinu istoriju (a znacajne su jer smo ih vrhunski odigrali) pa izvode nekakve bizarne zakljucke. Istina je da je Zvezda svoja dva najveca evropska uspeha (osvajanje KES i finale Kupa UEFA) ostvarila kroz opstrukciju igre i vrlo cesto je tako i igrala. Za finale KES ima objasnjenja zasto smo igrali tako, ipak je u pitanju velika istorijska prilika i igraci su bilil stegnuti, ali mi smo celu sezonu 78/79 do finala prosli kroz iglene usi i tvrdom igrom na mali broj golova (osim prvog kola koje se kvalifikuje za iglene usi ali ne i za mali broj golova). I te cuvene utakmice protiv Milana i magle smo odigrali 180 minuta sa svim igracima iza lopte oslanjajuci se na genijalnost Stojkovica i Savicevica, branili smo se zubima i noktima sve vreme. Ali to tako bude, ljudi odgledaju sat vremena protiv Reala i Bajerna u kojima smo dali tri gola i pomisle da smo stalno tako igrali. Nismo.

  • +1 3
Link to comment
19 minutes ago, assignment said:

 

Zar to nebi trebalo da bude Motika?

 

Nema on Radonjicevu brzinu, malo igraca u Evropi je ima. Takodje, nije krilo.

Link to comment

Ohi je odlican igrac ako u toku napada najvise vremena provede blizu gola i u kaznenom prostoru protivnika.  On vema brzo reaguje na svaku dobijenu loptu i salje je u gol pre nego sto stignu da ga blokiraju.  Zato je gol-masina.  Pokusaji da se izvuce na bok, ucestvuje u napadu kao krilni igrac, obicno se zavrsavaju gubljenjem poseda jer Ohi nema ni tehniku, ni dobar pas, ni sposobnost da loptu duze zadrzi.

 

Kritikovanje Pavkova je preterano.  On je veoma ogranicen igrac, ali to sto Milos kaze da ga je "mrzelo" da juce postigne gol na Ohijev pas je besmisleno.  Da ga je mrzelo da postigne gol, zasto bi se onoliko tukao i dobijao batine svih 90 min (na zalost bez ucinka).   Trudio se iz petnih zila da nesto uradi, ali mu nije ni islo niti je umeo.  On je napadac koji ponekad bljesne; na njegovu i Zvezdinu srecu ti bljesci su se dogadjali u bitnim utakmicama i kada se rezultat lomi, ali to su singulariteti.  Van tih blistavih momenata, njegov doprinos je ispod prosecan.

 

Motika pokusava ono sto igraju Katai i Ivanic, da driblingom dodju do prilike za sut ili za pas.  Na zalost, za sada, u tome nije imao mnogo uspeha u Zvezdi, mada iz snimaka sa utakmica koje je odigrao u drugom timu Bajerna izgleda da to ume.  Mlad je igrac, talentovan, ima dobre radne navike stecene u Nemackoj, njihov mentalitet, nadajmo se da se to sve ovaploti i u Zvezdi.

Edited by Dimitrije
  • +1 1
Link to comment
12 minutes ago, Dimitrije said:

Kritikovanje Pavkova je preterano.  On je veoma ogranicen igrac, ali to sto Milos kaze da ga je "mrzelo" da juce postigne gol na Ohijev pas je besmisleno.  Da ga je mrzelo da postigne gol, zasto bi se onoliko tukao i dobijao batine svih 90 min (na zalost bez ucinka).   Trudio se iz petnih zila da nesto uradi, ali mu nije ni islo niti je umeo.  On je napadac koji ponekad bljesne; na njegovu i Zvezdinu srecu ti bljesci su se dogadjali u bitnim utakmicama i kada se rezultat lomi, ali to su singulariteti.  Van tih blistavih momenata, njegov doprinos je ispod prosecan.

 

 

Pavkov je jednostavno glup igrac, nije bilo do njegove zelje da stigne loptu. Obe prilike koje je imao je propustio jer je glup igrac. On ima osnovne stvari, skok igru (mada mu je trzaj glavom kriminalan za tolikog coveka, on ne udara loptu glavom vec postavi glavu da lopti promeni pravac), ume fino da zazdi loptu punom kad je pogodi slucajno kako treba i neobicno je talican, sto je velika korist za napadaca. Kad treba da uradi nesto sto zahteva malo out-of-the-box razmisljanja po pravilu blokira ili se useprtlja.

 

Ja nisam verovao sta gledam sinoc kad je uredno ispratio pogledom onu Ohijevu loptu koja mu je lagano prosla isped nosa i stigao bi je osamdesetogodisnji paraplegicar koji ima mozga, bukvalno sam mogao da razbijem televizor. To je ona klasicna situacija kad coveku dodju dve misli u glavu istovremeno i on ne uradi nista jer te dve misli ne moze da isprocesira na vreme. Covek sve vreme prati akciju, otkriven je i u trenutku kad lopta krene prema njemu jednostavno se ukoci. Da ne poverujes. Jos ona budala od komentatora sinoc pljuje Ohija koji je dodao losu loptu, tek zbog njega sam hteo da razbijem televizor.

  • +1 3
Link to comment

ohi se posrao na pavkova na instagramu - "nedostajalo nam je kvaliteta u zavrsnoj trecini".

ako su gobelju mogli da sklone i da umesto njega dovedu odlicnog picinija, ne vidim zasto bi pavkov bio zakucan. ako smeta to sto je broj stranaca zakucan na 4 u domacoj ligi, neka promene to pravilo.

  • +1 1
Link to comment
  • renne unpinned and locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...