Jump to content
IGNORED

Novosti iz sveta automobilizma


nesha taxista

Recommended Posts

Čudno mi je da Chrysler nije tu s Mercedesom ostvario saradnju.
Minivan iz Mercedesa?Chrysler proizvodi minivanove jos od '84, to ih je izvuklo iz financiske krize i od tada su lideri po prodaji minivans. Sad su Toyota i Honda pripretili, ali nista znacajno, Chrysler je i dalje ubedljivo #1.
Link to comment

Ako je do vrata, sa takvim imaju V-klasu... samo što njoj perefiks "mini" baš i ne odgovara. ;)Elem, mislim da ne bi bilo toliko čudno da se upuste i u minivan tržište, jer već imaju modele koji su jako blizu tome (osim možda po zadnjim vratima ;) ).edit: V-klasagallg03si1.jpg

Edited by Al-Khwarizmi
Link to comment

Nađoh i ovo - Mercedes Vaneo:e14ea4d55713b33f4fe677a954b360f4.jpgOvo se izgleda uklapa i u američku definiciju minivana... samo što se u Americi ne prodaje.edit: istina da u standardnoj varijanti dolazi sa 2+3 sedišta, ali kao opcija postoji i 2+3+2 varijanta

Edited by Al-Khwarizmi
Link to comment

Minivan treba da ima platformu automobila, nikako nekog drugog vozila. Mora da bude "mali", ali da u njega sedne 7 ljudi. Mercedes je previse skup da bi pravio minivans. Minivans uglavnom kupuju porodicni ljudi koji nemaju bas ogromne pare za Mercedesa. Ta V-Klasa sa slike mi se cini previse velik da bi bio minivan, a ovaj drugi ima dimenzije, ali nema prostor interiora.

Link to comment

Nađoh da ceve Vanea počinju ispod 20,000 evra, što i nije čudno s obzirom da se bazira na relativno jeftinoj A klasi. Izeditovah gore dok si ti pisao - postoji opcija sa 2-3-2 rasporedom sedišta. Možda prostorom ne zadovoljava ono što prosečan američki kupac očekuje od minivana (zato ga i nema na USA tržištu verovatno), ali je dobar pokazatelj da Mercedes ne beži ni od tog segmenta, a i ima prostora za prihvatljive cene.Sa druge strane, kada se govori o R klasi, veoma često se opisuje kao "luksuzni minivan". Na Wikipediji ga definišu kao MPV/SUV crossover, što se lepo uklapa u ovu temu o novostima na tržištu. :)Evo još linkova za R klasu:http://www.auto123.com/en/info/news/roadte...spy?artid=75486http://www.familycar.com/RoadTests/MercedesR500/Kako god da bilo, Mercedes već ima nekih iskustava u minivan oblasti, iako možda nije tržištu nudio modele koje bi američki potrošači nazvali tipičnim za taj segment. Ipak, mislim da ova dva modela pokazuju da od minivan tržišta ne beže, a da li će se u budućnosti odlučiti da ponude tipičnu ekonomsku ili možda čak luksuznu varijantu - videćemo.edit: greške u kucanju

Edited by Al-Khwarizmi
Link to comment

Poprilicno je jeftin. Ove u Americi najjeftiniji Mercedes je C-Class koji pocinje oko $32,000. Neznam, nekako kad kazes Mercedes u Americi uglavnom se pomisli na neki skuplji coupe ili sedan. Ne verujem da bi uspeli sa minivanom iz jos jednog razloga, a to je podatak da minivanovi polako umiru, crossoveri preuzimaju situaciju. Minivanovi su preziveli napad SUV, ali mi se cini da ne mogu preziveti napad crossovera.General Motors i Ford su potpuno izasli iz sveta minivanova i kocentrisu se na crossovere. Od minivanova tu su Chrysler/Dodge, Toyota, Honda, Nissan i Kia/Hyundai.

Edited by Talladega
Link to comment
Poprilicno je jeftin. Ove u Americi najjeftiniji Mercedes je C-Class koji pocinje oko $32,000. Neznam, nekako kad kazes Mercedes u Americi uglavnom se pomisli na neki skuplji coupe ili sedan.
Pa da, ima smisla. Mercedes verovatno želi da održi taj imidž u USA, pa tamo i ne plasira svoje jeftinije modele koje pravi za evropsko tržište.
Link to comment

Još jedna bruka za Volvo:

"Volvo" povlači 56.000 vozila zbog greške

Oko 18.000 automobila "volvo V70" i ?XC70? za prodajnu 2008. bit će povučeno pošto su uočene tehničke greške na zračnim jastucima i 38.000 dizelaša "volvo S60", ?V70?, ?XC70? i ?XC90? iz 2006. prodatih u Evropi, zbog problema sa sponom na sistemu za ubrizgavanje goriva , izjavila je glasnogovornica Marija Bohlin.Ostatak teksta imate ovde.Eh, ni Volvoi nisu kao što su nekad bili ...

Link to comment
  • 2 weeks later...

2009 Audi TTS13878_report_w486.jpgU Evropi će moći da se nabavi i s manuelnim menjačem, a u SAD samo s Audi tronicom. Svakako će imati 272 ks u 2-litarskom motoru, do 100km/h ići će za 5,2s. Proizvodnja kređe u novembru.

Link to comment
  • 1 month later...

Lep auto, nesumnjivo... ali... da li je to samo moj trip, ili je ovde štošta od dizajnerskih rešenja pokradeno od Mercedesove CL klase?edit: ovo se odnosi na spoljašnjost; enterijererom CL klase nikad nisam bio preterano oduševljen, a kod ovog Opela ne izgleda uopšte loše (za razliku od poslednjih modela Vectre i Astre, gde mislim da su, što se dizajna tiče, na enterijeru malo bili omanuli).

Edited by Al-Khwarizmi
Link to comment
  • nesha taxista pinned and unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...