Jump to content
IGNORED

Novosti iz sveta automobilizma


nesha taxista

Recommended Posts

  • 1 month later...

Tuzna sudbina VW-ih dizela:  :(

------

 

When the Dieselgate emissions scandal broke, Volkswagen put a stop sale on TDIs and eventually started buying back hundreds of thousands of affected cars from customers. Hundreds of those cars now sit in the abandoned Detroit Lions stadium parking lot, others are rotting on a decommissioned California Air Force base, and thousands are being held at a port in Baltimore. The photos of these oceans of cars are a sad sight.

 

http://jalopnik.com/volkswagen-stashed-hundreds-of-cheating-diesels-in-an-a-1791535662

Link to comment

Podseti me onog starog vica o Muji i Hasi: ono, skitaju Njujorkom...

 

 

...i u nekom budzaku nalete na ubijenu devojku.

- Gledaj Mujo sta oni bacaju, mi bi ovo jebavali jos 20-ak godina...

 

Link to comment

Podseti me onog starog vica o Muji i Hasi: ono, skitaju Njujorkom...

:lolol:
 
Ja sam A6 imao u razmatranju, i onda negdje pred prvu test voznju izbije skandal. Iako je isprva VW poricao da su Audi i Porsche zahvaceni, odmah sam odustao od dizel varijante, a poslije i od A6 u potpunosti.
Link to comment

Uz svu odbojnost prema marki, mislim na Audi, sto je naravno iracionalno ali se itekako racuna i to od price o automobilima, pa do odluke o kupovini: probao sam A6 i od svega mi ostao utisak tvrdoce, nedopustive barem za moj ukus i kada je takva sorta auta u pitanju.

Od sedista do vesanja: ne znam, do mene je sigurno, pa ipak...

Opet, na brdovitom Balkanu je postao i ostao ikona.

Link to comment
  • 3 weeks later...

U zavisnosti ko je nosilac dizajnerske prepoznatljivosti, bice zanimljivo videti ili novi look Opela ili kraj postojanja Buicka. Nisam savim siguran sta PSA dobija ovom kupovinom, Opel van evropskog trzista ne postoji, a povecanje procentualnog ucesca u prodaji na evropskom kontinentu je vrlo klimava kategorija, kako zbog Brexita, tako i zbog tradicionalnog nepoverenja u francuski proizvod, kad je Nemacka u pitanju.

Kad je dizajnerski jezik u pitanju, Opel je vec krenuo u podmladjivanje, jer je ranije bio tradicionalno penzos auto i ako dodje do preuzimanja, bice kanibalizma na relaciji Citroen - Opel.

Link to comment
  • nesha taxista pinned and unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...