Jump to content
IGNORED

Novosti iz sveta automobilizma


nesha taxista

Recommended Posts

Iskreno ga ne primetim u vožnji, samo ako bacim pogled na MAXIDOT displej na instrument tabli gde to ispiše. Koliko sam provali, uglavnom se šalta na 2 cilindra ispod 1500 obrtaja i kad kočim motorom.

Link to comment
  • 3 weeks later...
31 minutes ago, Ras said:

Vest za čistunce

 

Nema više izgovora "to nije M sa R motorom" i očekujem jednu najezdu novih mečki na ulicama. 

 

ne razumem jednu stvar

zar nisu d motori promazani i polako ih izbacuju iz upotrebe

:blink:

Link to comment

Proćiće još puno vremena pre nego što dizeli zaista odu na doboš.

 

 

Čak mi nije ni jasno zbog čega su se okomili na dizel: benzinski motori nisu po sebi čistiji?

Edited by Ras
Link to comment
17 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

ne razumem jednu stvar

zar nisu d motori promazani i polako ih izbacuju iz upotrebe

:blink:

 

4 minutes ago, Ras said:

Proćiće još puno vremena pre nego što dizeli zaista odu na doboš.

 

 

Čak mi nije ni jasno zbog čega su se okomili na dizel: benzinski motori nisu po sebi čistiji?

Ma pricam ti pricu :): 90/91 je na pomolu bila EU zabrana proizvodnje/ugradnje dizela za putnicke automobile, ozbiljna, da bi se na kraju stvar zavrsila tako sto je dizel doziveo renesansu i razmnozio se enormno.

Danasnji mali dizel se ogromno razlikuke od malih dizela, onih pre 90-ih: ko se seca TAS Golfova, keceva, znace o cemu pricam, uostalom jos se po neki da videti, a po takozvanim performansama i kolicini zagadjenja ne ustupaju bitno benzinskim motorima.

Vecinu problema spetljale su - ko bi drugi - nego drzave nerazumnom politikom cena goriva.

Veliki autoindustrijalci jesu spori i inertni, ali postizu: dizel nije mrtav, tesko ce biti ozbiljno doveden u pitanje narednih najmanje 50 godina, a sva je prilika da ce se buduci razvoj kretati ka koriscenju goriva kao sto su razni gasovi, LNG itsl, na koje vec uveliko prelaze veliki dizeli.

Link to comment
  • 3 weeks later...
Quote

Auto legend Sergio Marchionne, the charismatic executive who turned Fiat and Chrysler around before combining the companies as a profitable business, died Wednesday. He was 66.

 

:I

Link to comment
  • 4 weeks later...
16 minutes ago, Sammael said:

 

Ja koristim 99.5% tehnike u mom autu, i da ga sad uzimam dodao bih još 3 stavke koje tada nisam.

Pohvalno. Bez zezanja, naravno. Mislim, dnevno iskustvo govori da ogroman procenat ljudi ne koristi ni migavac.

 

druga stvar je sto je svet otisao u drugom pravcu, pa je sad razno beep-beep po automobilu vaznije od motora koje vozilo poseduje, pa imamo gomilu SUV-ova koji ne mogu dupe da pomere sa svojim mikro motorima.

Link to comment
  • nesha taxista pinned and unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...