Jump to content
IGNORED

Novosti iz sveta automobilizma


nesha taxista

Recommended Posts

1 hour ago, Tresko said:

FIAT napravio prve hibridne i prvi električni auto, tek kad nema više Marchionne-a. Dok je on bio živ, rekao je da FIAT nikad neće praviti to.

Nije rekao da nece praviti, vec je molio da ne kupuju postojeci el. model jer gube valjda 15.000 evra po prodatom komadu. Ja mu vise zameram sto je saranio Lanciu.

Link to comment
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
On 1.4.2020. at 0:28, Lancia said:

ja pomislio okacio si vest za elektricnu Alfa Romeo Giulia GTe u privatnoj reziji naravno. Kakva lutka od auta.

ttem%201.jpg

Lutka je po izgledu, ali sa elektromotorom je blago rečeno svetogrđe. Kakav je to sportski auto bez sportskog zvuka?! 

Link to comment
Just now, nesha taxista said:

Lutka je po izgledu, ali sa elektromotorom je blago rečeno svetogrđe. Kakav je to sportski auto bez sportskog zvuka?! 

Slazem se 100%, komentarisao sam samo izgled, ja sam zaljubljenik u retro dizajn. Skoro sam gledao na YT preradjen VW karman ghiu u el. auto. Sve je to OK, ide ko tri zmaja, al nema onog karakteristicnog zvuka. 

Link to comment

Vidim da su novinari proglasili Corsu za Auto godine 2020. Ne ulazim u to kako se uopste dolazi do nekih finalista, ali ako si vec u nekom finalu imao da biras izmedju Corse i Pezoa 208 (jos je to jedna te ista mehanika i postrojenje) - kako je moguce da je nekom to lepsi auto?¿

high_6d17b2ab0ba53eacd601e6a2d1ffbd89.jp 

 

 

peugeot-208-2019-tres-cuartos-delantero.

Link to comment

Da li si ih video uživo?

 

Mislim da je Pežo lepši, ali kada prođeš pored Corse, ili ona pored tebe imaš utisak da je prošao Pežo dok ne vidiš bedž.

208 je delovao super atraktivno dok je bio na slikama, uživo mi ne izgleda tako dobro.

U toj supermini klasi, sa novom generacijom vozila Ibiza izgleda dobro, čak atraktivnije od VW Polo kome su zadnji kraj sa malim svetlima učinili skroz neatraktivnim. O novom Yarisu ne znam šta da mislim, ne razumem novi Toyotin izraz (Yarisa nisam video uživo). Novi i20 izgleda kao dobro pogođen automobil.

 

Link to comment

I meni je i20 lepo pogodjen auto. Inace video sam Skodu Scalu na ulici i nisam provalio koji je to segment? Umesto Fabie? Deluje malo vece ali i manje od C segmenta.

Link to comment
1 hour ago, Ras said:

Da li si ih video uživo?

 

Mislim da je Pežo lepši, ali kada prođeš pored Corse, ili ona pored tebe imaš utisak da je prošao Pežo dok ne vidiš bedž.

208 je delovao super atraktivno dok je bio na slikama, uživo mi ne izgleda tako dobro.

U toj supermini klasi, sa novom generacijom vozila Ibiza izgleda dobro, čak atraktivnije od VW Polo kome su zadnji kraj sa malim svetlima učinili skroz neatraktivnim. O novom Yarisu ne znam šta da mislim, ne razumem novi Toyotin izraz (Yarisa nisam video uživo). Novi i20 izgleda kao dobro pogođen automobil.

 

OK, ostavljam prostor da gresim, na slici izgledaju nabo-zemlja. Opel mi je oduvek izgledao kao neposoljeno jelo. Evo i sad gledam unutrasnjost jednog i drugog, jednostavno nije ni za porediti (mada tu forua sa spustenim volanom kod Pezoa nikako ne mogu da shvatim).

Za ostalo se sve slazem, ali ostaje jedna stvar - svi ti mali automobili prolaze nezapazeno, stara Lancia ypsilon je i dalje zakon za sve njih:

16eda1clancia_black_598p.jpg

a jedini auto za kojim mi ode pogled je Mini.

Link to comment
50 minutes ago, djeneralche said:

I meni je i20 lepo pogodjen auto. Inace video sam Skodu Scalu na ulici i nisam provalio koji je to segment? Umesto Fabie? Deluje malo vece ali i manje od C segmenta.

 

Solidan je aktuelni i20, ali sam pre svega mislio na novi

 

Scala valjda poput Rapida - nešto između, ne znam ni sam.

 

1 minute ago, Lancia said:

OK, ostavljam prostor da gresim, na slici izgledaju nabo-zemlja. Opel mi je oduvek izgledao kao neposoljeno jelo. Evo i sad gledam unutrasnjost jednog i drugog, jednostavno nije ni za porediti (mada tu forua sa spustenim volanom kod Pezoa nikako ne mogu da shvatim).

Za ostalo se sve slazem, ali ostaje jedna stvar - svi ti mali automobili prolaze nezapazeno, stara Lancia ypsilon je i dalje zakon za sve njih:

16eda1clancia_black_598p.jpg

a jedini auto za kojim mi ode pogled je Mini.

 

Ne slažem se baš, ali ok, možda ja malo više volim male automobile. Recimo MiTo je vrlo atraktivan, A1 prethodne generacije, posebno u kupe verziji je super izgledao (novi me ostavlja ravnodušnim), a nije ni ovaj loš :)

 

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...