Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2021/2022: treca sreca ponajveca


Dimitrije

Recommended Posts

4 hours ago, Ted said:

 

što faktički znači da se radi o igraču koji je neupotrebljiv i na koga ne može da se računa.

 

u tom smislu nije baš najjasnije produženje ugovora sa njim. mada, neko je pisao, možda baš ti, da je novim ugovorom skresana plata, što znači da je motiv bio na drugoj strani.

 

Pa, moze tih 4-5 utakmica.:D Delovalo je da je Stankovic uspeo da ga ubedi da se ozbiljno posveti karijeri, postao je i otac u medjuvremenu pa verovatno malo drugacije razmislja, ali telo ne radi na prekidac i tesko je posle godina nebrige odjednom raditi punom parom a nemati nikakve posledice.

 

Sa nasim igracima je generalno problem to sto cim nesto postignu i razviju neki kvalitet uglavnom postanu nezainteresovani da rade na sebi, nevezano da li su u pitanju tehnicki elementi, fizicka sprema ili bolje razumevanje taktike. Zato imamo gomilu igraca cak i na najvisem nivou kojima fali neki bazicni element u igri. Pogledaj Gudelja, na primer. Covek je u ove poslednje dve utakmice reprezentacije bio verovatno nas najbolji igrac, pokrpio je i zatvorio sve sto se moglo pokrpiti i zatvoriti, preorao je teren, oduzeo more lopti i presekao more napada, drzao nam je citav vezni red maltene sam, ali da posalje tacan dugacak pas napred ne bi umeo da mu zivot zavisi od toga. Lik ima preko 30 godina, ceo zivot igra u vezi, nikada nije savladao jedan od osnovnih elemenata igre za veznog igraca koji se treningom lako izbrusi. Nije cak ni da nema pregled igre, vidi on saigraca kojeg treba da vidi, ali mu je pas ili premekan, ili prejak, ili nema dobar pravac, na vecu duzinu od 10 metara moze da nadje saigraca samo slucajno. S druge strane imas SMS-a koji s onakvom konstitucijom ima fenomenalnu kontrolu lopte, moze na 40 metara da pogodi saigraca u trepavicu, maltene je genijalan igrac, a onda udje u faze kad mu toliko popusti koncentracija i interesovanje za utakmicu da pravi greske za koje se izvlace usi na amaterskom fudbalu ispred zgrade. Mogu tako da nabrajam do prekosutra.

 

OK, ima stvari koje nije lako nauciti, ima i vani igraca koji zaradjuju desetine miliona dolara a slabi su u nekim elementima igre, ali kod nas mi se cini da je vise u pitanju nedostatak elementarne sportske kulture da se radom maksimizuju talenat i osnovne predispozicije. A i kad im dodje iz dupeta u glavu obicno bude u kasnijim fazama karijere kad je mnogo teze steci i odrzati neke navike koje nisi stekao kao junior. Sto je najgore od svega, igraci Zvezde imaju trenera koji je upravo zdravim sportskim navikama i stalnim radom na sebi izvukao sve sto je mogao iz svog talenta i napravio velicanstvenu karijeru. U njegovoj generaciji glavni fokus je bio na Perici Ognjenovicu koji je bio ekstremno talentovan igrac a nije postigao ni stoti deo onoga sto je postigao Stankovic.

Link to comment
20 minutes ago, Milosh76 said:

Mislim da ne traze nista, do sada niko nista nije trazio osim karte/sezonske. Sam ocitas bar kod kad udjes u "cesalj".

Moze i stampana na A4 formatu, ako kupujes online.
 


Ma to sve znam obzirom da idem redovno na evropske, uključujući i večeras, nego pitam zbog njih. 
 

Link to comment
14 hours ago, harper said:

Na kraju ce da ispadne da smo jos i dobro prosli protiv Serifa.:laugh:

 

Da, tako ispada

 

Druga jedan stvar je interesantna. Koliko taj sastav košta, u odnosu na naše večite npr? Je li to dokaz da sa manje može više?

 

Naravno, uzimam o obzir da oni očigledno nemaju nikakvo ograničenje stranaca. A pod tim uslovima možda bi i sastavi večitih izgledali dosta drugačije u odnosu na postojeće stanje. Ono, veći kvalitet za isto ili manje ulaganje.

Edited by Ted
Link to comment
4 hours ago, Ted said:

 

Da, tako ispada

 

Druga jedan stvar je interesantna. Koliko taj sastav košta, u odnosu na naše večite npr? Je li to dokaz da sa manje može više?

 

Naravno, uzimam o obzir da oni očigledno nemaju nikakvo ograničenje stranaca. A pod tim uslovima možda bi i sastavi večitih izgledali dosta drugačije u odnosu na postojeće stanje. Ono, veći kvalitet za isto ili manje ulaganje.

 

Nije taj tim uopste toliko jeftin koliko se kod nas tvrdilo, reprezentativci Grcke ne igraju za kikiriki u klubovima koji nemaju para. S obzirom na to da je Serif prakticno legionarski tim koji ne mora da brine o statusu domacih igraca potrefilo im se ove godine da pogode nekoliko dobrih jeftinih igraca i trenera koji ih je upakovao u skladnu celinu. Mene dosta podsecaju na Zvezdine timove iz ranih Milojevicevih godina, pogotovo prve sezone, dobra organizacija, fizicka igra, disciplina i zajednicki duh.

 

Posle 15 minuta prve utakmice protiv nas svima koji gledaju fudbal a ne bogorade o tome kakvi su nasi igraci i treneri balvani bilo je jasno da smo se namerili na vrlo, vrlo ozbiljnu ekipu koja ne daje mnogo i ne moze se dobiti tek tako, a pali su nam u nezgodno vreme kad nasa ekipa nije bila jos uvek takmicarski spremna (plus je Katai bio povredjen). I pored toga oba gola koje su nam dali bili bi ponisteni da postoji VAR u kvalifikacijama i verovatno bismo ih prosli da nije bilo tih sudijskih ispada, zato sam napisao da smo jos i dobro prosli u odnosu na Sahtjor i Dinamo koji su rastureni kao zvecka.

  • +1 1
Link to comment
5 hours ago, John Coltrane said:


Ma to sve znam obzirom da idem redovno na evropske, uključujući i večeras, nego pitam zbog njih. 
 

 

Deri se i za mene, posto necu biti ovaj put na stadionu. Za strance ne brini, nece ih cimati za vakcine, dokaze i sl. Samo karta i to je to.

Link to comment

Evo kojih 11 igrača je Dejan Stanković izabrao za početak Lige Evrope:

ZVEZDA: Borjan - Gobeljić, Degenek, Dragović, Rodić - Sanogo, Ivanić - Ben, Kanga, Katai - Živković

Meč na stadionu "Rajko Mitić" počinje u 18.45 časova.


Prenos standardno RTS I Arena.

Link to comment

Pirocanac vodi Zvezdin napad; Pirocanac buduci trener kosarkaske reprezentacije Srbije; Pirocanac vec godinama otvara temu o Zvezdi na PPP.....   Znajemo si rabotu.

  • +1 1
Link to comment
  • renne unpinned and locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...