Jump to content
IGNORED

Jagodina - srpski Mordor iliti prvobitni egzemplar za Vučićevu vlast


Kundera

Recommended Posts

Razmišljao sam da možda i nije tako loša ideja da se otvori i tema o ovom divnom i vrlom gradu. Jednom od središta narko-mafije u Srbiji, nepotizma, korupcije, prostakluka i prostitucije. Od dolaska Palme na vlast ( tako što je kupio bar žutih odbornika ), uspostavljen je jedan mafijaško-partijski sistem koji je bio prethodnica naprednjačke metode vladavine. Jagodinska varoš poslužila je kao uzor za ovakav poredak, a možda bude i prva petlja od koje će početi da klupko odmotava.

Link to comment

palma je uzeo pelcer od bidže iz svilajnca. pene ovo podseća na one selendre na divljem zapadu u kojima 1 baja drži, banku, saloon, vodu, bira šerifa i sudiju, svi finansijski zavise od njega. i tako traje dok ne dođe usamljeni jahač koji sve to razjebe i oženi se učiteljicom.

čeka se usamljeni jahač.

  • +1 4
  • Hvala 2
Link to comment
1 hour ago, djordje geprat said:

palma je uzeo pelcer od bidže iz svilajnca. pene ovo podseća na one selendre na divljem zapadu u kojima 1 baja drži, banku, saloon, vodu, bira šerifa i sudiju, svi finansijski zavise od njega. i tako traje dok ne dođe usamljeni jahač koji sve to razjebe i oženi se učiteljicom.

čeka se usamljeni jahač.

 

Malo je kompleksniji od Bidze, ovaj je mnogo bolje umrezen, na bunga bunga zurke dolazilo mu je pola vlasti, a mozda ponesto i od opozicije. Za vreme njegove vladavine Jagodina se ucvrstila kao jedno od cvorista za trgovinu narkotika i on je sam fino skinuo kajmak i od toga. Mada, vlast nad Jagodinom moze se reci da je podeljena izmedju njega, par "biznismena" i par narko-dilera.

Link to comment
17 minutes ago, Kundera said:

 

Malo je kompleksniji od Bidze, ovaj je mnogo bolje umrezen, na bunga bunga zurke dolazilo mu je pola vlasti, a mozda ponesto i od opozicije. Za vreme njegove vladavine Jagodina se ucvrstila kao jedno od cvorista za trgovinu narkotika i on je sam fino skinuo kajmak i od toga. Mada, vlast nad Jagodinom moze se reci da je podeljena izmedju njega, par "biznismena" i par narko-dilera.

 

bedza je bio beg, palma je pasha 

  • Wub 1
Link to comment
9 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

bilo onomad u vremenu portret savremenika dm palma kao dobrovoljac sdg-a, jel pamti neko to

 

Mozda im je bio lejdiboj u kasarni, za one Arkanovce sa istancanim ukusom.
 

PS

Znam da je kao klinac pokusao da bude bokser i od svojih 9 meca izgubio svega 8.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...