Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2021/2022: treca sreca ponajveca


Dimitrije

Recommended Posts

Evo vam jedno grobarsko gledište: Stankela je po meni veća Zvezdina zvezda nego Borjan, iz prostog razloga što je kao igrač terorisao Partizan neuporedivo gore i crnje nego što bi Borjan ikada mogao. Stankela je uz to Zvezdino dete, poleteo je u onoj epskoj utakmici protiv Kajzerslauterna u Beogradu. To je bilo drugo vreme, druga Evropa, druga publika, sve je bilo drugačije i po meni veće u odnosu na ovo što gledamo danas.

 

Ne mogu nikada golman i veznjak da se porede. Sama činjenica da Borjan kao golman predstavlja tako snažnu asocijaciju na Zvezdina učešća u LŠ, a iz veznog reda i napada se niko ne izdvaja previše, govori o tome da u ofanzivnom delu tema nije bilo neke svetske klase koja bi odskočila kvalitetom i pravila prevagu, nego je to često činio Borjan svojim odbranama. Ipak. Stankela je mnogo veća klpuska legenda i to je sasvim normalno i nevezano za to da li je i kolika sirovina.

 

Uzgred, Borjan verovatno ima neki dobar razlog da traži raskid a ne transfer. Ne bi me čudilo da mu duguju solidne pare i da je spreman da ih oprosti, samo da ga puste da ode u MLS.

  • +1 9
Link to comment
1 hour ago, Jozef K. said:

Kanga zbog prve evropske kampanje.


I zbog cetvrte i pete. Da nije toliko opaljen, zaboravili bi ga, ovako ce golcine protiv Krasnodara, oba puta protiv Bugara, Sparte, Genta i Milana biti dobro zapamcene decenijama. :D 

Ben, Degenek, Krsticic, Vujadin, Srnic i Pavkov su se uklesali u istoriju protiv Kelna/Salcburga/Liverpula. Katai se nadavao golova, Ivanic je glavni vec 2 godine, mnogi ce imati momenata za pamcenje.

Medjutim, Borjan je branio kljucne mrtve sanse u poslednjim minutima i sekundama, i to vise puta + oni penali u Danskoj. Zamislite da je Grankvist dao gol onda i da se nastavilo sve po starom. 

Imao je doduse i kikseva kroz godine (Krasnodar tamo, Olimpijakos, Serif, udruzeni zlocinacki poduhvat s Gobeljom na Kipru), ali ja boljeg golmana u Zvezdi nisam gledao nikada u ovih cetvrt veka sto pratim. Mislim da je u ovih 5 sezona propustio samo Ludogorec u gostima jesenas, sve ostalo je branio. 

Stankovic igrac u Zvezdi je isto evropskih dvomeca izgubio koliko je  i dobio, mislim da je ta generacija u kojoj je on igrao precenjena i romantizovana (uzeli su samo 1 titulu i to dok je Stankela bio klinjo i gotovo svi igraci osim njega su u inostranstvu bili flopovi) zbog te 2 tekme s drugoligaskim Kajzerom i Barsom. Ima i do toga sto kazete - sankcije, izolacija, jedvacekanje, itd., i fun fact: prva Zvezdina tekma koju sam ikada gledao je bila protiv Kajzera tamo, na DSF-u pokojnom. :D

Ali oni su jedva prosli Harts, godinu pre ispali od Xamaxa, godinu posle jedva tukli Helsinki i ispali od Ekerena. Po meni su i one 2 Muslinove generacije, i Zengina bolje od one u kojoj je igrao Mister, pa mozda cak i ona Kosanova sto je ispala od Liona odmah posto su osim njega otisli jos i Njegus, Jovicic i Zivkovic. I sve te generacije nisu mogle dalje od pozne jeseni.

S druge strane, uopste ne mogu da zamislim da ce u skorije vreme iko od omladine™ imati i 1/5 njegove karijere, zamislite da sad recimo Njegos/Velja predju u City i budu u rotaciji. :laugh:

Jbt on je uspevao da vidi teren s 20 godina u ekipi gde su mu konkurenti bili Veron i Nedjed u prajmu, i jos je + osvojio skudeto i evrokup u prve 2 godine igranja tamo. 

Edited by Plajvi
  • +1 1
Link to comment

Oglasio se Borjan i potvrdio da zeli da ode, kaze nije pritisak nego dublji razlozi o kojima ce mozda nekad nesto i reci, a mozda i ne.

Zurnal pise da ima ponudu iz MSL i da je to povod zahteva da ode.

Link to comment

Borjan je ogroman kulov, posebno privatno, sa sve onom ženom koja je umislila da je Vanda Nara. Ni u jednom normalnom klubu se ženi igrača ne bi dozvoljavali onakvi ispadi. S druge strane, i Stanković je prečesto vrlo impulsivan, i to onako baš nezrelo za odraslog čoveka. Puklo između njih posle Radnika, obojica misle za onog drugog da je budala i sad teraju po svom. Ovome žena puni glavu i pokrenula priču o odlasku.

  • +1 2
Link to comment
21 minutes ago, Plajvi said:


I zbog cetvrte i pete. Da nije toliko opaljen, zaboravili bi ga, ovako ce golcine protiv Krasnodara, oba puta protiv Bugara, Sparte, Genta i Milana biti dobro zapamcene decenijama. :D 

Ben, Degenek, Krsticic, Vujadin, Srnic i Pavkov su se uklesali u istoriju protiv Kelna/Salcburga/Liverpula. Katai se nadavao golova, Ivanic je glavni vec 2 godine, mnogi ce imati momenata za pamcenje.

Medjutim, Borjan je branio kljucne mrtve sanse u poslednjim minutima i sekundama, i to vise puta + oni penali u Danskoj. Zamislite da je Grankvist dao gol onda i da se nastavilo sve po starom. 

Imao je doduse i kikseva kroz godine (Krasnodar tamo, Olimpijakos, Serif, udruzeni zlocinacki poduhvat s Gobeljom na Kipru), ali ja boljeg golmana u Zvezdi nisam gledao nikada u ovih cetvrt veka sto pratim. Mislim da je u ovih 5 sezona propustio samo Ludogorec u gostima jesenas, sve ostalo je branio. 

Stankovic igrac u Zvezdi je isto evropskih dvomeca izgubio koliko je  i dobio, mislim da je ta generacija u kojoj je on igrao precenjena i romantizovana (uzeli su samo 1 titulu i to dok je Stankela bio klinjo i gotovo svi igraci osim njega su u inostranstvu bili flopovi) zbog te 2 tekme s drugoligaskim Kajzerom i Barsom. Ima i do toga sto kazete - sankcije, izolacija, jedvacekanje, itd., i fun fact: prva Zvezdina tekma koju sam ikada gledao je bila protiv Kajzera tamo, na DSF-u pokojnom. :D

Ali oni su jedva prosli Harts, godinu pre ispali od Xamaxa, godinu posle jedva tukli Helsinki i ispali od Ekerena. Po meni su i one 2 Muslinove generacije, i Zengina bolje od one u kojoj je igrao Mister, pa mozda cak i ona Kosanova sto je ispala od Liona odmah posto su osim njega otisli jos i Njegus, Jovicic i Zivkovic. I sve te generacije nisu mogle dalje od pozne jeseni.

S druge strane, uopste ne mogu da zamislim da ce u skorije vreme iko od omladine™ imati i 1/5 njegove karijere, zamislite da sad recimo Njegos/Velja predju u City i budu u rotaciji. :laugh:

Jbt on je uspevao da vidi teren s 20 godina u ekipi gde su mu konkurenti bili Veron i Nedjed u prajmu, i jos je + osvojio skudeto i evrokup u prve 2 godine igranja tamo. 

 

Teško je to porediti, ali ne bih rekao da je ta generacija precenjena. Naprotiv, verovatno ih potcenjuju zbog Arkanove titule. 

 

Ipak, ti igrači su otišli u Real, Atletiko, Lacio, Sampdoriju (koja je 4 godine ranije igrala finale CL)... I svuda su bili bitni igrači (osim Perice). Jeste i Kajzer bio drugoligaš u tom trenutku, ali je sa istim timom dogodine uzeo Bundesligu, a Zvezda ih je rasturila. Uopšte taj tim je igrao neki drugačiji fudbal. Naravno da je Liverpul senzacionalan uspeh, ali nema šanse da je 1 gledalac uživao više u toj utakmici nego u onim napadima u talasima protiv Barse. Ruku na srce, ako nisam nešto debelo promašio, Deki nije ni igrao tu utakmicu i bili smo nešto debelo oslabljeni.

Link to comment

Nije igrao u BG, a i protiv Kajzera je bio rezerva, usao je u drugom. 

Ja se ne secam da su Zivkovic, Jovicic, Sakic i Perica uradili ista vredno pomena napolju, ta Sampa u kojoj su igrali je ispala iz lige. Miloje nije mogao da se dokopa repstacije protiv mocnih Kralja, Dragoja i Kocica, Djorovic i Njegus su imali lepe karijere. Za ove ostale iz tih generacija u kojima je igrao ne mogu ni da se setim gde su igrali napolju, osim Mitka, Ramba, Kovacevica i Stefanovica.

No svejedno, nema smisla porediti tako, vec se sve svodi na jedno - koliko nas je ko obradovao. Ja sam bio 5x srecniji posle Salcburga gde smo presli centar 3x i gde smo zasluzili da primimo jos 3 komada nego kad smo ispadali uglavnom na guzove od Milana, Leverkuzena, Dinama, Rendzersa, Barselone i Lacija. Protiv Lacija je bilo jos bolje odigrano nego protiv Barse, 1 sportska tragedija bese. I sva ta ispadanja (osim Dinama) - protivnik ode bar do polufinala. I PSV je stigao u polufinale nakon onog masakriranja. 

Ne mogu da se setim tacno, ali mislim da smo cekali 15 godina da tucemo nosioca. Od Chieva do Krasnodara. Petnaest godina.

Edited by Plajvi
Link to comment

Meni je tako izgledao jos kad je preuzeo, i dok je nosio onu GSP kondukter kosulju na tekmama. Onda je jedno vreme bio artikulisan (otkad je dobio onaj crveni u Njemackoj), sad je opet uzjeban. :laugh:

Link to comment

Ne znam da li nešto konzumira™, mnogi fudbaleri umeju da skrenu u te vode posle završetka karijere, ali njegov fizički preobražaj za ovo kratko vreme je frapantan. Izgleda kao da ima 50+ godina, a nije da ga je život pojeo.

 

Link to comment

Kakve gluposti se ovde pišu ,sad je Stanković narkomancina koji je kriv što je Borjan otišao, oprostite na izrazu ali ebo vas Borjan. Kao da će braniti kod nas još deset godina pa se krizira. Na sve odlične njegove odbrane ranije , ove sezone je bio očajan. Protiv Šerifa pogotovo. U derbijima primao pacerske golove ,ni na jednom derbiju nije bio dobar a to je glavna utakmica u našem prvenstvu .
Kao da nema golmana ...

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk



  • +1 1
Link to comment
  • renne unpinned and locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...