Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2021/2022: treca sreca ponajveca


Dimitrije

Recommended Posts

2 minutes ago, Nikodije said:

Ne nego će ceo život da potroši kod Terze, na 10-ak takmičarskih utakmica godišnje. 

 

Nikodije, zaista bi trebalo da uneses malo logickog reda u svoje postove. Niko od nas ne zna tacno zasto je Milun otisao, to zna samo on, ali postoji nesto sto se zove Okamova ostrica, logicko pravilo koje kaze da je obicno tacno objasnjenje ono koje je najverovatnije i ukljucuje najmanji moguci broj pretpostavki. Milun je igrao u tri kluba celu karijeru, imao je ponudu od kluba ciji stadion mu je na nekih sat vremena voznje od kuce i rodnog mesta, kupio je gajbu dole u onom strasilu u Savamali, ima 32 godine i s obzirom na gabarite i poziciju na kojoj igra tesko da ce izgurati dalje od ove dve godine koliko je potpisao u Turskoj. Otisao je u klub sa mediteranske obale u kojem nije svaka utakmica pitanje zivota i smrti i gde mu cela javnost nece jebati sve po spisku zbog jedne greske ili jednog jebenog neresenog rezultata, gde je pritisak neuporedivo manji i, sto je najvaznije, otisao je za vece pare. Ne vidim cemu traziti posebne motive u nekoj nagloj zainteresovanosti za igranje u jacim ligama nakon cele karijere provedene u par klubova, u svemu ovome sto sam nabrojao postoji par veoma konkretnih i superiornih razloga zasto bi covek otisao.

 

Sad, mozda je ovo, mozda je ono, mozda su u sumi, a da nisu u bunaru, bla, bla,... to je sve besmisleno drndanje.

Link to comment

Osetio sam gorčinu u tvojim postovima glede njegovog odlaska u Tursku, i ne samo tvoju, gde se nametnulo da je otišao zbog para, a znamo da bi u Zvezdi zaradio skoro isto kao u Turskoj. Ne poznajem čoveka, možda gledam na to i iz svog ugla pa zaključujem da je glavni motiv sportski i da ga to ne čini prodanom dušom.

Link to comment
Just now, Nikodije said:

Osetio sam gorčinu u tvojim postovima glede njegovog odlaska u Tursku, i ne samo tvoju, gde se nametnulo da je otišao zbog para, a znamo da bi u Zvezdi zaradio skoro isto kao u Turskoj. Ne poznajem čoveka, možda gledam na to i iz svog ugla pa zaključujem da je glavni motiv sportski i da ga to ne čini prodanom dušom.

 

U mojim? Ja mislim, to sam i napisao, da je Degenek neuporedivo bolji igrac i jedva cekam da vidim njega s Dragovicem u paru. Milun je superioran u formaciji sa tri igraca pozadi ali ionako ne volim da gledam timove koji igraju tu formaciju tako da ni tu ne gubim nista. Milun je OK igrac i dobro je igrao poslednjih nekoliko meseci u Zvezdi ali uopste me ne tangira to sto je otisao i mislim da ne vredi da se na njega trosi max ugovor kakav ima nekoliko vaznih igraca. A i to sa prodatim dusama je potpuna budalastina, odlazili su iz Zvezde mnogo bolji igraci u mnogo stresnijim situacijama pa nikom nista. Igraci klubovima obicno ne duguju nista, svako treba da ide onde gde mu je bolje.

 

Milunu svakako sve nabolje zelim u karijeri, on je ovako privatno skroz OK lik, bukvalno ni trunku gorcine ne osecam sto je otisao.

Link to comment
2 hours ago, Nikodije said:

Osetio sam gorčinu u tvojim postovima glede njegovog odlaska u Tursku, i ne samo tvoju, gde se nametnulo da je otišao zbog para, a znamo da bi u Zvezdi zaradio skoro isto kao u Turskoj. Ne poznajem čoveka, možda gledam na to i iz svog ugla pa zaključujem da je glavni motiv sportski i da ga to ne čini prodanom dušom.

Kako bi zaradio isto? U Zvezdi ne bi imao više od 500k po sezoni. Dakle, u Zvezdi milion, u Turskoj 2. Meni to uopšte nije isto i potpuno ga razumem. 

Link to comment

Na zalasku karijere dobio 400k eura na ruke potpisom kao slobodan igrač. Pa još 2 miliona za dve sezone! Taman da se obezbedi i ne brine o novcu nikada više. 

Link to comment
15 minutes ago, fandorin said:

Kako bi zaradio isto? U Zvezdi ne bi imao više od 500k po sezoni. Dakle, u Zvezdi milion, u Turskoj 2. Meni to uopšte nije isto i potpuno ga razumem. 

 

kako ne bi imao vise? on je tu vec tri godine, odlicno je igrao, logicno je da mu plata raste. tu su i bonusi za evropu, ali ok, u zbiru bi verovatno ipak bilo manje od dva miliona.

Edited by Nikodije
Link to comment
1 hour ago, dragance said:

Na zalasku karijere dobio 400k eura na ruke potpisom kao slobodan igrač. Pa još 2 miliona za dve sezone! Taman da se obezbedi i ne brine o novcu nikada više. 

 

1.6 miliona za dve sezone, ukupan transfer je 2 miliona. To je sjajan ugovor za igraca njegovih godina i reputacije i razumljivo je zasto je otisao. Milunovic je iz Cacka otisao u inostranstvo, odradio je posteno ugovor u Zvezdi sa kojom nema nikakve posebne emocionalne veze osim sto se spajtao sa saigracima i iz Zvezde otisao u Tursku na bolji ugovor. Nebitna je cela ova rasprava nego Nikodija danas nesto posebno svrbi pa drlja bezveze. Tu i tamo bude nekih igraca koji u Zvezdi ostvaruju neke snove iz detinjstva, poput Ninkovica ili Dragovica, ali takvi igraci su izuzetno retki i daleko od toga da su pravilo. Ostali su profesionalci koji idu tamo gde im je bolje i tako i treba da bude.

Link to comment

Ne bih smeo da se kladim da je u trenutku potpisa uopste znao da li ide u prvu ili drugu ligu Turske. Finansijska odluka 1/1, covek sigurno ne odlazi u legendarni Alanjaspor u 33. godini jer se zazeleo kvalitetnog takmicarskog fudbala.

Link to comment

Tesko je pronaci golgetera za male pare.  Vieira i Boaci su bili izuzeci od pravila.  Falcineli nije bio gol masina, ali je obavljao dobar posao.  Ako ne dovedu nekog novog centarfora, igracemo sa Pavkovom i Benom  a u domacem takmicenju verovatno i sa Lazeticem.  Nisam siguran da su Pavkov i Ben dobre opcije za LS, ali u timu imamo jos trojcu, Kataija, Ivanica i Falka, koji postizu i asistiraju golove.  

Link to comment
1 hour ago, Milosh76 said:

Otisao I Pesic u Tursku. Ostali smo sa Pavkovim kao prvim I jedinim napadacem. To nikako ne valja.

its not over till the fat lady sing..

ne bi mi cudilo da menadzer/igrac preko burek novinara, plasiraju to, ne bi li se zvezda odlucili za njega... kao turci mu nude bas 650k, al u zvezdu bi dosao i za 600k..

nasli mene da muljaju..

bolje i panjkov da nam je prvi spic nego davati 600k za pesica.. missim moze pesic, al za 300k.. to je realno:fantom:

Link to comment

Ko misli da tekme u TUR nisu na krv i na nož opasno se vara. Pogotovu je zadnjih sezona haotično, redoran je pisao o tome na temi Strane lige.

 

Link to comment
  • renne unpinned and locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...