Jump to content
IGNORED

Novosti iz sveta automobilizma


nesha taxista

Recommended Posts

4 hours ago, Lancia said:

Zato je btw doslo do ujedinjenja Rimca i Bugatija,  jer VW vise nije mogao da nadomescuje kvotom nivo zagadjivanja koji ta marka pravi, ovako sa elektricnim Rimcem to ide lakse.

to k'o prosecna plata u srbiji/ mne 😂

zar je moguce da se niko u EU ne usprotivi ovom izvrgavanju ruglu pravila o zagadjivanju?

zar je trulez EU institucija dosegla ovaj nivo?

 

 

 

  • -1 1
Link to comment
9 minutes ago, bradilko said:

to k'o prosecna plata u srbiji/ mne 😂

zar je moguce da se niko u EU ne usprotivi ovom izvrgavanju ruglu pravila o zagadjivanju?

zar je trulez EU institucija dosegla ovaj nivo?

 

 

 

Iskreno, po meni ce Rimac elektrifikovati Bugati i napraviti sjajan posao i za sebe i za brand, ono sto meni smeta je kompletno ludilo sto se tih kvota tice, one su prikovane za evropski kontinent i proizvodjaci mogu da nastave da snabdevaju zastarelom tehnologijom ostale kontinente. Jadna nasa Zemljica, kako li nas samo trpi ovako debilne.

Edited by Lancia
Link to comment
  • 1 month later...
  • 1 month later...

BMW nastavlja ubitačnim stilom modela iX:

 

2022-bmw-7er.jpg

 

bmw-7-serija_2001_Sedans_151027104603_9.jpg

 

Ovoj novoj sedmici komotno da se zalijepi pozadina E36 iz 2001, čiji je šef dizajna nakon ovog uratka (i tadašnje petice) završio saradnju sa Bavarcima.

 

Inače u Delti stalno viđam par komada iX na BG tablicama prikačene na punjače. Ne znam kolike su šanse da njihovi vlasnici žive u blizini, pa da im nije problem da ostavljaju tu vozila svaki drugi-treći dan, a sve i da je unutra neki superlux VIP salun, koliko espresa možeš da popiješ dok čekaš satima, pa tako par puta sedmično.. Ima jedino smisla da im je to drugo-peto vozilo, pa da ga na punjenje dovozi neko iz posluge.

  • +1 2
Link to comment

Ova svetla lice na nekog korejca.

 

Ja sam u medjuvremenu navikao na ovu novu cetvorku sa velikim grbom ali ovi novi farovi na X7 i 7 su bas zlocin. ( po noci hajde jos nekako)

Edited by bags
  • +1 1
Link to comment
  • 3 weeks later...

sajam.png

 

Spoiler

sajam2

 

Vrijedi otići na Sajam automobila zbog hale sa oldtajmerima, koncentracija je pozamašna i ima dosta toga da se vidi, a dominiraju američke grdosije iz ere Kodžaka i starije. Favorit mi je ipak prefinjeni BMW CS iz 1968, skroz mi nepoznat do sada.

 

Izloženo je dosta noviteta na struju, a ostalo su hibridi, malo šta je čisto SUS, znači uglavnom vozila koja kod nas nećemo viđati na putevima. Toyota je raskbečila čak i maleni Aygo u verziju Cross, podigla ga za 20cm na točkičima za zidarska kolica, otpozadi izgleda kao da će da se polomi sam od sebe, ubjedljivo najružniji na izložbi.. Sa druge strane su neki bumbarasti naduvani, nezgrapni dizajni (Cupra Born, Merc EQS). Stigao je i MG sa serijom SUV modela koji izgledaju kao i svaki drugi SUV, znači dosadno.

 

sajam1

 

Kia se potrudila malo više sa Sportageom, zanimljiv je efekat razuđenih svjetlosnih grupa, a na EV6 su lukavo izvajali zadnju poprečnu led traku u spojler... Nova Astra privlači pažnju spolja, ali unutra previše liči na aktuelne pežoe, samo bez malog volana. Oko Ioniqa 5 je bila najveća frtutma, jeste zgodan, ali čini se i glomazan.

Klincu se dopao Citroen Ami, pošto izgleda kao da je iz crtaća ispao, da pogađaš koji je prednji, koji zadnji kraj. Sjedili smo malo unutra i šokantno je koliko sve ječi, kao u buretu, pošto je sav plastičan ali bukvalno, spolja i unutra, čak su i sjedišta kao sa traktora prije 30 godina, jedva 2cm sunđera za sjedenje. Ako je to zamišljeno kao pristupačno električno auto za svaki dan - neka hvala.

 

Sve je skupo i preskupo. Proizvođači za sada skidaju kajmak na visokim maržama, ali svi se guraju u famozni viši segment, svi hoće da su premijum ili u blizini, sve se trti u visinu, krosover, SUV linije ludila. Izložili sandero stepvej od preko 16.000 EUR. :wacko:

 

11.jpg

 

Ford je barem iskreno napisao na tabli.

  • +1 2
  • Hvala 2
Link to comment
  • 2 weeks later...

Nije bas neka novost novi model BMW-a CSL, verovatno je super i tako to:

224931-bmw%20m4%203.jpg 

vise mi je zanimljiv razvoj dizajna, kako smo dosli od ovakavih lepotica, do ovih gore nemani

224908-bmw%20e9%201.jpg

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...