Jump to content
IGNORED

Politička korektnost (Split sa Amerika, zemlja velika)


Jusuf Hatunic

Recommended Posts

23 minutes ago, radisa said:

Ili koliko nema belaca na Bel Air-u? A u stvarnosti 88%...


To bese o nesnadjenom siromasnom crncu koji se zatekao u raskosi na Bel Air-u?

Kod bogatih rodjaka crnaca, al opet...

 

Ali da, slazem se da je izuzetno glupo baviti se prosloscu na ovaj nacin, iz poretka gde svako prosto “zna gde mu je mesto” i niko ni obrvu da podigne zbog te situacije aterirali smo u vreme sveopste histerije i odmeravanja ko je ah moralniji i osetljiviji na nepravdu. 
Sad da li ce pljuvanje po vintage serijama nekome narocito pomoci i umanjiti nevolje s kojima se susrece average crnac u svakodnevnom zivotu... ne bih se bas opkladila.

Link to comment

ne pljuje se po vintage serijama, pljuje se valjda što se snima nova sezona prijatelja koja ima isti problem...

 

edit: sad vidim epizoda valjda, ne sezona

Edited by Pokojni Ruxin
Link to comment
2 minutes ago, Pokojni Ruxin said:

ne pljuje se po vintage serijama, pljuje se valjda što se snima nova sezona prijatelja koja ima isti problem...

 

edit: sad vidim epizoda valjda, ne sezona


Pa jos mi je bizarnije da se sada prave neki new&improved Friends koji su valjda shvatili greske iz mladosti i sad se razvaljuju od druzenja s crncima.

Mislim glupo je kako god okrenes, kome uopste 2021 treba serija Friends osim da se izmuze suva drenovina za kintu producentima.

Link to comment

Promasaj, serija je nebitna, sveukupno sam pogledao 3 puta po 15 minuta i odustao, pre 1000 godina.  Ako ja zelim za svoj novac da snimim gej film bez ijedne strejt osobe ko je taj koji ce da palamudi kako to nisam trebao/smeo uraditi? Ponajmanje drzava koja bi trebala da odjebe i da se bavi svojim problemima, korupcijama, negativnom selekcijom, skandalima i 'arcenju tudjeg novca postizuci smesne rezultate ili skandalozne promasaje.

 

Zasto bi meni smetao film u kom su svi crnci? A recimo i da mi smeta, jednostavno necu ga gledati. 

Jesu li producenti Friends rasisti? Nisu, ocigledno. Glumci? Ne da nisu, nego su aktivni BLM ljubitelji, selfiraju se na mostly peaceful protests. Da li se u seriji propagira rasizam u bilo kojojh formi? Boze sacuvaj.

 

Ja cu da ulozim par milijardi za snimanja i poplacam sve one ispodprosecne glumce i glumicice milion po epizodici, a ti ce mi pises scenario i radis kasting na bazi nekakvog neobratstva i neojedinstva?

 

Obaska sto se upisavam od smeha dok zamisljam kako drugovi Afro-Amerikanci masovno u krugu porodice i prijatelja gledaju glupave Friends. Pa to bi za ogromnu vecinu njih bila tortura, cisti rasizam.

 

Edited by Jusuf Hatunic
Link to comment

kad kazes da "tebi ne smeta film u kom su svi crnci" to nije validna inverzija jer je ideja eksplicitno to da tebi ne treba da smeta produkt u kom su svi crnci (a da nije blaxploitation), ali crncima, pa tako i tebi, treba da smeta produkt u kom su svi belci. znaci nije isto za crnce i za belce vec u startu, i ne zastupa se stav da je isto, pa ni inverzija ne gadja tamo gde treba. to se temelji na tome da su crnci u specificnom polozaju, da je belacka kultura dominantna i belci kada prikazuju iskljucivo belce, to rade sa dominantne pozicije, propagirajuci i ucvrscujuci belacke narative i perspektive i gajeci belacke predstave pozeljnosti i prestiza, iskljucujuci pritom sve ostale da zadrze tu dominaciju, a crnci kada prikazuju samo crnce, oni se bave sobom i to je nesto sto im je potrebno da umaknu tom poretku i malo si daju oduska. 

  • +1 1
Link to comment
43 minutes ago, Krošek said:

kad kazes da "tebi ne smeta film u kom su svi crnci" to nije validna inverzija jer je ideja eksplicitno to da tebi ne treba da smeta produkt u kom su svi crnci (a da nije blaxploitation), ali crncima, pa tako i tebi, treba da smeta produkt u kom su svi belci. znaci nije isto za crnce i za belce vec u startu, i ne zastupa se stav da je isto, pa ni inverzija ne gadja tamo gde treba. to se temelji na tome da su crnci u specificnom polozaju, da je belacka kultura dominantna i belci kada prikazuju iskljucivo belce, to rade sa dominantne pozicije, propagirajuci i ucvrscujuci belacke narative i perspektive i gajeci belacke predstave pozeljnosti i prestiza, iskljucujuci pritom sve ostale da zadrze tu dominaciju, a crnci kada prikazuju samo crnce, oni se bave sobom i to je nesto sto im je potrebno da umaknu tom poretku i malo si daju oduska. 

 

Polazis od pogresne pretpostavke da sam ja rasista i to te prilicno zbunjuje. A upravo zato sto nisam meni je potpuno normalno da postoje filmovi u kojima su svi crni, a i oni u kojima su svi beli, Azijati, americki starosedeoci ili Eskimi. Ja to nikada ne bih primetio (ne bi ni ti siguran sam, ne bi niko ko nije ideoloski zaludjen) jer me to apsolutno ne interesuje. Osecao bih se potpuno debilno kada bih "brojao" likove u filmu po rasama.

 

Posto filmove odavno ne gledam, potrazio sam one u kojima niko nije crn ...... iznenadices se da ima i novih i jako popularnih. I da to nikada nije bio problem, ali eto, danas jeste, sto je najgore, crncima to uopste nije bitno nego ovim belim sto ih huskaju. Crnci ionako ne gledaju "bele filmove" (potvrdjeno), imaju i svoju televiziju, svoj zivot, svoju kulturu.

 

https://www.imdb.com/list/ls074432495/

 

Ja nemam nikakvu potrebu da sazaljevam "specificni polozaj" crnaca u Americi. Moj deda nikada crnca nije video u zivotu. Otac jeste, nekoliko njih, na ulici. I tu se moji porodicni kontakti sa tom rasom zavrsavaju. Nista im nisam skrivio, jos manje oni meni.

 

Oni su danas predsednici USA, trenutno potpredsednici :D, nacelnici generalstaba US Army, senatori, kongresmeni, sudije vrhovnog suda, multimilijarderi sportske, muzicke zvezde, a ja sam samo istocno-evropski emigrant. Da nije ovih par nasih kosarkasa ne bih mogao da im objasnim ni odakle sam. Od toga sto sam beo nemam apsolutno nikakve vajde, a kamoli "belih privilegija". Moju belinu ne jebe niko 2%. Dosao sam ovde da radim, nisam dosao da brojim crnce po filmovima. Nisam ni u Srbiji nikada brojao Albance, Madjare, Slovake i muslimane po filmovima, mada, sad kad razmislim - nije ih ni bilo.

 

Ne mislim da bi Turci trebali da mi placaju reparacije za 400-500 godina okupacije i ropstva, rado idem u Istanbul, u njihove restorane ovde i druzim se s njima. Ne mislim da bi bilo koji Turcin trebalo za bilo sta da mi se izvinjava, zapravo bilo bi mi neprijatno. Kakve veze oni imaju sa "onim Turcima". A sto bi isli tako daleko u proslost, nisu mi ni Svabe platile a ubise dedu na kucnom pragu. Nisam ni palio i krao po shopping mallovima pod parolom "Serbian Lives Matter"! A bio u Nemackoj, lepo je tamo :D, uselio bih se ja, iako bi bio "opresovan", dominantni su oni.

 

Belci bi isto trebali da "si daju oduska", da imaju "svoje" filmove i oni imaju dusu.

 

Uostalom, u gradu u kom zivim belci su manjina. Sasvim sam okay s tim, nisam ugrozen, ne trebaju mi nikakva posebna prava, radim, placam porez, zadovoljan sam. I ne zelim da me zovu manjina, ja sam gradjanin, kao i svako drugi. All lives matter!

 

  • +1 1
Link to comment

Da Mustang ima пишу bila bi Јусуф Хатунић... :sleep:

 

Il' su u Ameriki poceli da se razmnozavaju jednocelijskom deobom, il' su to ovi чиповани proradili... :fantom:

  • Haha 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...