Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2021/2022: treca sreca ponajveca


Dimitrije

Recommended Posts

E kad ga ti naslikaš crno-bijelo, noć ti crnja od crnje rupe a bijelo ti je kao u Sunce direkt da gledaš :D

Sve je to jedna simbioza, kao da ne znamo da većinu tih novinara što igrači što uprava imaju na brzom biranju kad treba da se opljune neko u klubu, konkurencija, kad treba neko da se proda, neko otjera, kad treba da se zavapi nad našom decom umjesto koje dovodimo islužene strance (i obrnuto), kad treba da te uslikaju kako si izveo mladu zvezdu Granda u čuveni prestonički klub itd. Mislim, čak i ako kažemo da su ti novinari toliko značajan uzrok posrtanja srpskog fudbala, oni se nisu sami izborili za toliku moć (mada ja mislim da ti to precjenjuješ priče radi ali eto, da prihvatim tu premisu) već je to između ostalog i posljedica toga što ih ovi iz fudbala koriste kao sredstvo i za loše i za dobre ciljeve. Stoji i do toga da je generalno novinarstvo otišlo dođavola i da se generalno forsiraju proizvođači klikova umjesto ljudi koji pišu i govore iole smisleno. Da ne pominjem jebene kladionice koje imaju svoje novinare i portale, potpuno ludilo mozga. 

  • +1 2
Link to comment
23 minutes ago, Azdaja said:

Tipa zašto Pavkov i Degenek nisu igrali od početka sezone? Šta je problem sa Krsticicem, odakle minutaža Krstoviću?

 

 

Za Degeneka se slazem, veliki deo famozne Stankoviceve fascinacije kvalitetom Pankova lezi u tome sto je klub vec uracunao prihod od prodaje Degeneka pa ih je ovaj ispalio jer nije hteo da ide u pizdu materinu gde su naumili da ga prodaju. Sto se Pavkova tice, tesko je poverovati kolika je funjara taj lik. Ne u smislu da je losa osoba vec zbog toga sto mu tako dodje ponekad da ne trenira ozbiljno mesecima jer mu se jebe i za fudbal i za zivot. On je nepodnosljiv jos od onih golova Liverpulu a ne mogu da ga prodaju jer nigde nece da ide. Stankovic je svasta pokusavao s njim, bukvalno ga je molio da se uozbilji i pocne ozbiljno da shvata svoju karijeru jer ima potencijal, ali uzalud. I nije jedini koji se Pavkovom bavio, mnogi saigraci mu govore to isto.

 

Pavkov je neobican lik i ne uklapa se u stereotip srpskog fudbalera kojeg jedino zanima jedan dobar ugovor koji ce da slupa na dzipove i kurve i da zavrsi kao kafedzija ili prosjak. On kad odluci da nesto hoce onda hoce, kad odluci da nece onda nece, najcesce deluje kao da je potpuno indiferentan prema svojoj karijeri. I ti sad kao trener treba da posaljes njega na teren umesto igraca koji kida na svakom treningu, to je losa poruka za sve igrace u rosteru. Pri cemu Pavkov nije ni Mesi a nije ni Katai da bi stalno pravio razliku na terenu, njegov ucinak direktno zavisi od toga koliko je fizicki spreman jer na svakoj utakmici podnese veliki broj duela i dobije/udeli ozbiljne batine. On kad nije spreman je kao grabovo stablo da posadis na teren, niti moze niti hoce da potrci a gubi svaki duel. Na pripremama je poceo kao prvi spic ali, posto je tada bio u jednoj od svojih minus faza, on je izgubio to mesto a Stankovic strpljenje za njega. U poslednje vreme je u plus fazi, cekamo da vidimo da li je to samo faza ili je nesto promenio u glavi.

  • Hvala 1
Link to comment
4 minutes ago, James Marshall said:

E kad ga ti naslikaš crno-bijelo, noć ti crnja od crnje rupe a bijelo ti je kao u Sunce direkt da gledaš :D

Sve je to jedna simbioza, kao da ne znamo da većinu tih novinara što igrači što uprava imaju na brzom biranju kad treba da se opljune neko u klubu, konkurencija, kad treba neko da se proda, neko otjera, kad treba da se zavapi nad našom decom umjesto koje dovodimo islužene strance (i obrnuto), kad treba da te uslikaju kako si izveo mladu zvezdu Granda u čuveni prestonički klub itd. Mislim, čak i ako kažemo da su ti novinari toliko značajan uzrok posrtanja srpskog fudbala, oni se nisu sami izborili za toliku moć (mada ja mislim da ti to precjenjuješ priče radi ali eto, da prihvatim tu premisu) već je to između ostalog i posljedica toga što ih ovi iz fudbala koriste kao sredstvo i za loše i za dobre ciljeve. Stoji i do toga da je generalno novinarstvo otišlo dođavola i da se generalno forsiraju proizvođači klikova umjesto ljudi koji pišu i govore iole smisleno. Da ne pominjem jebene kladionice koje imaju svoje novinare i portale, potpuno ludilo mozga. 

 

Da si pazljivo procitao moj post mogao si da vidis da sam ovo apostrofirao kao jedan od problema. Treneri odlicno znaju u kakvim su odnosima ti likovi s upravama i jednostavno im ne veruju. Nije cudo da nijedan ozbiljan sportski novinar u zemlji nece da pokriva Zvezdu i Partizan iako se tu najbrze stvara novinarsko ime, nece da ulaze u tu balegu. Zato na tim pozicijama imamo jokse, darjane, rajka i slicne.

Link to comment
Stankovic nije mnogo recit, niti ima slifa da tolerise i ljubazno odgovara na uglavnom besmislena i provokativna pitanja novinara.  (Mnogo vise brine da na konferencijama za stampu mi ne cujemo ni jedno suvislo pitanje vec uglavnom gluposti i provokacije od strane novinara.)  Stankovic uglavnom voli da prica o Zvezdi i Zvezdastvu i to vrlo emotivno i pozitivno.  Retko prica o igri, igracima, taktici, protivniku.  Nema tu mnogo od povredjenog ega vec je takav karakter.

Mislim da je Stankovic, kad hoce, izuzetno recit i njegove analize nekih utakmica grupne faze prosle sezone su nesto najfudbalskije sto se moglo cuti u dugo vremena.
A ovo sad je kombinacija razocaranosti i u novinare a i u sebe. Verovao je da cemo do LS i zajebao je stvar kad je najbitnije. Dugo vremena je bez greske vodio tim i onda odjednom poceo da brlja, otpisao Kangu, Degeneka i Pavkova (jedino oni nisu igrali generalku u Gracu), kad je video da je Krsticic prevara brze bolje vratio Kangu, kad je video da je i Dioni prevara vratio i Pavkova i sve je to upalilo ali on je trebao to da skautira i pretpostavi. Sigurno da mu je trenerski ego poljuljan ali je dobro sto je pokazao da je fleksibilan, nije tvrdoglav.
Link to comment
6 minutes ago, dragance said:

Ima i do toga i da je izgubio saradnika koji je bio strucan za taktiku.

 

Dokle vise da se pripisuju mitska svojstva pomocnicima?

 

Zenga je nula, sve mu je onaj Rumun radio. Savo i Djuma, Deki i Miloje...

 

Jasno mi je da pomocnik nije samo nosac cunjeva, ali opet ne treba im ni previse toga pripisivati.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
Just now, dragance said:

Ima i do toga i da je izgubio saradnika koji je bio strucan za taktiku.

 

To nema nikakve veze. Izgubio je saradnika koji je pratio desavanja na terenu i signalizirao bitne stvari Stankovicu, on sam je i prosle godine pripremao utakmice. Stankovic je takticki izuzetno obrazovan trener, takav je bio i kao igrac.

 

Imam utisak da ljudi jako slabo razumeju kakve su ekipe Kairat, Serif i Kluz i imaju predrasude prema njima, bilo bi jos teze za Stankovica da ove dve utakmice koje smo ubedljivo dobili nismo dobili gratis golmana protiv Kairata i tihi bojkot trenera u Kluzu. On je napravio brojne greske od pocetka sezone, neke jos uvek pravi, ali ima malo i do toga da smo maltene svi ocekivali mnogo vise protiv ekipa koje uopste nisu toliko lose koliko smo mislili. Veliko pitanje je da li bismo prosli Serif i da su igrali Degenek i Pavkov, imajuci u vidu da je Katai igrao povredjen, da je ludi Kanga bez ikakve potrebe dobio crveni i da oba gola koje smo primili ne bismo da u kvalifikacijama postoji VAR tehnologija. Nas je ubio onaj rumunski sudija u Beogradu, priznao je Serifu neregularan gol a Kangu je isterao zbog dva faula kakvih je samo onaj njihov crnac sa dredovima napravio desetak na istoj utakmici. U revansu primamo gol iz ociglednog ofsajda. Sinoc dobijamo dva zuta za startove koji cak nisu bili ni faulovi. I nije do kradje vec do neznanja, jednostavno smo dobijali sudije koje nisu dorasle ovom takmicenju.

  • +1 1
Link to comment
25 minutes ago, James Marshall said:

Rumun je sudio EP, četvrtfinale LŠ kao i onaj babl LŠ prošle godine, veća je misterija otkud on u Beogradu uopšte. 

 

Ne znam sta je sudio ali u Beogradu je sudio kao debil.

Link to comment
1 hour ago, Dimitrije said:

Stankovic nije mnogo recit, niti ima slifa da tolerise i ljubazno odgovara na uglavnom besmislena i provokativna pitanja novinara.  (Mnogo vise brine da na konferencijama za stampu mi ne cujemo ni jedno suvislo pitanje vec uglavnom gluposti i provokacije od strane novinara.)  Stankovic uglavnom voli da prica o Zvezdi i Zvezdastvu i to vrlo emotivno i pozitivno.  Retko prica o igri, igracima, taktici, protivniku.  Nema tu mnogo od povredjenog ega vec je takav karakter.

 

Kakav karakter? Kad se naljutim neću da pričam sa vama (novinarima)!

 

Priče o Zvezdi i Zvezdaštvu su nešto što je suvišno na konferencijama osim ako ne želiš, a želi, da se uvučeš u dupe navijačima. Kao i sinoć detalj pred početak meča kad usrani PTC snima zastavu Delije Sever ili kao kad na kapitenskoj traci Borjana vidiš onaj grb DS. Postaje bolesno koliko robuju jednoj navijačkoj grupi (tj. konglomeratu navijačkih grupa pod imenom DS). Jedno je zahvaliti se ljudima koji su došli na Marakanu, koji su platili kartu, koji su radili do 4 popodne pa seli u auto i vozili par sati da bi bodrili svoj klub. Sasvim drugo je hvatati se za "srce" svako malo i pominjati koliki je Zvezda klub. Znamo mi to Deki i bez tebe.

Pusti me opštih mesta, daj malo o formaciji i taktici, daj malo analizu svojih i protivničkih igrača, razloge za izmene (ne u smislu pravdanja što je uveo Rajovu vreću™ ), daj malo o fudbalskim stvarima.

 

 

@harper

 

Ne sumnjam u verodostojnost informacija glede Pavkova, ali u tom slučaju kolika bi bila šteta da se ratosiljamo takvog igrača!? Zna se kakve su sankcije ako igrač neće da trenira, kao i meni ako ne dodjem na svoj posao. Trpeti nekog ko će da se ukaže na terenu kao Halejeva kometa na nebu je čist mazohizam uprave koja nije uspela da ga zavalja posle ona 2 gola Liverpulu.

  • +1 2
Link to comment
43 minutes ago, John Coltrane said:

Ne sumnjam u verodostojnost informacija glede Pavkova, ali u tom slučaju kolika bi bila šteta da se ratosiljamo takvog igrača!? Zna se kakve su sankcije ako igrač neće da trenira, kao i meni ako ne dodjem na svoj posao. Trpeti nekog ko će da se ukaže na terenu kao Halejeva kometa na nebu je čist mazohizam uprave koja nije uspela da ga zavalja posle ona 2 gola Liverpulu.

 

To da li ces ti ici na posao ili neces i kakve bi za tebe bile sankcije je savrseno irelevantno, nije mi jasno da jos uvek povlacite taj besmisleni "argument". Pavkov trenira ali postoji treniranje i treniranje, sankcija za lelemudjenje na treningu je gubitak mesta u prvom timu i nista vise jer igrac ispunjava obaveze iz ugovora a nigde ne pise ni u jednom ugovoru na svetu da mora da kida na treninzima. Problem je sto Pavkova cesto zabole za to da li ce izgubiti mesto u timu ili nece i onda dobijes te faze sezone kad sedi na tribinama sa "stomacnim virusom" a ono kljuse od Krstovica nam bude drugi spic. No, ako prodjemo Kluz, a vrlo je verovatno, ocekujem da se ponovo otvore pregovori sa Moldeom da dovedemo Ohija pre januara jer se njima prvenstvo ionako zavrsava negde u oktobru, ako se ne varam, tako da ce i taj problem biti resen.

 

Sto se tice uprave, mislim o njima to sto mislim ali oni jesu uspeli da obezbede u Kini odlican ugovor i za klub i za Pavkova. Ono sto nisu ocekivali kad su Pavkova lagali da ce mu plata biti milion i po je da ce lik da se okrene i vrati nazad kad je u Kini saznao da mu je plata za ravno pola miliona manje nego sto su ga lagali. Mislili su da ce da se polakomi za cetiri puta veci ugovor od onog koji je imao u Zvezdi ali, kao sto rekoh, Pavkov je specifican lik za jednog srpskog fudbalera.

Edited by harper
Link to comment
10 minutes ago, MiddleClass said:

Ako dodje Ohi imacemo previse klasicnih devetki...

 

Ohi je navodno potpisan od januara, bar tako tvrde ljudi u klubu. Ako on dodje imacemo tacno ono sto nam treba, jednog pravog spica i Pavkova. Dioni je bio iznudjen potez jer je Molde odbio 800.000 hiljada da pusti Ohija odmah i ne verujem da ce se previse zadrzavati u timu a Krstovic je Krstovic.

Link to comment
2 hours ago, MiddleClass said:

 

Dokle vise da se pripisuju mitska svojstva pomocnicima?

 

Zenga je nula, sve mu je onaj Rumun radio. Savo i Djuma, Deki i Miloje...

 

Jasno mi je da pomocnik nije samo nosac cunjeva, ali opet ne treba im ni previse toga pripisivati.

 

Gotovo je postalo smesno koliko neki navijaci Zvezde tesko prikrivaju ocajnicku zelju da nam trener bude dunster. Valjda ako nije dunster onda ce ceo svet da se srusi jer ce neko da pomisli da nam je fudbal bolji i posteniji nego sto jeste, kao da to ima veze jedno sa drugim. Stankovic je tek poceo sa trenerskim poslom i jos uvek ima dosta mana, mnoge stvari jos uvek ne zna na nivou top trenera i ima neke manire kojih mora sto pre da se otarasi, ali tvrditi za njega da je takticki nepismen samo znaci da onaj ko to tvrdi ne zna nista o fudbalskoj taktici i prespavao je Stankovicevu karijeru i igracku reputaciju. Za Stankovica se otprilike znalo mnogo pre nego sto je zavrsio karijeru da je nacrtan za trenera, celu karijeru po klubovima je proveo igrajuci takticki odgovoran fudbal kod nekih od najvecih trenera danasnjice. Ali, jebi ga, na ovom forumu ljudi bolje poznaju fudbal od Klopa, Murinjo je folirant, Ancelotija je pregazilo vreme, Tuhel je precenjen, Gvardiola procitan. Da nekim slucajem vaskrsne Rinus Mihels i on bi za par meseci postao diletant. Zasto onda i tamo neki Dejan Stankovic ne bi bio dunster?

 

Za Stankovica ne treba brinuti, ko treba da gleda video je kako je Zvezda izgledala prosle godine s njim na klupi. Lakse ce sutra on da nadje bolji klub nego mi boljeg trenera.

  • +1 1
Link to comment
  • renne unpinned and locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...