Jump to content
IGNORED

Novosti iz sveta automobilizma


nesha taxista

Recommended Posts

@Čutura: Ma to sam samo ja, ali definitivno to više nije Korveta kakvu poznajemo. Mid-engine, ovako sprčena? Razumem da se nekome sviđa, ali od tradicije niđe veze - što se mene tiče, mogli su da ukinu ime i nazovu je potpuno drugačije.

 

Link to comment

Korveta nije zaista muscle car nikad bila (to su Mustang, Camaro, GTO), ona je bila klasičan američki sportski auto kakav je odavno na pragu izumiranja. Ne znam, meni ovo liči na neke prototipove iz 80ih koji su mi se jako dopadali i ima neku ličnost, korvete od C4 do C7 su mi bile potpuno bezlične.

 

Ako mogu da biram, ja bih ovo... 

 

https://www.hemmings.com/blog/2014/03/06/cars-of-futures-past-1965-corvette-mako-shark-ii/

Link to comment

Za C5 - C7 se i slažem, onako su mi, mnjah. Zato je C4 :heart:

 

Eixq8b.jpg

 

Opet, to sam samo ja, koga je relativno skoro uhvatio US 80s-90s auto virus. Auto koga bih trenutno najradije posedovao je Crown Vic Interceptror :D, jbg.

Link to comment
  • 3 months later...

VW-Golf-8-gear-patrol-full-lead.jpg

 

volkswagen-golf-8-2019.jpg

 

Quote


Kažu da je u Živinicama bio jedan čovjek koji je znao razliku između Golfa 6 i 7, al je umro.

 

 

Imali su decenije da smisle nešto i... ne može se reći da Osmica sprijeda neće biti lako prepoznatljiva. Ostatak automobila je manje-više vizuelno isti, kao i platforma i dimenzije. Dizelski i benzinski motori su, navodno, mnogo čistiji, ovi drugi potpomognuti baterijama (osim najmanjeg 1.0 TFSI), pa može 70km samo na struju. Kažu biće hibridno rješenje i za dizelaše malo kasnije. Neće biti električnog Golfa 8, jer je VW nedavno lansirao ID liniju, pa nije nemoguće da ovo bude posljednji klasični Golf u istoriji, da mu uz neka šminkanja i softverska zamajavanja razvuku proizvodnju na desetak godina ili još malo više, dok ne stupe na snagu one najavljene regulative o zabrani točkaša na fosilni pogon.

 

Prepun je novih tehnologija, procesora, onlajn pomagala. Unutra je sav na touch i swipe, ništa dugmići i tasteri. Nama iz analognog zapećka istorije to izgleda vrlo dosadno, suvišno i nepraktično, ali praksa će da odluči.

Link to comment

Teško mi je i da zamislim da može da bude nešto manje od hita i da neće zadržati lidersku poziciju: od spolja dovoljno konzervativan, toliko da izgleda poput restajlinga sedmice (zapravo se uočava razvoj ideje u nizu: golf 7 - polo 2018 - golf 8, baš kao što rade i drugi proizvođači), a ipak sa gomilom novih tehnologija i hibridnim pogonima.

Link to comment
6 hours ago, nesha taxista said:

Izvini, ali Arteon je mnooogo bolji, nema tu poređenja. To ti piše čovek koji baš i nije ljubitelj VW, ali se trudi da bude realan. 

 

Nisam ulazio u kvalitet. 
Samo sam razjasnio našta liči s 50 metara.

Link to comment

Nisam imao prilike da vozim Arteon i govorim samo na nivou spoljnjeg utiska.

Arteon, za razliku od Passata CC i R Talisman izgleda kao vrlo skladan, harmoničan i oku ugodan dizajn, odnosno kao da je pogođen balans između klasičnih linija i atraktivnosti. Izbliza karoserija takođe deluje vrlo lepo, sa diskretnim detaljima i izradom (tolerancijama u uklapanju delova) na nivou premijum klase. Izgleda da će ovaj automobil lepo da ostari.

Jedino što meni kvari kompletan utisak je prednja maska sa horizontalnim, po širini postavljenim linijama za koju se VW opredelio na svojim automobilima nove generacije, ali činjenica je da me VW znak ne uzbuđuje i da ne bih umeo da kažem šta je to zajedničko VW vozilima kroz generacije po čemu bih prepoznao da se radi baš o VW (za razliku, nemam problema sa Renoom, ili drugim široko rasprostranjenim brendovima).

 

Edited by Ras
Link to comment

Neverovatno!

Do pre par meseci je bila aktuelna ponuda FCA za merdžer sa Reno-Nisanom. Izgleda da kod Japanaca ova ponuda nije baš naišla na dobar prijem, pa je, uz navodnu intervenciju japanske ponuda definitivno odbijena i od strane francuske vlade. Govorkanja kažu da je menadžment Renoa bio za.

Edited by Ras
Link to comment
  • 2 weeks later...

Ferrari predstavio svoj GT Roma

 

Divno oblikovan automobil, koji se pridružuje drugim elegantnim GT automobilima (B Continental GT, AM DBS...).

McLaren se kod svog GT odlučio za nešto drugačiji, izgledom agresivniji koncept.  

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...