Jump to content
IGNORED

FK RADNIČKI NIŠ 2021/22


MaErAkLoIJA

Recommended Posts

Otvaramo novu sezonu FK Radnicki iz Nisa.
Staru, verujem, svi zelimo da zaboravimo!?!?!?
Korona, losi rezultati, zamalo da uspemo da ispadnemo iz lige!
Da li "pojacana" uprava tj. sportski sektor ulivaju nadu u bolju sezonu?
Nekako mi se cini da nas samo proveren i dobar trener moze izvuci? Mozda je sadasnji trener dobar ali sem znanja trener mora u nasem klubu da poseduje i karakter. Taj karakter treba da se ogleda u odlucnosti prilikom dovodjenja igraca, da ne dozvoli bilo kakvo mesanje i bilo kakvo uplitanje u sastavljanju tima. Takodje, klub treba prepoznati da li taj trener radi dobro svoj posao od pocetka, da li su mu izbori igraca koji su pre svega realni i adekvatni za ciljeve kluba? U prevodu bez sinergije izmedju trenera i sportskog sektora nema ni rezultata. Sportski sektor moze da dovede svoje igrace koji ne prate trenerevu filozofiju igre ili trener moze da dovede svoje i posle losih rezultata da ode a mi da se "slikamo" sa njegovim  rosterom.
Ozbiljan smo klub i misljenja sam da moramo dovoditi dokazane trenere. Eksperiment "General" je uspeo kada smo klecali na kolenima. Taj eksperiment treba ostaviti slabijim klubovima a nase je da te trenere prepoznamo na vreme i dovedemo dok mozemo. Mladi treneri u slabijim klubovima nemaju toliki pritisak i mogu da se adaptiraju na ligu i da pokazu pun potencijal. Ne znaci da bi se Slavoljub snasao kod nas kao sto je u Radniku i da ne bi popio otkaz ili dao, kao Dmitrovic posle sage i mnostvo hvalospeva o talentu. Sad ce neko reci "General" je imao pritisak? Pa klub nam je vec jednom nogom ispao i samo je mogao da profitira u tom trenutku. Ipak, jedan je "General" 😁
Zato se nadam da trener koji ce voditi klub (sadasnji ili neki novi) u sezoni 2021/22 bude dobro skeniran  i da mu se ukaze poverenje i ako pravi slabije rezultate. U slucaju da hoce da ga smene posle par kola, u tom slucaju i svi odgovorni u klubu za njegovo postavljanje i dovodjenje igraca da se smene. Samo tako ce krenuti da funkcionise sve kako treba. Dok se oni koji donose kljucne odluke u sportskom sektoru kriju iza trenera, nece biti dobro. I da se ne zaboravi, mnogi igraci biraju klub naspram trenera. To je veliki, cak preveliki faktor u nasoj ligi gde razlike u platama igraca nisu velike.
Ocekujemo da vidimo i nekog novog klinca iz skole, da vidimo kako je tu radjeno? Toncev nije od juce tu, njegov mandat traje podosta. Do sada vec moramo videti rezultate rada skole fudbala?
Stadion vecna tema! Da li ce Vucic odrzati obecanje i obezbediti sredstva za izgradnju, kada ce poceti... ? Svake godine nova pitanja i novi rokovi. Mozda ovim otvaranjem teme, donesem srecu i na tom polju 😁
Glavno pitanje je da li cemo i kako moci da zatvorimo finansijsku konstrukciju za ovu godinu? Sa koliko jakim timom?  Koga bi mogli da prodamo i za koliko, za normalno funkcionisanje kluba?
U iscekivanju dolazaka i odlazaka igraca, mozda trenera a u poslednje vreme i transfera u upravi, svi zelimo da se klub vrati na pravi kolosek, da podseti malo atmosferom na sezonu kada smo se vratili u super ligu, da pusti malo magije u igri kao za vreme "Generala", da prosara sve to carolijom nekog novog Cakija i srcem nekog novog Ace Jovanovica!!!
Neka se na Cairu igra fudbal, jer kada je tako, bice uspona i padova ali i vecno puna srca vernih navijaca!!!
Srecna nam nova sezona 2021/22 !!!


 

 

 

  • +1 4
  • Hvala 2
Link to comment
  • Hamlet Strašni pinned this topic

Rezultati kluba pod vodjstvom sadasnjeg trenera. Tim je bio desetkovan, sto odlascima sto povredama i kartonima. Ni jedan mec nisu odigrali u punom sastavu. Sa druge strane skoro sve ekipe su bile iz donjeg doma ili obezbedile poziciju. Osim Rada koji je bio direktni konkurent i to je po meni veliki kiks kao i utakmica sa ekipom Zlatibora koji su vec ispali.

 

Screenshot_2021-05-27-12-58-17-229_org.mozilla.firefox.jpg

Link to comment

Na osnovu cega oni daju tu njihovu procenu, neke statistike, sta?

Mislim da otprilike ok oni procene ko je malo bolji u timu, ali cene su upitne naravno.

Edited by W.F.C.
  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, W.F.C. said:

Na osnovu cega oni daju tu njihovu procenu, neke statistike, sta?

Mislim da otprilike ok oni procene ko je malo bolji u timu, ali cene su upitne naravno.

Cene se formiraju po vise parametara koliko znam, pozicija samog tima na tabeli u trenutku formiranja novih cena, rezultati domacih timova u evropi, rezultati repke cini mi se i dr. Sad da li nas taj sto daje novca toliko vrednuje, plus nama uvek gori za novac, mislim celoj ligi da nerado spustamo cenu ali smo daj sta das. I igraci su dosta krivi jer ako zele da odu a ti zatezes samo treba da se pozovu na kasnjenje u isplati i odose bez naknade. Kad Partizan kasni sa platama i dozvoli da se desi ono sa Asanom, sta obicni smrtnici da kazu???

Link to comment

Nego kako cenite Kojica? Hoce li moci da ponese teret prvog golmana naredne sezone? Nadam se da ce Birivoje u penziju ili najvise kao rezerva.

Link to comment

Kakve god da su cene, za 90% tih igrača ni domaći ni strani klubovi ne bi dali ni dinara, iz prostog razloga što takvih istih igrača imaš uvek za dz da nadješ.. tipa štopera sličnih Bjeličiću imaš kolko hoćeš sad odmah da dovedeš koji su bez ili pred istekom ugovora.. da bi neko platio obeštećenje za nekog igrača, taj igrač mora da odskače po nečemu od ostalih na tržištu..

 

Što se Kojića tiče, možda da, možda ne... nikad nisam mogao da se zakunem u njega što se sigurnosti tiče...

  • +1 3
Link to comment
35 minutes ago, zikaPantelej said:

Kakve god da su cene, za 90% tih igrača ni domaći ni strani klubovi ne bi dali ni dinara, iz prostog razloga što takvih istih igrača imaš uvek za dz da nadješ.. tipa štopera sličnih Bjeličiću imaš kolko hoćeš sad odmah da dovedeš koji su bez ili pred istekom ugovora.. da bi neko platio obeštećenje za nekog igrača, taj igrač mora da odskače po nečemu od ostalih na tržištu..

 

Što se Kojića tiče, možda da, možda ne... nikad nisam mogao da se zakunem u njega što se sigurnosti tiče...

A Bjelicic li igra stopera ? 😳

Ja do sada nisam prokljuvio koja mu je primarna pozicija? Zezam se malo 😁 Sve igra onako, po meni prosecni univerzalac.

Inace ima veze i duzina ugovora pa ako je duzi ugovor povecava se vrednost

Link to comment
15 hours ago, MaErAkLoIJA said:

Nego kako cenite Kojica? Hoce li moci da ponese teret prvog golmana naredne sezone? Nadam se da ce Birivoje u penziju ili najvise kao rezerva.

Borivoje i Žarko Marković kod novog trenera nisu bili ni u protokolu. Verovatno nisu ni naši igrači više.

Link to comment
21 minutes ago, Gradina said:

22 igrača su već slobodni da promene klub što se tiče ugovora plus jos neki po pitanju neisplaćenih zarada

Dobar podatak kako se radi u klubu, ne samo nasem...

  • Tužno 1
Link to comment
  • Redoran unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...