Jump to content
IGNORED

RG 21 - kroz blato do GS19


Ros

Recommended Posts

Grli drvece, idi na piramide, dubi na trepavicama, sta god ti prija samo gazi

(Tvit S.Ozma)
Novak: On the court, the thoughts come and go. I have been training my mental ability to be in the moment, not to be pulled left and right. It did happen to me in big matches a few times. I put a lot of time into mental training, and I am glad it paid off. #RG21



  • +1 2
Link to comment
  • Replies 2.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Jumanji

    241

  • Lancia

    190

  • Tsai

    162

  • Arkadija

    158

Ma Cicipas korektno potpuno, ovo je original:

"I don't think I relaxed. I don't think I changed much. I just kept the same pace. I kept the things that were working for me. He left the court after two-sets-to-love down, but he came back to me like a different player suddenly.

“He played really well. He gave me no space… I kind of felt like he could read my game a bit better suddenly.”

 

Link: https://www.atptour.com/en/news/tsitsipas-roland-garros-2021-final-reaction

Edited by Chika Spale
  • +1 2
Link to comment
33 minutes ago, Lancia said:

 On je napustio teren sa dva seta zaostatka i ne znam šta se desilo tamo, ali vratio se odjednom kao potpuno drugačiji igrač", rekao je Cicipas

Pa dobro, nije samo to rekao, a ovo je malo izvučeno iz konteksta. Cela izjava je krajnje korektna i vrlo samokritična. 

  • +1 1
Link to comment
17 minutes ago, harper said:

 

A jebi ga sad, nama navijacima nikad nije dosta ali i ovo sto je do sada uradio je dovoljno nerealno. Osvojis turnir na sljaci, svojoj najslabijoj podlozi, a poslednja cetiri meca odigras dva u pet setova, jedan od cetiri koji je po intenzitetu kao da si igrao pet i plus dobijes Rafu koji ovde gubi redje nego sto prolazi Halejeva kometa. To ziv igrac mora sve da uradi da bi uzeo ovo blatiste u Parizu. Po mom misljenju, Novaku su najvece sanse da do penzije spakuje jos par Vimbldona jer se mladji igraci sporo i tesko navikavaju na travu na kojoj prakticno i ne igraju osim preko leta na par turnira. To je turnir za stariju gospodu.:D

 

Dosta su se priblizili ovi klinci koji vise nisu klinci, naucice vremenom i kako se dobijaju ove matore azdaje u tri dobijena seta. Era ove trojice se polako blizi kraju iako se po najvecim trofejima to mozda ne bi reklo.

Ma zezam se naravno, tj. pišem svoje fantazije. Mislim da će uzeti još koji W i barem još jedan AO, RG već teže mada mislim da će biti naložen na RG i sledeće godine jer će to verovatno biti poslednji Rafin trzaj. A "klincima" je ostalo samo da nauče kako se Novak dobija na tri dobijena, ok i Rafa na RG. Rafa van šljake i Federer su već autsajderi protiv top igrača nove generacije.Po meni je verovatnije da sledeći RG osvoji neko iz trojca Cicipas, Tim, Zverev nego Novak ili Rafa. Sva trojica sada imaju iskustva iz GS finala i slažem se da će ubrzo početi da osvajaju.

Link to comment
1 hour ago, Dankan Ajdaho said:

 

Može, ali ja tvrdim da se neće povlačiti dok je Nadal neki faktor. Jednostavno želi da bude najbolji po svim kriterijumima.

 

On se neće povlačiti dok misli da može da osvaja. Mislim da neće dovesti sebe u situaciju u kojoj je Rodžer sada da godinama ništa ne osvaja, propušta po pola sezone štedeći se, nadajući se da će na nekom turniru sve živo i mrtvo da ga prosere pa da uzme još 1 titulu.

  • +1 1
Link to comment

Pa, sam je izjavio da se neće povući dok god ova dvojica igraju. Federer će se povući možda i ove godine, a Rafa će da pokuša još koji put na RG i biće opasan. Cenim da će Novak i Rafa igrati još najmanje dve sezone posle ove.

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, Heaviside said:

Ma zezam se naravno, tj. pišem svoje fantazije. Mislim da će uzeti još koji W i barem još jedan AO, RG već teže mada mislim da će biti naložen na RG i sledeće godine jer će to verovatno biti poslednji Rafin trzaj. A "klincima" je ostalo samo da nauče kako se Novak dobija na tri dobijena, ok i Rafa na RG. Rafa van šljake i Federer su već autsajderi protiv top igrača nove generacije.Po meni je verovatnije da sledeći RG osvoji neko iz trojca Cicipas, Tim, Zverev nego Novak ili Rafa. Sva trojica sada imaju iskustva iz GS finala i slažem se da će ubrzo početi da osvajaju.

Rafa će itekako biti naložen na W, a verovatno i opasan.

Novakov skalp će juriti svi.

Link to comment
2 minutes ago, Ras said:

Rafa će itekako biti naložen na W, a verovatno i opasan.

Novakov skalp će juriti svi.

Istina, tu su ovi mlađi još uvek loši

Link to comment
1 minute ago, Heaviside said:

Pa, sam je izjavio da se neće povući dok god ova dvojica igraju. Federer će se povući možda i ove godine, a Rafa će da pokuša još koji put na RG i biće opasan. Cenim da će Novak i Rafa igrati još najmanje dve sezone posle ove.

 

Naravno da će biti opasan uvek, ali manje opasan nego ove godine. Biće godinu dana umorniji i stariji, i bez aure nepobedivosti. Naravno da i tako može da zvekne Nola, ali ako Nole bude u trenutnoj pa i malo lošijoj formi, biće favorit, imho.

 

1 minute ago, Ras said:

Rafa će itekako biti naložen na W, a verovatno i opasan.

Novakov skalp će juriti svi.

 

Jure mu skalp deceniju, ništa novo. Može da bude naložen koliko god ali najiskrenije mislim da na brzim podlogama na 3 seta Nadal ga više nikad neće pobediti ili eventualno jednom ako mu se poklope kockice, saturni, uranusi i tako to. Doduše, pitanje je i koliko će se puta sastati u tim uslovima, ali tu je Novak favorit, rekao bih, izraziti.

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Arkadija said:

Isti scenarijo sam zamislila pre neki dan, samo je kod mene osvojio sve  i Vimbldon i USO plus olimpijsko zlato, a kao šlag, osvaja AUS open i kaže, ćao, ja odoh u zalazak sunca.

Ja sam Đokovićev oproštajni govor zamišljao (ahaha) još nakon prvog RG-a, da kaže "eto vam sad i četvrti, zbogom doviđenja", jer je tada bila mantra da mu fale sva četiri da bi ga se razmatralo za najboljeg..

 

Sad mi izgleda da bi bilo razumno da preskoči Tokio, da opet ne pregori na OI i da mu ne bi slučajno silni protokoli koje Japanci planiraju poremetili ovaj zen, pa da onda fino capne barem još jedan GS do kraja sezone.

 

Na Vimbldonu bi moglo biti iznenađenje iz nekog trećeg, četvrtog startnog reda. Mnogo se ovdje istrošila četvorka iz polufinala, a zbog pomjerenog kalendara evo samo što nije počelo. (Federera nikako više ne mogu da zamislim kao favorita za bilo koji GS, Nadal možda neće ni igrati). Znači, London odigra opušteno i rekreativno, pa se fokusira na US.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...