Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2021/2022: treca sreca ponajveca


Dimitrije

Recommended Posts

Ne znam gde se piše o Bardu, samo da izjavim da sam se mnogo smorio I da mi ga je mnogo žao! Bio je gotivan lik u pm.

Rip Živo legendo...

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

  • +1 1
Link to comment

Lose je bilo ono sinoc. Krstovic nije igrac ni za PLS, a kamoli za Zvezdu. Nema brzinu, nema snagu, treba mu pola dana da se namesti. Potpuno beskoristan. Babic deluje jos gore nego prvi put u Zvezdi. Njih dvojica su bas boli oci koliko su slabi i ne pripadaju ovom  timu. Bakajoko je potpuna misterija - nije ubo ni jedan centarsut, ali mnei je mnogo veca misterija bila zasto svaki put kad dobije loptu na stranu i ostane sam sa svojim cuverem na toj strani ne proba da ga pretrci jer je sasvim izvesno brzi od njega. Od 20 situacija koje je imao, bukvalno ni jednom nije probao da probije vec je ili vracao loptu nazad ili imao one pokusaje centarsuta ili dodavanja u sredinu...

 

U prvom delu su dobri bili Katai i Ivanic, ali su se ugasili u drugom delu, narocito Mica, Sanogo je bio dobar, ali on i Krsticic u tandemu nisu bas optimalno resenje protiv ovakvih bunkera. Kanga ko Kanga, uneo je dosta zivosti a imao i neke wtf pasove, ali bio verovatno najkonkretniji nas igrac u drugom delu, tako da treba da bude u 11. Falko mi se mozda i najvise dopao i njega bih voleo u prvih 11, a Ben malo da odmori. Ben ima ovakvih utakmica i ovakvih promasaja. Bice on ok kad bude trebalo...

 

Ovde je bodove izgubio pre svega Deki. Uzasna postavka, potpun promasaj sa Krstovicem, ali i neshvatljivo da mi niti jednom nismo sutnuli van 16 u okvir gola. Padala kisa celo popodne, lopta klizava, teren klizav i mi ne da ne sutiramo sa 20 metara, nego ne sutriramo ni sa 5, nego idu neki povratni pasovi... posle i kad smo pokusali sve lopte letele u nebo.

 

Rezultat je bio zasluzen skroz i Vojvodina je dobila sta je htela.

 

Ipak, potpuno bih se slozio sa Milosem da je ovo mozda i najsramnija Vojvodina koju sam gledao. Cak im bunker i ne zameram toliko, to je legitimno i moze da donese rezultat. Neko je pitao sta drugo da igraju? Isti ovaj trener je sa Radnikom prosle godine odigrao sa znacajno slabijim timom odlicnu utkamiciu, poveo i na kraju izgubio u poslendih 5 minuta utkamice. Dakle moze i drugacije, a narocito kada je klub renomea Vojvodine. Ipak nije to sramotno, sramno je valjanje i opsttrukcija igre koja nije pocela npr pola sata pred kraj nego je trajala od prvog minuta. U prvih 15 minuta 3 puta su lezali i valjali se kao da su im bar 3 bubrega izvadili. Sto je vreme vise odmicalo to je bilo sve gore i gore. Sudija pocetkom drugog poluvremena opomene golmana nakon treceg uzastoponog vracanja lopte u igru koje je trajalo minut i kusur (za 5 i kusur minuta igre u II p) i da celom stadionu na znanje da sleeci put sledi karton. Karton je dobio u 92. minutu, a daleko od toga da ovaj nije nastavio da odugovlaci i razvlaci.  Ja mislim da to valjanje moze da se iskoreni samo ako sudije budu sankcionisale to mnogo ostrije. 

Dakle, bunker nije sramota, ali ovo ubijanje fudbala jeste. Mene kao nekoga ko je bio na ovoj utkamici i ko ide na manje vise sve utakmice ovakve situacije prilicno iritiraju. Na stadionu je to jos upecatljivije nego na TVu.

 

Sam remi nije toliko problematican, koliko bezidejnost i potpuno odsustvo osecaja da se taktika prilagodi trenutku. MOguce da nije Deki ocekivao ovakav bunker, ali vidis sta rade, pa pocepaj bunker neki udarcem sa distance a ne da kruzimo ko kisa oko Kragujevca... 

 

I da, izostanak Degeneka je tragedija koja moze da nam se ozbiljno obije o glavu. Jasno je meni da bi Deki da nadomesti Milunovica nekom banderom, ali Babic sem visine nem adodirnih tacaka sa Milunovicem. Pavkov i Kanga su se vratili u tim, nadam se da ce i Degenek njihovim stopama koliko vec protiv Kairata. 

 

 

 

 

 

  • +1 1
Link to comment
7 minutes ago, adasevic said:

 

 

Ipak, potpuno bih se slozio sa Milosem da je ovo mozda i najsramnija Vojvodina koju sam gledao. Cak im bunker i ne zameram toliko, to je legitimno i moze da donese rezultat. Neko je pitao sta drugo da igraju? Isti ovaj trener je sa Radnikom prosle godine odigrao sa znacajno slabijim timom odlicnu utkamiciu, poveo i na kraju izgubio u poslendih 5 minuta utkamice. Dakle moze i drugacije, a narocito kada je klub renomea Vojvodine. Ipak nije to sramotno, sramno je valjanje i opsttrukcija igre koja nije pocela npr pola sata pred kraj nego je trajala od prvog minuta. U prvih 15 minuta 3 puta su lezali i valjali se kao da su im bar 3 bubrega izvadili. Sto je vreme vise odmicalo to je bilo sve gore i gore. Sudija pocetkom drugog poluvremena opomene golmana nakon treceg uzastoponog vracanja lopte u igru koje je trajalo minut i kusur (za 5 i kusur minuta igre u II p) i da celom stadionu na znanje da sleeci put sledi karton. Karton je dobio u 92. minutu, a daleko od toga da ovaj nije nastavio da odugovlaci i razvlaci.  Ja mislim da to valjanje moze da se iskoreni samo ako sudije budu sankcionisale to mnogo ostrije. 

Dakle, bunker nije sramota, ali ovo ubijanje fudbala jeste. Mene kao nekoga ko je bio na ovoj utkamici i ko ide na manje vise sve utakmice ovakve situacije prilicno iritiraju. Na stadionu je to jos upecatljivije nego na TVu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Od ta 3 puta koja navodiš da su se valjali 2x je ležao isti lik koji je na kraju izašao zbog povrede, desni bek Bjeković. Tako da nije se valjao jer je izmišljao. A da te je neko pukao kao Rodić onog nesrećnika kopačkom u muda kad je dobio žuti valjali bi se i ti i ja pola sata. 

Link to comment

Mora da si u pravu, nisu se valjali ni simulirali. Nije ni golman svako ubacivanje izvodio po imnut. Muceni Laza Lukic im je i prilazio par puta i trazio da ne simuliraju. Problem je sto nema pravo da im zalepi zuti za to jer ne moze da dokaze da foliraju. Ali moze da produzi utkamicu 20 minuta. Kad to pocnu da rade sudije, vise niko nece da se valja...

Link to comment
7 minutes ago, adasevic said:

Muceni Laza Lukic

Da li je po tebi ovo penal?

 

Po meni nije, a na EP su se svakakve gluposti svirale kao penal.

 

 

 

Ocigledno da su mu iz VAR sobe javili da nije penal tj da nema potrebe da on analizira situaciju.

 

Link to comment

Može po današnjim iščašenim pravilima, lopta se odbila od drugog igrača, a ovom pogođenom, ruka nikako nije bila u prirodnom položaju i itekako je povećavala dimenzije tela (ili kako već glase te nakaradne formulacije sudijske organizacije). Dakle, moj utisak je da je po pravilima penal, a po svim drugim logičkim aspektima nije. Ja ga ne bih svirao. 

Link to comment

Meni ovo nikako nije penal. Jedno vreme su napravili da je malte ne svako igranje rukom penal, pa su posle malo to peglali. Ima ono ako igraca prvo pogodi lopta u neki drugi deo tela, pa onda u ruku, nije penal. Ovo nije ta situacija, ali jeste napucan iz velike blizine i to od odbitka, tako da bi po meni ovako nesto da se sudi bilo zlocin prema fudbalu. 

  • Hvala 1
Link to comment

Slazem se, nego cisto pitam posto su se na EP svirale i vece gluposti. Doduse Ristic i Djurdjevic su dobre sudije, ne bi im promaklo tako nesto.

 

Inace, kriterijum juce je vise licio na EP nego na klasicno SLS sudjenje, sto je pohvalno. Vise puta je pustao prednost, a prosle sezone bi svirao faul. E sad da li je to do vecerasnjeg sudije ili neki novi "saveti" UEFA kako da se sudi, to je pitanje.

Link to comment
56 minutes ago, adasevic said:

Mora da si u pravu, nisu se valjali ni simulirali. Nije ni golman svako ubacivanje izvodio po imnut. Muceni Laza Lukic im je i prilazio par puta i trazio da ne simuliraju. Problem je sto nema pravo da im zalepi zuti za to jer ne moze da dokaze da foliraju. Ali moze da produzi utkamicu 20 minuta. Kad to pocnu da rade sudije, vise niko nece da se valja...

 

U pravu sam za ovo što sam napisao. Ono što nisam napisao a ti misliš da sam napisao stvarno ne mogu da komentarišem. 

Link to comment

Sa svima se slažem, ali vratimo se onda, za trenutak, na Gobeljin penal protiv Milana. I on je napucan u ruku iz velike blizine, koju je instinktivno stavio ispred lica. Telo mu se nije povećalo niti u jednoj dimenziji, a ishod nije promenjen, da to nije uradio lopta bi ga spucala u cimentu i otišla gde već i jeste. Jedina posledica je razapinjanje Gobelje i njegov očaj i frustracija koji je doveo do toga da se raskomoti pred golmanom Partizana.

Link to comment
2 hours ago, adasevic said:

Mora da si u pravu, nisu se valjali ni simulirali. Nije ni golman svako ubacivanje izvodio po imnut. Muceni Laza Lukic im je i prilazio par puta i trazio da ne simuliraju. Problem je sto nema pravo da im zalepi zuti za to jer ne moze da dokaze da foliraju. Ali moze da produzi utkamicu 20 minuta. Kad to pocnu da rade sudije, vise niko nece da se valja...

 

Da li stvarno hoćeš da kažeš da Rodiću nije oprošten čist direktan crveni?

Previd više nije izgovor, imali su VAR.

Link to comment
  • renne unpinned and locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...