Jump to content
IGNORED

Stocks & Crypto


mustang

Recommended Posts

5 minutes ago, Ayatollah said:

Ode PYPL u kurac, ne videh ovoliki dnevni pad ovako velike kompanije skoro, a da nije pred bankrotom...

Netflix bukvalno pre par dana isto pad 25+% u jednom danu.

Link to comment

Da, to sam zaboravio, ali mi za Netflix ima nekog smisla, jer su (navodno) počeli da zaostaju za direktnom konkurencijom tipa Amazon Prime-a u pribavljanju novog sadržaja, produkciji, itd. PYPL u suštini radi odlično, promašio je estimate zarade za manje od 1%, planira povećanje prihoda od 15% u ovoj godini, a cena mu se za 6 meseci srozala sa 300 dolara po akciji na 130 zbog nekakvih strahovanja da neće uspeti da se izbori sa tržištem kriptovaluta, ili tako već nešto maglovito. Baš ću da uzmem da vidim nešto detaljnije o ovome  pratio sam PYPL sporadično. 

Link to comment

Pretpostavljam da je ovo zvaničan berza stocks discussion, iako je naslov otc ?

 

Ja imam par deonica, za sad se dobro drže, čak je blizzard i skočio pošto je microsoft objavio da ih kupuje.

Moja procena je da će sve da se sroza, i šta treba i šta ne treba, zato sam odlučio da sedim i navijam, pa kad se ispada, da vidim šta ću i kako ću, uglavnom meračim tehnološke firme, tipa nvidia, amd, adobe i to, dakle nasdaq...tu bar nešto znam šta se dešava pa kontam da mogu da pogodim neki zgoditak.

 

Inače mi treba preporuka za samu trgovinu, ja sam do sad išao preko komercijalne banke, nisam slao naloge brokerima već sam direktno ja kupovao preko njihove aplikacije,

prošle godine su mi troškovi bili mali, tipa par dolara svakih par meseci, ali sad su počeli nešto bezveze da mi naplaćuju to što uopšte imam deonice, ispade oko 10 dolara mesečno za nešto malo deonica koje imam, pa ako ima neki bolji način, recite...

Link to comment
9 hours ago, nick1986 said:

Evo i FB u after market posle finansijskih izvestaja pad akcija 20%.

 

Nema nista sladje nego kad zaradis na neprijatelju :D 

Kako smo poleteli sinoć u shopping ko muve na govno :lolol: 

Milina. 

 

@Ayatollah zar nisi znao da ce ici dole? Gomila ljudi je nezadovoljna njihovim poslovanjem, pola zarobili finansija od ebay preprodaje. Bezobrazluk, bukvalno da se tuze za hold up

 

 

Pitacu modove da promene naziv u stocks i crypto?

Edited by mustang
Link to comment

Znao sam, ali nisam očekivao baš ovakav debakl. Evo, danas je pala još 6%, sada je na oko 125. Kada sam ja počeo da je pratim već je bila pala na oko 200 sa vrha na više od 300, broker mi je rekao da se očekuje da ide na dole do otprilike 175 i da će onda krenuti u oporavak, a i analitičari su je redom držali na Buy statusu i target ceni oko 250. Kad ono međutim...

Link to comment

U krivu kameru gledas sto bi rekao pok. Malnar 

 

U mom svetu na primer cim Jim Cramer zine da ce nesto rasti, mi prodajemo ili cekamo dip da kupimo. Doduse sad molimo Boga da Brendon nista ne prica na TV jer se market zacrveni momentalno. 

 

Ako hoces da se izvuces, da sam na tvom mestu, uzela bih options calls npr mesec dana od sutra na FB, ako imas para. 

Link to comment
  • Redoran changed the title to Stocks & Crypto

Neću da kupujem opcije, ne volim derivate. Sva je sreća da imam dosta otvorenih pozicija, i da su mnoge od njih u zelenom, pa mi je to dosta amortizovalo pad vrednosti celog portfolia, plus mogu da gotovo neograničeno držim otvorenu tu poziciju, pa je prodam kad se oporavi ili kada budem hteo da amortizujem porez na kapitalnu dobit. Čak sam se igrao sa idejom da dokupim PYPL ili kupim FB ovih dana, jer bih rekao da su sada i potcenjeni malo. 

Link to comment

FB ce padati jos dok ne da bilo kakav konkretan hint da taj njihov Metaverse nije teska izmisljotina.

 

Imaju i problem sto moraju nesto konacno da izbace a da nije kopija drugih servisa jer vise im nec ebiti da kupuju konkurente.

 

Zasad im ide na ruku da Oculus rastura na VR trzistu.

Edited by bags
  • +1 1
Link to comment

Mislim, razumem, ti ne živiš od ovoga. Meni je primarna zarada u zadnje dve godine...obzirom da je market postao bas volatile, naucila sqm options da radim i za sad sam vise nego zadovoljna jer bas brze napravim profit. Ali je u jako riskantno.  

 

Ove ugovore sam kupila prosle nedelje za $666 a gle ukupnu zaradu trenutno....i necu da prodajem jer ce jos da raste do 18.  

 

Tesla me je opeljesio prosle nedelje dok sam pila rakiju preko dana sa drustvom pa zaboravila na akcije :lolol:

Screenshot_20220208-122621__01.jpg

Edited by mustang
  • +1 1
Link to comment

Pa upravo ovo što si rekla - ja ne živim od tradinga, više mi dođe kao usputna aktivnost. Da bih trejdovao kao ti, morao bih da uložim i vreme i energiju u analizu, a za to nemam vremena pored korporativne advokature i troje dece u kući. Zato mi i odgovara sporiji ritam akcija kojima trgujem - evo, prodah danas IBM sa zaradom od nekih 15%, ali sam se načekao (pomalo i svojom krivicom, doduše, mogao sam i ranije da prodam dobro), uskoro će da sazru neke druge za prodaju, i tako u krug. Meni OK, ni ne očekujem da zarađujem margine koje ti zarađuješ, važno mi da ne stoje pare besposlene.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...