Jump to content
IGNORED

Novosti iz sveta automobilizma


nesha taxista

Recommended Posts

Ko ce ugoditi vise ovima iz Brisela, hoce i cist  i sguran auto, a s druge strane neka el. minijatura sa autonomijom od 250 km nije ispod 25 hiljada evra. Po sadasnjim ekonomskim podsticajima, ispada da sirotinja finansira bogate u kupovini cisatog automobila. i jos se posle zale sto mlade vise ne interesuje posed vozila.

Zbog manje dizelaša i više teških SUV benzinaca raste CO2, najavljenje kazne proizvođačima. 

Link to comment
On 1.6.2020. at 4:24, Lancia said:

novi pravac u dizajnu BMW-a :isuse:

203603-bmw%204%2032.jpg

Pozdravljam, napokon da se razbije ovaj trenutni penzionerski dizajn. Trebalo bi I 5-cu ovako da urade, ovaj zadnji model je bas losh.

Link to comment
6 hours ago, Peter Fan said:

Pozdravljam, napokon da se razbije ovaj trenutni penzionerski dizajn. Trebalo bi I 5-cu ovako da urade, ovaj zadnji model je bas losh.

Cudo nisi onda uzeo auto rizicnog dizajna, npr Lexus, nego Volvo, koji neguje valjda najcistiji dizajn u auto industriji (?)

Link to comment
On 1.6.2020. at 11:24, Lancia said:

novi pravac u dizajnu BMW-a :isuse:

 

Jeste ružno, ali se u stvari samo vraćaju na vertikalne bubrege. Eto X7 npr. Za nas koji smo odrasli na Bayerischer Mist Wagen od E21 ili E30, u pitanju je jedan užas. Klincima će pak verovatno biti wow i normalan izgled maski u budućim modelima.

Link to comment
On 6.6.2020. at 3:50, Lancia said:

Cudo nisi onda uzeo auto rizicnog dizajna, npr Lexus, nego Volvo, koji neguje valjda najcistiji dizajn u auto industriji (?)

 

Pa jednostavno mi je previse origami, i ogromna maska previsje zjapi. Mada na odredjnim modelima izgleda strava:

 

65de6963-2020-lexus-lc-500-inspiration-s

 

 

On 6.6.2020. at 8:41, zorglub said:

 

Jeste ružno, ali se u stvari samo vraćaju na vertikalne bubrege. Eto X7 npr. Za nas koji smo odrasli na Bayerischer Mist Wagen od E21 ili E30, u pitanju je jedan užas. Klincima će pak verovatno biti wow i normalan izgled maski u budućim modelima.

 

Pa mora periodicno da se uzdrma ucmalost i pomjere granice u nekom drugom smjeru, da izvines na kliseu. Poslije se taj smjer rafinira dok i sam ne produbi kolotecinu. Sjecam se kad je izasla peta generacije Serije 5 i kad je onaj Amer dosao i uzburkao tradicionaliste. Bacali drvlje i kamenje, a ispostavilo se da je bio mega uspjeh. Ja kad pomislim na Seriju 5, upravo mi je taj model na umu i najvise mi je upecatljiv taj dizajn.

Link to comment
4 minutes ago, Peter Fan said:

 

Pa jednostavno mi je previse origami, i ogromna maska previsje zjapi. Mada na odredjnim modelima izgleda strava:

 

Zato sam ti i naveo Lexus, ja i kod bembare vidim samo ogromnu masku i usisnike za vazduh, nigde skladnog dizajna.

bmw-4-series-rendering.jpg

 

Link to comment

Evo i jednog od prvih primjeraka Modela Y na cesti (odnosno uhvatio ga danas na parkingu). Ne znam sta da mislim o njemu, nekako mi je underwhelming, ali sa druge strane u gradovima u toplijim krajevima i nije losa opcija.

 

spacer.png

 

evo jos jedna anfas

 

Spoiler

spacer.png

 

 

 

Link to comment
On 18.5.2020. at 17:19, Lancia said:

Vidim da su novinari proglasili Corsu za Auto godine 2020. Ne ulazim u to kako se uopste dolazi do nekih finalista, ali ako si vec u nekom finalu imao da biras izmedju Corse i Pezoa 208 (jos je to jedna te ista mehanika i postrojenje) - kako je moguce da je nekom to lepsi auto?¿

high_6d17b2ab0ba53eacd601e6a2d1ffbd89.jp 

 

 

peugeot-208-2019-tres-cuartos-delantero.

 

Iz domaće radinosti na temu Corsa/208: https://www.youtube.com/watch?v=CzyWNC7ioFA

 

Link to comment
31 minutes ago, Ras said:

 

Iz domaće radinosti na temu Corsa/208: https://www.youtube.com/watch?v=CzyWNC7ioFA

 

Ostajem pri istom - u moru slicnih automobila, Pezo odskace zanimljivim dizajnom, kako spoljnim, tako i unutrasnjim. Opel je jednostavno dosadan i bezlican, samim tim je cudno da ponese bilo kakvu nagradu, koja sama po sebi podrazumeva nesto inovativno.

S druge strane polozaj volana kod Pezoa je primer apsurdne potrebe za razlicitoscu, tamo gde je najmanje potrebna. Za krakate poput mene, na zalost, auto za izbegavanje.

 

btw, iz iste grupacije, gledam jos jedan dizajnerski pobacaj, novi Citroen eC4 je u pitanju. Nije sve sto je uvrnuto u isto vreme skladno i lepo za oci.

 citroen%20e%20c4%201.jpg

Edited by Lancia
Link to comment

Da, Pežo radi dobre stvari sa enterijerom (ne računajući fejlove poput ovoga). Pre jedno dve godine kada sam se malo više interesovao seo sam u jedan 308Mk2 i bio baš prijatno iznenađenjen osećajem na prednjem sedištu. Recimo da je sasvim druga priča bila sa C4 iste generacije.

Link to comment
21 hours ago, Lancia said:

 

S druge strane polozaj volana kod Pezoa je primer apsurdne potrebe za razlicitoscu, tamo gde je najmanje potrebna. Za krakate poput mene, na zalost, auto za izbegavanje.

 

Ne samo za krakate, da te utešim. Probao sam komšinicin i nikako mi to nije leglo, a ja sam i nešto niži od proseka. A opet, njoj se baš tako sviđa i kaže da ga je kupila upravo zbog toga. Koliko ljudi - toliko ukusa. 

Edited by nesha taxista
Ispravio slovo.
Link to comment
13 minutes ago, nesha taxista said:

Ne samo za krakate, da te utešim. Probao sam komšinicin i nikako mi to nije leglo, a ja sam i nešto niži od proseka. A opet, njoj se baš tako sviža i kaže da ga je kupila upravo zbog toga. Koliko ljudi - toliko ukusa. 

Kad sam rekao, na zalost, vise sam mislio na 508 (208 je premali za mene), mnogo lep auto, ali volan... 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...