Jump to content
IGNORED

Stocks & Crypto


mustang

Recommended Posts

28 minutes ago, jms_uk said:

Ja nisam dovoljno likvidan da otvorim IBKR nalog, tako da ovo sve samo posmatram sa strane.

 

Lokalne apps koje imam (freetrade i Revolut) nemaju nista sa OTC-a.

koliko treba da budes likvidan?

Link to comment

Ja imam nalog na Interactive-u na kojem imam USD 200, tako da ne znam odakle te priče od USD 20k. Ima drugih brokera koji imaju te pragove, npr. mislim da SaxoBank ima taj prag (a možda je i neko drugi).

Edited by Ayatollah
Link to comment
2 minutes ago, Ayatollah said:

Ja imam nalog na Interactive-u na kojem imam USD 200, tako da ne znam odakle te priče od USD 20k.

 

Ne treba da imas na racunu, nego prilikom otvaranja naloga ima prvo onih pitanja o zaradi i likvidnosti, i ako stavis manje od $20k za 'net liquid worth', na sledecem koraku nece da nastavi sa otvaranjem naloga.

Link to comment

Klikni da si likvidniji od 20k. I isto moras da negde ce da bude pitanje koliko cesto planiras da trejdujea, ubaci max opciju jer sve manje od te opcije ce ti ubaciti neka ogranicenja.

Otvorila sa ibkr, uzasna platforma, nemam pojma da li dobijam ili gubim pare. Kupila neke tri akcije sto su bile zabranjene na td, pogledam jednom nedeljno.

 

@Ayatollah mislim da totalno gresis u vezi tesle. Uopste nije precenjena obzirom da se nigde ne reklamira sve je word of mouth. Otvara giga fabrike berlin, kina, teksas, kamioncic ce uskoro sa fedexom (pretpostavljam za dve nedelje), finalizira se cyber truck faza....tesli na ca drumovima kao mrava.fsb se konstantno update..ma mrak su! Tesla je min dve godine ispred ostalih ev proizvodjaca. Postaje kult.

Ocekujem split akcije uskoro, skupljacu teslu malo po malo za naslednicu, elon musk je cudo!  Bas mu se divim.

I volela bih da ne izadje public sa starlink, space x, neurolink, samo problemi sa sa SEC i drzavamo. Ovako, on se pita i a u tri lepe.

 

Za sad imam 30% profita od njega, al kao sto rekoh ne planiram da prodajem. To su jedine akcije koje cuvam. Ostalo se vrti bez problema

 

  • +1 1
Link to comment
On 11.12.2021. at 19:27, mustang said:

Preporucujem makar za 100eura da uzmete jpex, ilst, nouv, fcgd, /ili nspt

 

OK, usao :)

 

$NOUV nema da se kupi (SLB je 0), a ni $NSPT (Trading Notice).

Link to comment
24 minutes ago, kipo said:

I da nisi pocetnik vec da imas ohoho iskustva @jms_uk Naletio sam negdje da je vazno zbog cega god

 

 Mi cemo mu pomoci 

 

Najbitnije da zna sta i kada da kupi i proda. ibkr kasni 5 ili 15min, zaboravih, tako da uvek mora da ima neki screener za tacno vreme, osim ako je neka neaktivna akcija koja tek treba da krene.

 

Ja sam uspela da jedno 4-5 ljudi, prijatelji/poznanici, da im dignem sa $200 (uglavnom mojih ulozenih) na preko $1000 i sada vec sami rade kad im kazem ili prate iste ljude koje i ja pratim pa sami odlucuju.

To sve od pre leta..sad je pravo vreme da se krene, zadnja dva meseca su bila krvava, algoritmi non-stop.

 

Link to comment

Jpex? Fcgd?

 

Uzmi ta dva...i ne prodaj kad krene da raste...to se ocekuje da predje dolar 

 

Gledaj da kupis po ovoj ceni ili plus minus 20%

 

jpex last 0.0223

Fcfd  last 0.0009

 

 

 

 

Edited by mustang
Link to comment

Market se sutra otvara po srpskom je u 3:30pm

Kod tebe 2:30pm

 

Imas opciju da sada, danas napravis order, time in force stavi Good till cancel (GTC) ...znaci i kad prodje market i dalje vazi order dok ne otkazes.

Edited by mustang
Link to comment
  • Redoran changed the title to Stocks & Crypto

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...