Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2021/2022: treca sreca ponajveca


Dimitrije

Recommended Posts

59 minutes ago, Plajvi said:

Sad znamo kako je Salcburgu i Napoliju bilo onomad. 

A znamo i kako je bilo onima koji su gledali finale Kupa UEFA 1979 godine.

  • +1 3
Link to comment

Ja sam prizeljkivao prolaz u 1/4 finale pa i vise od toga.  Imali smo protivnika po meri, dobar tim, dobre i iskusne igrace ali ne dovoljno dobre za vise od ovoga.  Kada je trebalo da pobede kvalitetom, nasi najbolji igraci su podbacili.  Katai u obe utakmice i Ivanic danas u drugom poluvremenu.  Oni su kreatori nase igre u napadu i ujedno najbolji strelci.  I Dragovic je danas odigrao slabije nego sto od njega ocekujemo.  Jedina Kanga nije izneverio.  Covek iz utakmice u utakmicu igra na visokom nivou.  Miran na lopti, nudi se, otvara, salje dobre pasove, dobar u defanzivi i to radi svih 90+ minuta.  Nije leprsav kao Ivanic i Katai, ali on je motor Zvezdinog tima.  Oba napadaca nisu uspeli da postignu gol mada su imali zajedno 3 dobre sanse.  Ohi je odlican kada je u blizini gola, ali sto je dalje od gola njegova igra eksponencijalno opada.  On se izvlaci na bocne pozicije, ali kada dobije loptu tesko uspeva da je sacuva.  Nije on ni Vieira, ni Boaci.  Ocekivao sam da ce Pavkov da bude agresivan i napada gol (kao na primer protiv TSC-a prosle sezone), ali agresivnost je ispoljio samo kada je tukao Rendzersove igrace a loptu je ostavio na miru.

 

Imamo nekoliko mladjih igraca koji imaju kvalitet, Stanic i Motika pre svega, zatim Stankovic i mozda Radulovic.  Onaj mladi stoper Djuric je dobro odigrao par utakmica na pripremama u Antaliji.  Sledece sezone bar jednog od Mituljikica treba uvesti u prvi tim.  Ali treba se pojacati nekim iskusnijim zadnjim veznim igracem da ne moramo da se oslanjamo na Srnica kao i jos jednim iskusnim stoperom.  Potreban je jos jedan napadac jer Ohi i Pavkov nisu dovoljni.

 

  • +1 2
Link to comment

Konačno jedna dobar utakmica na Marakani, Zvezda hrabra, napadala, stvarala šanse. Čestitke ja sam zadovoljan, mene što se tiče  to je fudbal kakav volim. Igrači dobri, Stanković dobar danas, jedina zamjerka na ostavljanje Pavkova, koji je danas jedini bio loš i vađenje Ohija. E sad možda je i situacija na terenu zahtjevala izmjenu, ne znam. Nadam se da će Stanković nastaviti sa ovakvom filozofijom.

  • +1 1
Link to comment

I da, čudi me da se može igrati fudbal i pobjediti i bez ''radilice'', ''trkača'', ''fudbalera'' Srnića. Čudi me i da ga nije stavio večeras. Da trči. Realno smo ispali u Glazgovu baš zbog ''trkača'' i Stankovićeve zone kod kornera.

Link to comment

Bas dobar dvomec odigrasmo, ali falila je realizacija. 

 

Zao mi je Picinija, do povrede je bio bas dobar. Erakovic odlican, Sanogo i Kanga doktorski odigrali u sredini. 

Steta sto Ohi nije sutnuo lijevom u onoj sansi, ali vec je bio van balansa.

 

Da uzmemo titulu i da pokusamo jos jedan (is)korak u Evropi da napravimo.

  • +1 2
Link to comment

1. MekGregoru kapa dole. Direktno je odlucio ovaj dvomec. I tamo je branio svasta, ali ovde je bukvalno sve zatvorio. 

2. Glazgov je Javor na steroidima. Ja ne mogu da verujem da sam posle Napredkovoe opstrukcije protiv Partizana uspeo da vidim da neka ekipa ukrade vise vremena od ovog ogavnog Rendzersa. Pozadi biju, ima tu par brzih igraca, ali su realno tuki na biciklu... Verujem da ni njima nije jasno kako su dobili ovaj dvomec. 

3. Sudija je tesko djubre. Ovaj rumunski madjar nas je bsa perfidno sudio protiv nas. Neverovatno je da pavkov na prste 1 ruke moze da prebroji faulove koje je dobio od ovog idiota. Pride su ga kod svake dubinske lopte gurali, udarali, hvatali rvackim zahvatima... Slicno je i Ohi prosao. S druge strane je znao da dune neke presmesne kontakte. Nije on presudio nekom odlukom, ali je celu utakmicu sudio kao da je vatreni fan Rendzersa... MekGregor je pre 20. minuta krenuo da odugovlaci, jedno ubacivenje je izvodio gotovo ceo 1 minut. Nakon toga je i pored dobijene lopte od decaka koji skupljaju iste, gotovo redovno isao do zastavice i lagano isao po drugu loptu. Pred kraj poluvremena gosn Istvarn je odlucio da poprica sa njim, ali se to odugovlacenje koje je eksponencijalno raslo kako je vreme odmicalo postalo tema Istvanovog caskanja sa igracima Rendzersa i nista vise. Do kraja utakmice ni jedan od njih nije dobio zutu kartu za odugovlacenje... prosto neverovatno... U prvom mecu je bilo toliko stvari na koje bi mogli da kukamo teoretski, ali je onaj sudija odradio posao bez greske. Bukvalno ni jedan kiks nije napravio. A ovaj veceras... sramotno. 

 

Sto se nasih igraca tice, mogli smo da vidimo dosta lepog fudbala, dosta sjajnih sansi, dosta borbe i trcanja. Na zalost nije bilo dovoljno da se prodje, al nisam nezadovoljan, niti imam sta posebno da zamerim. Ako bih bio picajzla, zamerio bih benu onaj promasaj nakon odbitka Mekgregora jer onako nesot igrac njegovog kvlaiteta prosto ne sme da promasi.

Posebno mi se dopao Erakovic, koji je i u 90+ minutu trcao u aut po loptu, i jurcao iz sve snage da istu prenese unapad i pousa da dodje do gola. Generalno je odigrao odlican mec, posle kiksa u Glazgovu... 

 

Idemo dalje, uzivanje je gledati ovu i ovakvu Zvezdu.

  • +1 5
Link to comment

Jos ona euforicna budala Nedic nahvali sudiju za sve pare. Kako se Drulovic cinicno nasmesio na njegovo bulaznjenje o vrhunskom sudiji koji je pustio obe ekipe da igraju.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, MiddleClass said:

Bas dobar dvomec odigrasmo, ali falila je realizacija. 

 

Zao mi je Picinija, do povrede je bio bas dobar. Erakovic odlican, Sanogo i Kanga doktorski odigrali u sredini. 

Steta sto Ohi nije sutnuo lijevom u onoj sansi, ali vec je bio van balansa.

 

Da uzmemo titulu i da pokusamo jos jedan (is)korak u Evropi da napravimo.

 

Picini je odlican igrac, da ga povrede ne jebu ne bismo ga gledali u Zvezdi nikad pa ni tad. Generalno su nam najbolji igraci ozbiljni talenti za fudbal ali bukvalno svaki od njih ima neku falinku koju moramo da tolerisemo jer bi nam bez tih falinki inace bili nedostupni. Izuzetak je Dragovic koji je klasa igrac i klasu i pokazuje. Katai, Ivanic, Rodic, Borjan, Kanga, Sanogo, Picini, sve su to igraci kojima fali jedna ili par stvari da igraju u mnogo jacim timovima od naseg. Sad na leto treba dovesti jos jednog s falinkom kojeg Benfika ocigledno pusta niz vodu, Nemanju Radonjica, da malo dobijemo na brzini i uravnotezimo desnu stranu. Ben je na zalasku karijere, prihvatio je ulogu igraca koji ulazi sa klupe i ocekujem da se ili oprosti od fudbala u Zvezdinom dresu ili ode u neku ligu bez briga da uzme jos neke pare.

 

Ako ne racunamo Radonjica ne bih ja previse dirao u ovom timu, bice samo vazno da se zadrzi veci deo sadasnje ekipe. Da pokusamo da pojurimo ponovo onog lika iz Serifa posto vidim da ga nisu prodali pa ce mu pasti cena, Sanogo ulazi u godine kada cemo i od njega polako da se oprastamo a mali Stankovic me jos uvek nije uverio da mu je vreme za ovakve utakmice. Za ovo ostalo je pitanje koliko poverenja cemo imati u ove klince koji dolaze, tu ima finog materijala ali moraju vise da igraju da bismo znali mogu li da budu konkurentni za sledece kvalifikacije.

 

Prioritet je da se zadrzi Ivanic, takvog igraca i takav karakter mi ne mozemo da dovedemo za pare koje imamo, ali i da se kako god je moguce nadju pare da se zadrzi Dragovic. Dragovic - Kanga - Ivanic - Ohi je odlicna vertikala i nju nikako ne treba dirati.

  • +1 4
Link to comment
2 hours ago, harper said:

Dva predstavnika u LS 2023. godine.:ziga:

 

1 hour ago, Bright Billy said:

 

I osvajac kupa u 4. kolu kvalifikacija za le...



...I to nije sve

Direktan predstavnik u grupnoj fazi LS u sezoni 23/24 za osvajaca Linglongare, ukoliko osvajac LS u narednoj bude svoj plasman ostvario kroz nacionalni sampionat, sto je daleko vise realno nego sto nije. Plus tek treba da se vidi sta ce biti sa Rusima.

Dosta dobar dvomec, toliko da Mister lagano moze da ispali onu njegovu frazetinu "momcima nemam sta da zamerim" i da zaista bude u pravu. Splet jako cudnih okolnosti je ovo doveo do necega sto ispada kao rutinski prolaz Rendzersa, a sto uopste ne odgovara vidjenom na terenu. Kosmicka ravnoteza za Salcburg je dobro opazanje, s tim sto su oni nas ipak vise ubili nego sto smo mi bili bolji od Rendzersa. A veceras smo bili toliko bolji da su meni sa tribina delovali kao neka verzija Vojvodine iz neraspalih dana, u najmanju ruku.

Dobra postava, odmah sam znao da ce bez vojnika Srne to biti jedna gledljiva partija, a za koga se nadam da cu ga sledeci put gledati kad Mister bude zatvarao derbi na 2:0 u 60. minutu. Mozda je jedina greska bila tandem Ohi - Pavkov od starta, delovalo je da bi neka verzija sa Benom koji bi vise igrao izmedju linija bila bolja opcija. Dosadasnji negativni utisak o Ohiju kao igracu koji kurcu ne vredi u polju ali se o tome cuti jer eto "zna da ga cusne" je veceras dosta popravljen, zaista je radio neke dobre stvari, tako da je kupio kredit da se nadimak Norveski Kaludjerovic jos uvek ne pusti u opticaj. E da, veceras sam se i nicim izazvan setio da negde i dalje postoji Veljko Nikolic.

Link to comment

Prvi veliki benefit od svega Crvena zvezda će imati već na leto.

Jer ukoliko uspe da odbrani titulu, sada je potpuno izvesno, biće nosilac u sve četiri kvalifikacione runde.

Pritom, u zavisnosti od statusa ruskih klubova od leta čak bi mogla da takmičenje započne i trećeg kruga kvalifikacija.

  • +1 1
Link to comment

Mada postoji žal za rezultatom, lično sam više nego zadovoljan celokupnim utiskom. OK, mogli smo proći dalje, ali posle ovoliko promašenih/odbranjenih šansi iluzorno je bilo očekivati da se desi "čudo". Uzevši u obzir da je ovaj dvomeč bio moj glavni razlog bekstva iz Tvrđave Australija na par nedelja posle svih mogućih lockdowna i sličnih nebuloza, i da sam imao priliku da skoknem i do Glasgowa (hvala Bright Billy na pomoći), celokupan utisak je još bolji. U principu, čak i ako osvojimo titulu i uspemo da sačuvamo glavne igrače/trenera iz sadašnjeg rostera, sledeće kvalifikacije i (eventualna) LŠ bi mogla da bude prilično zanimljiva za praćenje. Mada, iskreno rečeno, ja bih i dalje radije gledao nas u Ligi Evrope, gde nam je po kvalitetu i mesto

Sent from my HD1913 using Tapatalk

  • +1 2
Link to comment
  • renne unpinned and locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...