Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2021/2022: treca sreca ponajveca


Dimitrije

Recommended Posts

3 minutes ago, Bright Billy said:

Protiv maribora je krsticic imao prednost al standardno nista nije uradio. Na ovoj srnic standardno nista nije uradio tako da u sledecoj ocekujem da opet krsticic standardno nista ne uradi. I tako u krug dok se ne vrati kanga...

 

Zar nije Krsticic asistirao Ohiju za gol?

Link to comment

Jeste pustio on tu dugu loptu al je realno to vise asistencija mariborovog stopera. Zezo sam se ja sto se tice njegovog i srnicevog ucinka al da nije bog zna sta pokazao u ovom mandatu nije. Misli i da je defanzivno srnic kompatabilniji sa sagonogom koji jeste stena al mu je radijus kretanja tank pa ga tu srnic krpi daleko bolje od krsticica...

 

 

 

Link to comment
18 minutes ago, Bright Billy said:

Zivkovic se ozbiljno trudi na ovim pripremama al mora da uigra kretnje sa ostatkom ekipe jer se ovako bas dosta trosi u prazno...

 

Trud je dobar nacin da povrati samopouzdanje. Nije bio los danas.

 

Svi ovi klinci znaju da igraju fudbal. Bakajoko je vec sada bolji igrac i od Gajica i od Gobeljica.

Edited by harper
  • +1 1
Link to comment

Ovih poslednjih 20 min sa drugim timom izgledalo je dosta dobro.  Stankovic, Ibrahim i mozda Djuric trebalo bi da budu prekomandovani u seniorski tim.

Edited by Dimitrije
  • +1 1
Link to comment
5 minutes ago, harper said:

 

Trud je dobar nacin da povrati samopouzdanje. Nije bio los danas.

 

Svi ovi klinci znaju da igraju fudbal. Bakajoko je vec sada bolji igrac i od Gajica i od Gobeljica.

Nadam se da Gajic i Gobeljic igraju poslednju sezonu u Zvezdi.  Gajiceve odbrambene greske je danas ispravljao Zivkovic, a u napadu, kada god je imao otvoren prostor ka golu, Gajic je uspevao da upropasti.  Sto vise prostora, to je gore odigrao.  U drugom poluvremenu se popravio u odbrani ali prodornost - nula.  Inace on je dobar momak i steta sto nije bolji igrac.  

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Dimitrije said:

Konacno, posle Boacija, imamo ozbiljnog centarfora.  Ovaj mozda bude i bolji.  Katai i Ivanic su kvalitet koji se potvrdjuje iz sezone u sezonu.  Kockice se polako sklapaju.  Jos samo desni bek.  Nadam se da se Picini pokaze dobro.

Dok vidimo Pićinija, inače kakvo je današnje izdanje naših bekova treba bar još jedan levi i jedan desni bek. Inače Ohi je ubod, još dok mu dođe ludi Srbin Kangiša...taj će se nadavati golova.

Link to comment
14 minutes ago, Dimitrije said:

Nadam se da Gajic i Gobeljic igraju poslednju sezonu u Zvezdi.  Gajiceve odbrambene greske je danas ispravljao Zivkovic, a u napadu, kada god je imao otvoren prostor ka golu, Gajic je uspevao da upropasti.  Sto vise prostora, to je gore odigrao.  U drugom poluvremenu se popravio u odbrani ali prodornost - nula.  Inace on je dobar momak i steta sto nije bolji igrac.  

 

Ja imam jednu neobicnu naviku kad procenjujem igraca kojeg nisam gledao, gledam kako trci. Ako ima stabilan, dug korak a usitni samo kad je neophodno, ako trci normalno ispravljenih ledja i ako ne deluje kao da ce svakog trenutka da se saplete o svoje noge i padne, taj mi je prosao prvi test i onda gledam kakav je sa loptom u posedu i kakvi su mu osnovni tehnicki elementi. Ako ima kontrolu pasa, ako mu je dobar tajming, pravac i intenzitet, ako slabijom nogom moze da odigra osnovno, onda je prosao i drugi test. Tek onda gledam ove druge stvari. Zbog toga, recimo, nikad nisam podnosio Veljka Simica, on je trcao kao da izmedju mozga i nogu nema nikakve koordinacije.

 

Kad covek pogleda kako trce Gajic i Gobeljic sve mu je jasno oko toga gde im je plafon. Ne moze covek koji ne moze da uhvati korak s loptom u posedu da, recimo dobro centrira iz trka jer mu telo nema dobar balans i po pravilu sutira loptu u polozaju u kojem mu se telo nadje u trenutku suta. U toj situaciji mora da se poklopi da se telo slucajno nadje u dobrom balansu da bi centarsut otisao tamo gde treba. Isto vazi i za Rodica, s tim sto on obicno centrira posle duzih sprintova loptom koju presrece iz pasa a ne loptom iz poseda. S druge strane, treba pogledati samo kako Katai i Ivanic trce sa loptom u posedu da bi se odmah videla klasa. Ne usporavaju, ne steluju korak da bi sustigli sopstveni for, nisu nista sporiji s loptom nego bez nje, samim tim njihov posed ne trosi vreme i ne ugrozava ritam napada. Dopada mi se kako Ohi trci ovo malo sto sam gledao, ima prirodan dug korak i ne cupa busenje kad krece u trk kao muceni Pavkov. Takodje, treba pogledati i kakve pasove u sirinu iz zadnje linije salje Dragovic a kakve Erakovic ili Pankov, svaki put kad ova druga dvojica posalju ono sto bi moralo da bude siguran pas uvek postoji procenat sanse da ce poslati "divlju" loptu, iza ledja ili u noge saigracu ili cak da ce promasiti pas i otvoriti mogucnost da se izgubi posed. Kod Dragovica je svaki pas odmeren, tacan i poslat tako da je igrac koji ga prima automatski u poziciji da odigrava dalje bez previse kontakta s loptom,

 

Te muke sa koordinacijom pokreta, pravilnim trcanjem i dobrim "zaleganjem" na loptu se jako, jako tesko ispravljaju i igraci poput Gajica i Gobeljica za to treba da krive trenere koji su sa njima radili u mladjim kategorijama. Taktika, koncentracija, pregled igre, kontrola lopte, sve to se lakse uci i lakse ispravlja cak i bez prevelikog truda, ponekad je dovoljan samo kontunitet igranja da bi se ti elementi doterali.

 

Ono sto mi se posebno dopalo kod ovih klinaca veceras je kako su tri ili cetiri puta izneli loptu iz zadnje linije pod presingom, prvi tim ne znam da li je u celoj polusezoni uspeo da stvori visak iz probijenog presinga toliko puta koliko su to danas uspeli klinci za ciglo dvadesetak minuta.

  • +1 6
Link to comment
3 minutes ago, Bright Billy said:

Klinci su bezobrazni maksimalno :D

 

I to mi se mnogo svidja. Kako je onaj Djuric jednom otresao jednog napadaca Laska, kao da ima 15 godina igranja po srpskim livadama. Stankovic takodje, dva ili tri puta je usao u start bas onako bez ustrucavanja. Ali ono sto je dobro je sto svi redom znaju da igraju, nisu klasican proizvod srpskih skola sastavljen od prerano izraslih balvana.

  • +1 2
Link to comment

Hvala Harpere.  Vrlo zanimljiva analiza. 

 

Ohi ima neveraovatno dugacak korak - reklo bi se od 7 milja - ne samo kada traci nego i kada hoda.  Uz to, lak je sa loptom, slusa ga, dobar realizator, lako ulazi u sanse.  Pavkov je 'target man'; njegovo je da dobije duel na visoku loptu, da je spusti saigracu, i da je uputi u gol ako moze.  Njemu dati loptu u prazan prostor je jalov posao jer dok Milance ubrza, vec ce neko drugi da tu loptu pokupi.  Mislim da za Pavkova ima mesta u timu, ali da ulazi sa klupe, kada jurimo rezultat, kada nam treba neko da dobija vazdusne duele i u nasem kaznenom prostoru, i na polovini protivnika.

 

Sve u svemu, Zvezda ima dobar tim, sa izuzetkom bekovskih pozicija gde i dalje skripi, posebno na desnoj strani.  Sa Kangom i Benom, kvalite ce jos vise da se podigne.  Mladi igraci se namecu i neki seniori morace da se potrude da ne izgube mesto u prvih 11.  Ukoliko se Picini pokaze kao dobro resenje, Falko ce da prodise i imacemo dobar napad i sa leve i sa desne strane, plus Ohi u foru.  Ja se jos nadam da ce Falko da zaigra onako kako smo ocekivali kada je dosao.  Jedan od razloga za njegova slabija izdanja je losa ispomoc od strane desnih bekova.  Ne bi skodilo kada bi doveli jednog solidnog stopera.

  • +1 2
Link to comment
  • renne unpinned and locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...