Jump to content
IGNORED

Afrika - razglednice


mrdja

Recommended Posts

Sprecen da nastavim putovanja, proveo sam visak vremena da pravim razglednice sa prethodnih i napisem ponesto.
Let je bio Toronto - Adis Ababa - Victoria Falls (Zimbabwe)
Odmah posletanju sam trazio vizu koja omogucava jednodnevni prelazak u Zambiju (kratak hod do lepih pogleda na vodopad i Zambezi reku iznad vodopada) i isto tako posetu Botsvani (Chobe nacionalni park)
Viktoria Falls je simpaticno malo mesto prepuno babuna svih velicina. Sam vodopad je bas impresivan. Kolicina vode je zaista ogromna i gotovo je nemoguce vratiti se potpuno mokar. U nekim prodavnicama na kasi preracunavaju cene, ali nista nije skupo.
Vlada Zimbabvea ulaze velike napore da smanji opadanje populacije lavova, a jedan od programa je "lion encounter", jedinstveno iskustvo.
Chobe park je poznat po velikom broju slonova i svakako je lep izlet.


Vitoria Falls (Zimbabwe)

 

http://[img]https://i.imgur.com/AG7DNPU.jpg[/img]

 

Zambia


[img]https://i.imgur.com/KuEIkYO.jpg[/img]

 

Lion Encounter
[img]https://i.imgur.com/8JOav8M.jpg[/img]

 

Chobe
[img]https://i.imgur.com/HFbFnbv.jpg[/img]

Edited by mrdja
  • +1 3
Link to comment

Sprecen da nastavim putovanja, proveo sam visak vremena da pravim razglednice sa prethodnih i napisem ponesto.
Let je bio Toronto - Adis Ababa - Victoria Falls (Zimbabwe)
Odmah posletanju sam trazio vizu koja omogucava jednodnevni prelazak u Zambiju (kratak hod do lepih pogleda na vodopad i Zambezi reku iznad vodopada) i isto tako posetu Botsvani (Chobe nacionalni park)
Viktoria Falls je simpaticno malo mesto prepuno babuna svih velicina. Sam vodopad je bas impresivan. Kolicina vode je zaista ogromna i gotovo je nemoguce vratiti se potpuno mokar. U nekim prodavnicama na kasi preracunavaju cene, ali nista nije skupo.
Vlada Zimbabvea ulaze velike napore da smanji opadanje populacije lavova, a jedan od programa je "lion encounter", jedinstveno iskustvo.
Chobe park je poznat po velikom broju slonova i svakako je lep izlet.


Vitoria Falls (Zimbabwe)

 

AG7DNPU.jpg

 

Zambia


KuEIkYO.jpg

 

Lion Encounter
8JOav8M.jpg

 

Chobe
HFbFnbv.jpg

Link to comment

Sledeca zemlja koju sam posetio je bila Namibija, mlada drzava (1990), predivna turisticka destinacija.
Glavni grad je Windhoek, mali grad, veoma bezbedan, dosta cist, sa nemackom arhitekturom.

 

Windhoek

Yi7788t.jpg

 

Za moj prvi safari, odlucio sam se za nedelju dana u nacionalnom parku Etosha. Svaku noc spavas na drugom mestu, upoznas dosta ljudi iz Namibije, ali i postalih delova sveta i uzivas u svakom susretu sa zivotinjama. Kulminacija je bila zalazak sunca par metara od dva odrasla lava.

 

nsvvcdI.jpg

 

wGXSkRN.jpg

 

Jednu noc smo spavali u Damari (polu-pustinja), slusali "click-language" slican San ljudima i imali fenomenalnu veceru. Oryx je prelepa antilopa fenomenalnog okusa.

 

flsj46f.jpg

 

Posetili smo i jedno Himba selo, kao i par mesta gde zive Herero ljudi. Ove dve grupe imaju slicno poreklo, a osnovna razlika je da Himba zive na stari nacin, bez savremene tehnologije. Nakon sto sam se slikao sa jednom devojkom, trazila je da se vratio i da joj pokazem sliku. Prevodilac mi je objasnio da ona zeli da vidi kako izgleda, posto nemaju ogledala. Himba devojke imaju specificnu boju koze, jer koriste etericna ulja koja prave od okre i zivotinjskih masti. Posto nema mnogo vode, one se ne tusiraju vec stoje neko vreme iznad te pare koja jako prijatno mirise svakog dana.

 

c4GV1IB.jpg

 

Za kraj posete Namibiji, ostavili smo Svakopmund, malo mesto prepuno nemackih prodavnica. Ovo je ujedno i mesto sa velikim brojem penzionisanih Nemaca. Tu je i kraj pustinje Namib, gde se ona spaja sa okeanom.

 

ZgxTCVI.jpg

 

  • +1 2
Link to comment

Za kraj putovanja smo ostavili Juznu Afriku.
Cape Town je na zaista sjajnoj lokaciji, a Table Mountain spicifican landmark.
Vrlo interesantna arhitektura, odlican izbor restorana i prodavnica, dosta zabave na ulicama i veliki broj prosjaka na ulicama.

 

06L7mlm.jpg

 

Cape of Good Hope je interesantan kao ,esto u cijoj blizini se sastaju dva okeana, a i po Bartolemeo Diazu. 

Boulders Beach je usput, to je privatna plaza africkih pingvina.

 

iOZ6UAf.jpg

 

Joburg (Johannesburg) ima veliki kulturoloski znacaj i lepih delova, ali i bas mnogo kriminala. Dok smo prolazili, ljudi su se fiksali nasred trotoara, bez ikakve namere da to na bilo koji nacin prikriju.

 

3b46kWe.jpg

 

Pretoriju nazalost nisam posetio u vreme cvetanja ili procvetalih jakaranda drveca, ali je samo mesto jako lepo i vredi ga posetiti (vozom iz Joburga)

 

v9SEdov.jpg

 

 

  • +1 3
Link to comment
2 hours ago, mrdja said:

ali je samo mesto jako lepo i vredi ga posetiti

+1

Ono malo što se vidi na relaciji aerodrom/bolnica je blago reći bajkovito.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...