Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2021/2022: treca sreca ponajveca


Dimitrije

Recommended Posts

Jeste, sreca je sasvim sigurno jedini razlog sto imamo ovakve rezultate... Jadni nasi nesrecni protivnici...

 

Da ne ostane samo na ironiji - juce smo odigrali prilicno dobar takticki takmicarski mec. Sem u prvih par minuta, delovalo je da potpuno drzimo sve pod kontrolom i stvarno da ne bi ludog Gobelje, tesko da bi nam dali gol... I to sve bez Sanoga, sa neiskusnim Cupom i sa Penkovim i GObeljom pride u odbrani...

Edited by adasevic
  • +1 5
Link to comment

prosle sezone nas je bilo lepo i gledati (osim na pocetku, tirana, kiprani), ove vec manje. doduse  ne znam kakvi smo u linglongu, nisam gledao nijednu utakmicu.

Edited by Nikodije
  • Haha 1
Link to comment
1 hour ago, adasevic said:

Jeste, sreca je sasvim sigurno jedini razlog sto imamo ovakve rezultate... Jadni nasi nesrecni protivnici...

 

Da ne ostane samo na ironiji - juce smo odigrali prilicno dobar takticki takmicarski mec. Sem u prvih par minuta, delovalo je da potpuno drzimo sve pod kontrolom i stvarno da ne bi ludog Gobelje, tesko da bi nam dali gol... I to sve bez Sanoga, sa neiskusnim Cupom i sa Penkovim i GObeljom pride u odbrani...

 

Pa nije jedini, ali otprilike ono što nas je odvelo od ravnopravnih utakmica sa Ludogorecom do prvog mesta u grupi. Možete vi da se tešite fudbalskim floskulama, velikim taktkičkim odlukama da se panično juče branimo poslednjih 5 minuta i da je to nekakva igra na rezultat, to sve ne ugrožava činjenicu da su u direktnim duelima Braga i Mitjiland pokazali da su bolji timovi. Čupo je bio na nivou Dragovića juče, Pankov je Pankov, Gobelja je Gobelja, ne znam zašto niko ne pominje Kanginu očajnu utakmicu, najgori na terenu... 

 

Naravno da smo prošle godine bili bolji. Inače, uhvatio sam šanse sa utakmice iz Bugarske... Danci su imali jedno 3 puta više šansi nego mi u dvomeču sa Bugarima.

 

Al dobro, neka traje dok traje.

 

 

  • +1 1
  • -1 1
Link to comment

kako god, prateci grupu nijednog trenutka nisam imao utisak da necemo proci grupu, na startu su zabelezene dve pobede koje su trasirale put dalje. ne bih rekao da je to sreca, srecno mozes da prodjes u dvomecu, ne u grupi od 6 kola. ali da smo umirali u lepoti - nismo. ali ok, i tako je ljudima bitan samo plasman, pa nema veze.

  • +1 2
Link to comment

Pa o tome i pričam... Utisci, osećaji, Stanković se krsti više nego na prosečnom opelu, a mi uzmemo 4 boda u dve utakmice u kojima protivnik ima 50 šuteva.

 

U svakom slučaju nemam nameru da rušim sneška. Ko je iz ovih utakmica uspeo da iscedi da smo bili bolji od Brage i Mitjilanda, ja samo mogu da zavidim.

Link to comment

na osnovu onoga što sam pratio, a ispratio sam dobar deo vaših evrotekmi, definitivno nije samo sreća u pitanju. niti je sreća zaslužna za veći deo uspeha. neka vrsta sreće mora da te prati, to se obično potre sa nekom vrstom nesreće koja te isprati (povrede, kartoni) u isto vreme.

 

neki osnovni utisak je da ste naučili da igrate evropske tekme. u smislu da umete da se izvučete kada ne ide, kada je loš dan da pronađete neki uski prolaz. poraze iz kategorije katastofa/gaženje ste imali samo od protivnika koji su daleko jači po kvalitetu i faktički su top klubovi. ono što se moralo dobiti uglavnom ste dobili. ružno, lepo, efikasno, neefikasno, na gol u gostima, na penale, kako god, ali ste dobili.  

  • +1 7
Link to comment
11 minutes ago, Ted said:

na osnovu onoga što sam pratio, a ispratio sam dobar deo vaših evrotekmi, definitivno nije samo sreća u pitanju. niti je sreća zaslužna za veći deo uspeha. neka vrsta sreće mora da te prati, to se obično potre sa nekom vrstom nesreće koja te isprati (povrede, kartoni) u isto vreme.

 

neki osnovni utisak je da ste naučili da igrate evropske tekme. u smislu da umete da se izvučete kada ne ide, kada je loš dan da pronađete neki uski prolaz. poraze iz kategorije katastofa/gaženje ste imali samo od protivnika koji su daleko jači po kvalitetu i faktički su top klubovi. ono što se moralo dobiti uglavnom ste dobili. ružno, lepo, efikasno, neefikasno, na gol u gostima, na penale, kako god, ali ste dobili.  

 

vidi se rutina igranja evropskih utakmica nakon 5 godina u evropi, sada ovi klubovi naseg ranga ili nesto jaci vise nisu bauk. mozemo da odemo u bragu i da nakon utakmice drvimo kako nismo bas zadovoljni igrom iako je, realno, izvucen odlican rezultat. posebno nakon pacerskog gola nije usledio raspad vec se ekipa digla i smogla snage da izjednaci. to je dobro i govori o nekom nivou kvaliteta koji je postignut. prica se o sreci, a meni se cini da smo mi zapravo prilicno rutinski prosli ovu grupu.

Edited by Nikodije
Link to comment
Just now, Nikodije said:

 

vidi se rutina igranja evropskih utakmica nakon 5 godina u evropi, sada ovi klubovi naseg ranga ili nesto jaci vise nisu bauk. mozemo da odemo u bragu i da nakon utakmice drvimo kako nismo bas zadovoljni igrom iako je, realno, izvucen odlican rezultat. posebno nakon pacerskog gola nije usledio raspad vec se ekipa digla i smogla snage da izjednaci. to je dobro i govori o nekom nivou kvaliteta koji je postignut.

 

upravo to. nema tog utiska totalnog raspada sistema, apsolutnog gubitka kontrole isl. što naravno dolazi i iz te rutine i kontinuiteta igranja sa protivnicima određenog nivoa kvaliteta. a ima i do toga što je neki kostur tima na okupu duži period.

 

moj neki utisak je da ste mogli i više. a niste zbog transfer politike i brojnih promašaja, sa strancima naročito. 

  • +1 3
Link to comment

veci problem je ovo suludo pravilo o ogranicavanju na samo 4 stranca, nego u izboru stranaca, i onda moras godinama da tolerises 1 gobelju umesto da dovedes kvalitetnog stranog desnog beka.

Link to comment

pa dobro, uvek mozes da promasis kad dovodis igraca, ali kada sebe osudis na neke provereno nedovoljno kvalitetne igrace jer si zacrtao da moze samo 4 stranca, onda to nije promasaj nego idiotizam koji te ogranicava da dizes ekipu na visi nivo.

Link to comment

milojevi najbolji stranci su bili oni koje je nasledio od grofa, i on je kasnije debelo promasivao sa strancima, ili uopste nije znao sta sa njima cak i kada su bili dobri (ebisilio, kafu, marin)

Link to comment
  • renne unpinned and locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...