Jump to content
IGNORED

Nemačka


Parsons

Recommended Posts

Ako živim u Srbiji i zateknem se poslom u Berlinu na dan izbora, glasam u Berlinu (ako sam se na vreme prijavio). Ne vidim zašto bi bilo drugačije ako živim u Kelnu, a zateknem se u Berlinu na dan izbora? Ne znam, pitam.

Link to comment
6 hours ago, pasha said:

 

Ako ti Minhen nije blizu onda si verovatno severno u Frankoniji. Mozda ti je onda blizi Frankfurt od Minhena. Mislim da ce konzulati i ambasade tek nakon raspisivanja izbora u Srbiji dati objasnjena.

Podjednako daleko 🙂

Hvala, bice za izbore vrv lep izlet do Mjuniha. 

Link to comment
3 hours ago, aram said:

Ako živim u Srbiji i zateknem se poslom u Berlinu na dan izbora, glasam u Berlinu (ako sam se na vreme prijavio). Ne vidim zašto bi bilo drugačije ako živim u Kelnu, a zateknem se u Berlinu na dan izbora? Ne znam, pitam.

 

+ Mislim da se svejedno covek mora prijaviti Konzulatu da bi bio stavljen na listu. Tako je bilo pre nekoliko godina, makar za one koji su isli u frankfurtski.

Link to comment
4 hours ago, aram said:

Ako živim u Srbiji i zateknem se poslom u Berlinu na dan izbora, glasam u Berlinu (ako sam se na vreme prijavio). Ne vidim zašto bi bilo drugačije ako živim u Kelnu, a zateknem se u Berlinu na dan izbora? Ne znam, pitam.

 

Da bi glasao bilo gde u inostranstvu moras da prijavis adresu boravista. Ako ti je adresa u Kelnu, onda bi trebalo da prijavis Keln ili ako si siguran da ces da budes u Berlinu da eventualno guglas adresu nekog Aldija, pa im posaljes to? :lolol: 

  • Haha 1
Link to comment
Just now, Hamlet Strašni said:

Da bi glasao u inostranstvu prvo moraš da imaš projavljenu adresu u Srbiji :-) inače nisi na birackom spisku. 


čekaj, kako to misliš, zar nisam obavezan da se odjavim ako sam otišao u inostranstvo da živim?

Link to comment
14 minutes ago, aram said:


čekaj, kako to misliš, zar nisam obavezan da se odjavim ako sam otišao u inostranstvo da živim?

 

Po zakonu bi trebalo da se prijavis lokalnoj policijskoj stanici, koliko ja znam ali je u pravu Hamlet, da bi uopste glasao moras da imas adresu u Srbiji. Jer je procesura za glasanje u inostranstvu: posaljes podatke ambasadi gde zivis, adresa, grad i slicno, oni to proslede tvom lokalnom mupu koji to prosledi izbornoj komisiji koja te obrise sa spiska na lokalnoj srpskoj adresi i dodeli ti mesto glasanja na adresi koju si naveo u mailu ambasadi.

Link to comment

U stvari ne obrišu te nego te prebace na privremeni biracki spisak. To isto može i u Srbiji da se uradi ako na dan glasanja nisi u svom mestu, ali može samo za izbore na republickom nivou. Ne može za lokalne. 
 

Kad odjaviš prebivalište prakticno gubis biracko pravo. Naravno ono može da se vrati u svakom trenutku - prijavom prebivališta u Srbiji. 

Link to comment
zar nema neki link gde se moze proveriti da li je neko, i gde, upisan u biracki spisak?
 
Ja proveravao ovde, nemam pojma koliko je ažurirano https://upit.birackispisak.gov.rs/

Napomena: ako neko živi u Nemačkoj a ima prebivalište u Srbiji pisaće mu biračko mesto u Srbiji, sve dok ga do upita ambasadi, privremeno ne prebace na spisak gde se prijavio kao boravišno mesto.
  • +1 1
Link to comment

Hvala! 

Vidim da ovaj Obrazac 2 ostavlja opciju da se izjasnim u kom gradu zelim da glasam, odnosno nema ogranicenja o teritorijalnoj pripadnosti odredjenom konzulatu. 

Nisam video ni ogranicenje u minimalnom broju upisanih biraca da bi se glasanje uopste odrzalo. 

 

Link to comment
30 minutes ago, DragiButrose said:

Hvala! 

Vidim da ovaj Obrazac 2 ostavlja opciju da se izjasnim u kom gradu zelim da glasam, odnosno nema ogranicenja o teritorijalnoj pripadnosti odredjenom konzulatu. 

Nisam video ni ogranicenje u minimalnom broju upisanih biraca da bi se glasanje uopste odrzalo. 

 


video sam to za grad. možda da ih pitaš emailom ili da pozoveš da ne poljubis vrata. meni je lako posto sam već u minhenu. uspevao sam da ih dobijem telefonom, a i na email odgovaraju. bas sam lane radio ćerki pasos. odgovarali mi ne email u roku od sat-dva

  • Hvala 1
Link to comment
On 15.2.2022. at 1:37, Zlurad said:

Ja proveravao ovde, nemam pojma koliko je ažurirano https://upit.birackispisak.gov.rs/

Napomena: ako neko živi u Nemačkoj a ima prebivalište u Srbiji pisaće mu biračko mesto u Srbiji, sve dok ga do upita ambasadi, privremeno ne prebace na spisak gde se prijavio kao boravišno mesto.


i ja sam na tom spisku upisan u Srbiji. to je ok

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...