Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2021/2022: treca sreca ponajveca


Dimitrije

Recommended Posts

3 minutes ago, Dimitrije said:

Falko, Dioni, Krsticic, Petrovic, Nikolic, Pankov, Gajic i Nikolic (ako ikada izvuce glavu iz sopstvene guzice) su bolji deo klupe.  Nije bog zna sta ali nije ni katastrofa.  Ima tu jos par bonusa (Erakovic, Lazetic) koji mogu da igraju u domacoj ligi.

 

Nije nama klupa uopste losa kad su svi zdravi, stvar je samo kakva se ocekivanja imaju od ekipe. Da nema ogranicenja broja stranaca u domacoj ligi moglo bi mnogo epizodnih igraca da se iskopa za male pare i da se tako jos ojaca klupa ali FSS to ogranicenje drzi po svaku cenu i to nam je sto nam je. U uslovima u kojima smo, tu pre svega mislim na nesposobnu ali zato alavu upravu, ovo je realno sasvim dobra ekipa a bice i odlicna ako onaj spic kojeg dovodimo kad Norvezani zavrse prvenstvo prenese formu iz njihove lige u Srbiju.

 

Pravi problem je to sto jako lose igrace rotacije izbacujemo iz omladinskog pogona. Cak i kad pokazu nesto to obicno traje jako kratko, brzo se uskurce i jos brze potonu. Ne moze se reci da Gavric, Nikolic, Erakovic ili Petrovic nisu dobijali sansu ali nakon prvobitnog utiska niko od njih nije pokazao da moze ili ima zelju da dalje napreduje. S obzirom da tu ne dobijamo nista krpimo se s domacim igracima kakvi su nam na raspolaganju a boljih nema, to jest, ima ali su za nas skupi. Realno nas je usralo sa Borjanom, Kataijem i Ivanicem, sada sa Dragovicem, pa imamo kakvu-takvu osnovu kvalitetnih domacih igraca koji mogu da igraju na nivou Lige Evrope, Rodic je takodje na tom nivou kad je zdrav i spreman (sto nije skoro nikad), Degenek je tu negde sa Rodicem, samo sto je njegov problem manjak kontinuiteta jer svako malo gledaju ako mogu da ga prodaju imajuci u glavi to da jos uvek kao reprezentativac Australije ima veliku cenu na dalekom istoku. To je vec sedam igraca koji lepo mogu da se apgrejduju sa cetiri kvalitetna stranca.

 

Kad smo kod kvalitetnih stranaca, tu se pojavljuje drugi problem, to sto nam je sportski direktor na funkciji jer je drugar i ekipa pa nam je skauting smehotresan. Sve dok je ovakvo ogranicenje za nas je najbolja opcija da se skautiraju talentovani klinci iz egzoticnih zemalja koji bi u kadetima i omladincima izgurali onih famoznih pet godina posle kojih mogu da dobiju drzavljanstvo. Za danasnju upravu Zvezde tako nesto je ipak misaona imenica, njihov strateski opseg u razmisljanju je od kvalifikacija do kvalifikacija kad treba da dobijemo par utakmica i dokopamo se UEFA-inih para. Dovodjenje gotovih igraca s nasim parama je po pravilu macka u dzaku a dok se ti momci snadju vec ih pojede placena novinarska bratija koja za sitnu lovu gura domace "prospekte" poput Gobeljica tako sto strance proglasi za promasaje i nabije im nepotreban pritisak jos pre nego sto stignu da odigraju jednu utakmicu. Klasican primer za to je Mateo Garsija za kojeg smo zapeli kao smrt na babu a niti je Milojevic znao sta ce s njim, niti mu je dao kvalitetnu sansu da se adaptira i proigra. Na kraju smo i mi i on bili srecni da bar izvucemo pare koje smo dali za njega.

 

Strucni stab bi trebalo i malo da razmisli o tajmingu priprema tima. Vec drugu sezonu od dolaska Stankovica jako tesko ulazimo u sezonu i dosta igraca nam se povredjuje u ranoj fazi, nesto se tu ocigledno pogresno radi. Siguran sam da ce ova ekipa izgledati mnogo bolje kad se sezona malo zahukta kao sto je izgledala prethodne sezone ali nam to ne vredi previse ako ovako propustamo vozove u avgustu kao sto smo to uradili protiv Omonije i Serifa.

  • +1 1
Link to comment

Anegdota od sinoc.

Dodjem do stadiona kod istoka, pitam pandura jel mogu da parkiram na trotoar, on kaze "ne moze, nosi pauk".

Pogledam levo, zelena povrsina, automobila koliko hoces, odem malo napred I parkiram se.

Pauk nije dolazio, za komunalca ne znam.

Link to comment

sve je u četvrtak i prve utakmice i revanši, samo su ovu jednu utakmicu izvukli za utorak, ne znam zašto

 

inače njihov trener je imao blažu dis iz džoke bre predstavu na kzš, kaže da je su svi golovi pali iz njihovih teških grešaka, gol iz kornera je dao najniži igrač sa zemlje, nije ni skočio, pa ne mogu ja da idem da skačem sa Ivanićem, pitajte igrače šta se desilo itd

 

 

Edited by levi
Link to comment
18 minutes ago, levi said:

sve je u četvrtak i prve utakmice i revanši, samo su ovu jednu utakmicu izvukli za utorak, ne znam zašto

 

inače njihov trener je imao blažu dis iz džoke bre predstavu na kzš, kaže da je su svi golovi pali iz njihovih teških grešaka, gol iz kornera je dao najniži igrač sa zemlje, nije ni skočio, pa ne mogu ja da idem da skačem sa Ivanićem, pitajte igrače šta se desilo itd

 

 

Ima istine. Prvi, treći i četvrti su pali posle grešaka. Drugi je najbolja zvezdina akcija, ali i tu je Ivanić potpuno neometan centrirao. Sve ovo je Šerif bio odlično zatvorio, za razliku od Rumuna.

Link to comment
39 minutes ago, Milosh76 said:

Slavija, Betis i Antverpen :D 


Inace treci u grupi LE ide u zavrsnicu LK :D 

Ali zato drugi igra sa trećim iz LŠ za nokaut fazu

Link to comment
1 hour ago, samo_opusteno said:

E9BcytoX0AY-2nu?format=png&name=small

 

Ako ne bude nekog pomracenja u revansu ovo su potovi (mada ne konacni). Lacio, Vest Hem, Galatasaraj grupa po meri. 

 

Nerealno je jaka LE ove godine. Dva Spanca, Premijerligas, Francuz i PSV u trecem sesiru.:laugh:

Link to comment

 

Sta reci? Zvezda.

 

Inace, znao sam da cemo da ih odvalimo jer sam pre utakmice dobio na poklon zastavicu kluba sa potpisima igraca. Kakva Sveta Petka, kakvi bakraci, nema bolje siguracije nego da se obratis Bogu licno.:laugh:

  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment
  • renne unpinned and locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...