Jump to content
IGNORED

Novosti iz sveta automobilizma


nesha taxista

Recommended Posts

PSA dobija na velicni gdje je velicina sama po sebi kvalitet (economies of scale), koja je veoma vazna u auto-industriji. Doduse, to je na teorijskom nivou, ne znam koliko loseg prtljaga Opel ima (ugovori sa sindikatima, neke druge obaveze koje GM nebi preuzeo, itd) koje bi mogle zakomplikovati integraciju.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Slika i prilika danasnje autoindustrije, spolja gladac...

Ima doduse jedno inzenjersko objasnjenje/opravdanje kojeg bi se doduse jucerasnji inzenjeri stideli: sprovesti auspuh kroz ovu masku zahtevalo bi em da ona bude od metala, em je zbog visokih temperatura izolovati od okolne plastike, dakle sve go trosak...

Al' da je smesno i gadno, jeste.

 

 

Edit: mogu doduse da na masku okace poklopac, odlicno mesto da se odloze kljucevi kad nekom ostavljas auto, sitnice, dokumenta :fantom:

Edited by namenski
Link to comment

Nisam savim siguran sta PSA dobija ovom kupovinom

 

ako deo dila bude i ampera - dobijaju jednu od retkih validnih e-platformi na trzistu.

troskovi razvoja takve platforme od nule su verovatno blizu cene koju oni hoce da plate za opel

Link to comment

ako deo dila bude i ampera - dobijaju jednu od retkih validnih e-platformi na trzistu.

troskovi razvoja takve platforme od nule su verovatno blizu cene koju oni hoce da plate za opel

e jes, jos i muzicku zelju :) za pezoa i gotov dil.

 

btw, predivna je reinkarnacija Alpine :heart: 

 

alpine_a110_fotos_DM_2017_1_1440x655c.jp

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Zajebano izgleda, ja bih se usrao sa ga sretnem u garazi.

Ne znam samo da li je sminka ili glup previd inzenjera: tvom audiju nepotrebno svetle instrumenti, farovi rade ajdede, donekle ima smisla da bi ga se moglo primetiti.

Inace, mislim, da je stvar u takozvanom konceptu: moja™ garaza zauzima prostor od recimo 300 - 400 sqm i ide u dubinu ne trazi od auta nikakvu posebnu opremu, tvoja™ je klasicna, ogromna, a samo parkiranje deo napora u uvodjenju auta bez vozaca.

Link to comment

Tvoja garaza mora da se kopa, moja vec postoji :fantom:

 

OK je resenje, samo je samoparkiranje neuporedivo kompleksnije inzenjersko dostignuce.

Ma tu spora nema, samo sam se izgalamio na audi, zajebanije bi izgledalo da su pogasili svetla na armaturi...

A parkiranje k'o parkiranje: skupo, glupo i nevidjeno alavo za prostorom, najdragocenijim uravo tamo gde bi ljudi najvise da parkiraju, toliko problematicno, da je postalo veci problem od same voznje.

Paradoks kraja automobilske ere: nije problem kretati se, problem je stajati negde :D

Link to comment
  • nesha taxista pinned and unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...