Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2021/2022: treca sreca ponajveca


Dimitrije

Recommended Posts

Btw, postali smo totalni old skul zabari.

Kad pocnemo u tih najboljih 10-15-20 minuta po tekmi da napadamo i pojacavamo tempo, sigurno dajemo gol - nema vise zajebancije i tracenja energije. 

Ono sto doduse upada u oci - jako smo spori. Totalno smo suprotni od Mitilenda, oni pletu i lebde po terenu i promasuju tonu, mi ubijamo jednim potezom k'o De Niro u Deer Hunteru. :D

S druge strane, jako dobro stojimo na terenu, dobro maskiramo sporost pozicioniranjem. Da imamo brze krilne igrace i spica, masakrirali bi svakoga do sad ove sezone. Recimo ona Benova situacija sinoc, pa Kataijeva u prvom poluvremenu, pa Dioni u Danskoj i protiv Brage ovde (doduse pao je gol posle tog kornera, pa 'ajde, ne mozes 2x dati gol u istoj sekvenci) - to mora se realizuje. 

Unpopular opinion: Ivanic je bitniji igrac za ekipu nego sto je Marin bio.  

Treba osveziti ekipu novim, malo mladjim i brzim igracima na nekoliko pozicija, i po mogucnosti malo izbalansirati tim i igru, leva strana nam je 3x opasnija od desne. 



 

Edited by Plajvi
  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, Plajvi said:

Btw, postali smo totalni old skul zabari.

Kad pocnemo u tih najboljih 10-15-20 minuta po tekmi da napadamo i pojacavamo tempo, sigurno dajemo gol - nema vise zajebancije i tracenja energije. 

Ono sto doduse upada u oci - jako smo spori. Totalno smo suprotni od Mitilenda, oni pletu i lebde po terenu i promasuju tonu, mi ubijamo jednim potezom k'o De Niro u Deer Hunteru. :D

S druge strane, jako dobro stojimo na terenu, dobro maskiramo sporost pozicioniranjem. Da imamo brze krilne igrace i spica, masakrirali bi svakoga do sad ove sezone. Recimo ona Benova situacija sinoc, pa Kataijeva u prvom poluvremenu, pa Dioni u Danskoj i protiv Brage ovde (doduse pao je gol posle tog kornera, pa 'ajde, ne mozes 2x dati gol u istoj sekvenci) - to mora se realizuje. 

Unpopular opinion: Ivanic je bitniji igrac za ekipu nego sto je Marin bio.  

Treba osveziti ekipu novim, malo mladjim i brzim igracima na nekoliko pozicija, i po mogucnosti malo izbalansirati tim i igru, leva strana nam je 3x opasnija od desne. 



 

Juce smo balansirali.  Do ulaska Bena, Katai je igrao po desnoj strani.  Ali osvezenje treba, svakako.  Kada bi imali nesto boljeg desnog beka, desna strana bi prodisala jer bi i Ben i Falko imali sa kim da odigraju kada napadamo.

Link to comment

Igrali su van prirodnih pozicija juce i Katai i Ivanic, opasniji smo kad je Mirko u sredini a Katai levo. 

Ben dosta slabo izgleda ove sezone u evrokupovima, cini mi se da je dosta izgubio na brzini, s druge strane prosuli bismo jos 6-8 bodova u ligi da nije bilo njega. Falko posle godinu dana sto se mene tice moze da se pakuje, imao je i vremena i prostora i u jacim utakmicama je jedino je protiv Kairata bio faktor. 

Gobelja i Gajic je da se obesis ili upucas, Gaja je prosle godine jos i bio dobar, ove godine tanko, bio je los i juce. Ne bi ni video teren da ovaj nije hodajuca tragedija.

Znaju to i protivnici svi, rade skauting nisu blesavi. Odbrane svi zgusnu na nasoj levoj strani, u takvim situacijama se otvori Kangi prostor da zuva. Da imamo potentniju desnu stranu davali bismo vise golova. Mislim da je ta desna strana veci problem od spica, 

Odbranu svi igraju odlicno osim Pavkova, Zigic je vise trcao od njega. :D

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, assignment said:

Za Gajića navodno postoji ponuda iz Grčke od neverovatnih 3,5 miliona nečega, jer ne mogu da verujem da su evri ili dolari... 

3,5 miliona drahmi verovatno

Link to comment
12 hours ago, Ted said:

na osnovu onoga što sam pratio, a ispratio sam dobar deo vaših evrotekmi, definitivno nije samo sreća u pitanju. niti je sreća zaslužna za veći deo uspeha. neka vrsta sreće mora da te prati, to se obično potre sa nekom vrstom nesreće koja te isprati (povrede, kartoni) u isto vreme.

 

neki osnovni utisak je da ste naučili da igrate evropske tekme. u smislu da umete da se izvučete kada ne ide, kada je loš dan da pronađete neki uski prolaz. poraze iz kategorije katastofa/gaženje ste imali samo od protivnika koji su daleko jači po kvalitetu i faktički su top klubovi. ono što se moralo dobiti uglavnom ste dobili. ružno, lepo, efikasno, neefikasno, na gol u gostima, na penale, kako god, ali ste dobili.  

 

 

osim sto smo dve godine za redom ispali od ekipa sa mnogo manjim budzetom i kvalitetom za LS. I kiprani i moldavci su trebali da se prodju jer zmo u obe bili favoriti

  • +1 1
Link to comment
5 hours ago, tsva said:

 

 

osim sto smo dve godine za redom ispali od ekipa sa mnogo manjim budzetom i kvalitetom za LS. I kiprani i moldavci su trebali da se prodju jer zmo u obe bili favoriti

Da, ne želim da zvuči kao: sladak limun - kiselo grožđe fazon... ali da smo oba puta prošli u LŠ sumnjam da bi bili kompetitivni kao sa ekipama u grupnoj fazi LE, pa čak odigrati jedan kvalitetan dvomeč sa Milanom. Ako se setimo zadnje LŠ i grupne faze, bilo je našeg kantanja (nekako sam osećao i sprdanja sa našim "igračima"). Tako da ti porazi su doneli i nešto dobro klubu.

  • +1 2
Link to comment
  • renne unpinned and locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...