Jump to content
IGNORED

Disney+


אַף אֶחָד

Recommended Posts

Kad HBO, Netflix i Amazon imaju svoje topike, nek ga ima i najbrze rastuca streaming platforma ikada.

 

https://www.theguardian.com/film/2021/mar/14/disney-forecast-to-steal-netflix-crown-as-worlds-biggest-streaming-firm

 

Kad su krneuli, krenuli su sa sopstvenim katalogom, celom Star Wars fransizom (sve serije, filmovi), celim Marvelom, Pixarom i National Geographicom. Pre par meseci su pokrenuli i DisneyStar kao deo Disney+, sa sadrzajem za stariju publiku (20th centrury fox, gomila blokbastera, doduse uglavnom starijih, serije poput 24h, Homelanda, etc, Nomadland su pustili dan nakon sto je dobio oskara).

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Disney%2B#Content_library

 

Tesko da ce tu ikada biti bilo kakvih remek-dela van onoga sto porodica moze da gleda, bilo cega uznemirujuceg ili alternativnog, ali po odgledanom minutu programa, nama je u kuci ubedljivo best buy od svih servisa koje placamo.

 

Za porodice sa pre-teenage klincima u kuci, Disney+ ima vise kvalitetnog programa nego sve ostale mreze zajedno.

 

Edited by chandra
Link to comment

Definitivno imaju dobar izbor za klince ali imaju veliki problem sa nalazenjem sadrzaja.

Za decu koja na citaju bas je tesko nekad u menijima naci recimo klasicinog Mikija/Paju patka.

(Ovi novi su bas retardirani sa trajanjem od 2,3 minute i nikakvom smislenom radnjom.)

NA netflixu je interfejs puno logicniji za klince, ali jasno je da moraju sakriti da imaju puno manje sadrzaja.

 

Bilo bi dobro da pocnu isto stavljati hrvatsku sinhrinizaciju. Netflix za sve nove crtace ima hrvatski od prvog dana.

Takodje za ova 3,4 meseca sto ih imamo apsoluno nista novo nije postavljeno.

 

I nervira sto neke stvari reklamiraju i onda budu pay per view. (Mulan, Raya) Koliko vidim taj rend ce se i nastaviti.

 

Generalno od mene 6/10 od toga barem 5 bodova otpada sto nude stare crtane filmove. Realno zreli su za odjavu vrlo brzo,.

 

 

 

Edited by bags
Link to comment
3 hours ago, bags said:

Definitivno imaju dobar izbor za klince ali imaju veliki problem sa nalazenjem sadrzaja.

Za decu koja na citaju bas je tesko nekad u menijima naci recimo klasicinog Mikija/Paju patka.

(Ovi novi su bas retardirani sa trajanjem od 2,3 minute i nikakvom smislenom radnjom.)

NA netflixu je interfejs puno logicniji za klince, ali jasno je da moraju sakriti da imaju puno manje sadrzaja.

 

Bilo bi dobro da pocnu isto stavljati hrvatsku sinhrinizaciju. Netflix za sve nove crtace ima hrvatski od prvog dana.

Takodje za ova 3,4 meseca sto ih imamo apsoluno nista novo nije postavljeno.

 

I nervira sto neke stvari reklamiraju i onda budu pay per view. (Mulan, Raya) Koliko vidim taj rend ce se i nastaviti.

 

Generalno od mene 6/10 od toga barem 5 bodova otpada sto nude stare crtane filmove. Realno zreli su za odjavu vrlo brzo,.

 

 

 

 

Da, s jezikom je problem tu. Moja mladez gleda na spanskom ili engleskom, pa nam tu nije skripalo. A i Paju/Mikija smo uglavnom prerasli. Mene odusevilo koliko ima zabavnih filmova i koliko su dobro prilagodjeni uzrastu.

 

Netflix je ok, ali ima relativno malo kvalitetnog sadrzaja za klince. Ghibli i sl smo odgledali tokom lockdowna, ide i onaj Dragon Prince koji je ok od crtanih serija (iako besramno pokraden, bukvalno svaku scenu si negde vec video), i jos ponesto dobro i gomila gluposti.  (HBO je uzasan za klince)

 

Jeste, to sam Mulan je bas bilo iritantno. Ali posle su ga pustili, zar ne? Bar sam ubedjen da smo ga gledali (nista spesl, crtani je bolji) i da nista nismo platili.

 

Sto se postavljanja tice, pa stavljaju oni svasta. Na ovaj Star kanal su natrpali prilicno neselektivno blokbastere. A za klince, proslog meseca gledali smo serije Big Shot i Mighty Ducks (obe sa sportskom tematikom, ono, klasika, pomalo cheesy, svi lepi, malo drame, hepiend), onda Bad Batch (ko voli SW...) i Tajne kitova (gledali 2x sve 4 epizode i ako klincadija nije bas u ljubavi s dokumentarcima, ali ovo je spektakl).

 

Ne znam, ko sto rekoh, imam utisak da nam je po odgledanom minutu Disney+ ubedljivo najjeftiniji, a HBO najskuplji (otrpilike odgledamo jednu seriju u tri meseca, sad ovu Mare, a pre toga Raised by Wolves...  - obe odlicne, ali bukvalno inace ne otvaramo HBO).

 

 

Link to comment

Da verujem da je za starije jos bolji sadrzaj. Mojim klincima (6 i 3)su se recimo pored standardnih Miki/Paja i diznijevih klasika skroz svideli stari Duck Tales i Three Caballeros (2018).Mene je kod Mulan iznervirala ta politika doplate vise nego sto smo hteli pogledati sam film.

 

Netflix je pun smeca ali ima dobrih stvari koje su zatrpane kao recimo Oddbods, dosta klasicnih nemackih crtaca, onaj francuski crtani o organizmu i naravno Ninjago koji je must have. Plus je interfejs stvarno intuitivan za klince i pri gledanju. ( premotavanje je recimo bolje reseno)

 

Sto se tice hbo to za par serija meni godisnje odradi luka™. Jos ovde u DACH nudi ih samo sky koji su teska kuga...

 

 

 

 

 

 

  • +1 1
Link to comment
35 minutes ago, bags said:

Mene je kod Mulan iznervirala ta politika doplate vise nego sto smo hteli pogledati sam film.

 

To je bilo bas dzukacki. Ali ajde, mozda je i korona odigrala ulogu.

 

Sto se mene tice, samo SW sadrzaj (i sve ove serije koje su planirane) vredne su mi pretplate, a ovo ostalo obaska.

 

Mene kopka ovaj

https://mubi.com/

 

Cini mi se da bi mi to i britbox (nedostupan kod mene) resili sve potrebe za medijskim sadrzajem za mnogo godina. Al mi mnogo da jos i to placam. Stavili smo limit na 3 platforme i dosta.

Link to comment

Ja imam trenutno Netflix i Disney+ ali planiram da odjavim jedan uskoro.

 

Dodatno imam NAS sa kolekcijom crtaca na srpskom i jedan IP TV na crno sa svim mogucim kanalima sa balkana. I tu ima tona nekih decijih kanala ali tesko mi je upratiti kad je sta i jos reklame bas uniste dozivljaj.

 

Probacu ovo sa kitovima ali ne znam koliko ce im to drzati paznju. Kad sam im zadnji put pustao neki dokumentarac sa ziotinjama samo im je bilo zanimljivo kad lavovi love. To sam morao sto puta vracati. :isuse:

 

Link to comment
30 minutes ago, bags said:

Ja imam trenutno Netflix i Disney+ ali planiram da odjavim jedan uskoro.

 

Dodatno imam NAS sa kolekcijom crtaca na srpskom i jedan IP TV na crno sa svim mogucim kanalima sa balkana. I tu ima tona nekih decijih kanala ali tesko mi je upratiti kad je sta i jos reklame bas uniste dozivljaj.

 

Probacu ovo sa kitovima ali ne znam koliko ce im to drzati paznju. Kad sam im zadnji put pustao neki dokumentarac sa ziotinjama samo im je bilo zanimljivo kad lavovi love. To sam morao sto puta vracati. :isuse:

 

 

Kitovi su preporuka za tebe, ne za klince. Mozda 10+ (doduse slike su prelepe, samo nece pohvatati pricu... slike su toliko fascinantne da smo ga pustali vise puta bez tona - kao pozadinu. :)

  • Hvala 1
Link to comment

ja sam se zeznuo sa disney+ prosle godine kad su ga startovali i pretplatio se na godinu, a sadrzaja bilo bas malo. taman kad sam ga hteo odjaviti ubacili su star, tako da sam obnovio pretplatu. klinja (9) ga gleda, ima gomila serija za decu, a odvalio je i simpsonove 30+sezona vec drugi put (za malo jace od godinu dana).

sta znam i ja ko bags, imam netflix i disney, ne planiram da ih odjavim. jedino sto sam odjavio je amazon koji je bas krs.

  • +1 1
Link to comment
  • 3 months later...

Koliko je disney kod nas i ima li ga? 

Platio bih samo da završim Simpsone, stao sam na 16. sezoni pre sto godina, ok ne sto ali  jedno 7, 8 sigurno.

 

Edit: 2 sekunde googlanja kažu: not available in your pizda materina.

Tako da...

Edited by Mil@n
Link to comment
17 minutes ago, Mil@n said:

Koliko je disney kod nas i ima li ga? 

Platio bih samo da završim Simpsone, stao sam na 16. sezoni pre sto godina, ok ne sto ali  jedno 7, 8 sigurno.

 

Edit: 2 sekunde googlanja kažu: not available in your pizda materina.

Tako da...

 

:( Stici ce uskoro, taman dok snime Firefly iznova. Ja prvu godinu platio oko 60 jura (nesto promotivno), mislim da je sada 90. Ima svega i svacega, ali meni daleko isplativiji-gledljiviji od ogavnog Netflixa koji ubode 3 serije od 300 i HBO-a koji pogodi jednu od 30.

Link to comment

Ja sam ga otkazao... :)

 

Klinci se smorili. Ne znam zasto ne stavljaju po par meseci nista novo.

Pretraga je isto katastrofa. A za odrasle su bas tanki sa sadrzajem.

 

Kad malo porastu probacemo ponovo.

Link to comment
12 hours ago, bags said:

Ja sam ga otkazao... :)

 

Klinci se smorili. Ne znam zasto ne stavljaju po par meseci nista novo.

Pretraga je isto katastrofa. A za odrasle su bas tanki sa sadrzajem.

 

Kad malo porastu probacemo ponovo.


isto kod nas. odgledali smo lokija i sad još dve nedelje dok ne isključe. ima full monty :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...