Jump to content

Nemačka

Parsons

Recommended Posts

7 minutes ago, burekdzija said:

Besmisao lezi upravo u troskovima administracije koji su u Berlinu cesto jednaki (a u ovom slucaju beskonacno veci) od cene / vrednosti same usluge. Skoro je bila statistika za neku socijalnu pomoc, tipa potroseno je 15 miliona na nesto, od cega je 37% bio trosak administracije. :ph34r:

pa dobro, nemoj biti strog. Berlinska birokratija mora sama sebi da generiše posao inače bi postali nezaposleni :D

• Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• aram

93

• Razzmatazz

88

• Parsons

83

• Ros

74

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Sve ti je objasnio @burekdzija u postu pre splita al ajde i ja   Prvo naci stan je nocna mora. Ili ces da biras izmedju preskupih stanova ili nekog Buch-a ili Tegela, koji su doduse prediv

Ja sam se navuko na berlin mauerweg. Kad se izadje iz centra bukvalno prati krug gde je bio zid. A većinom su šume, siroke staze i bas zabavni krajolici. Cekam lepo vreme da se pustim i iskoristim ele

A evo bukvalno sto metara od mene počinje Panorama-Radweg Balkantrasse i duga je (za sada) 28km

Posted Images

burekdzija

Berlinska birokratija je kao italijanska hobotnica, neunistiva. Aktuelni primer: vlada je donela zakon (koji je i petogodisnjem detetu neustavan) o nerealnom i netrzisnom ogranicavanju kirija, i jos dodatno naredio da se vazeci ugovori moraju promeniti tj kirije smanjiti. Efektivno, podstanari sada placaju u nekim slucajevima znatno manju kiriju od one koju su potpisali u ugovoru. Da bi obradili prituzbe podstanara cije gazde traze vise od te granice ili nece da smanje kiriju, stvorili su 150 (slovima: sto pedeset) cata koji ce se samo time baviti.

Godinu dana kasnije, ustavni sud naravno obori idiotski zakon kao protivustavan, i na stranu politicke i stambene posledice celog fijaska, postavi se pitanje: a sta cemo sad s onih 150 cata sto treba da kontrolisu primenu zakona koji vise ne vazi???

Ne lezi vraze: 50tak ljudi koje su u medjuvremenu zaposlili na to mesto (jer su nesposobni i ne mogu da ispune sopstvene planove i zaposle 150), ce sada obradjivati zahteve za pomoc podstanara koji duguju gazdama hiljade evra kirije i ne mogu da im nadoknade razliku. :blink:

sometimes truth is stranger than fiction.

• +1 1
Boycie

Obišli smo kumove u Bad Vilbelu, malo, pitomo i lepo mestašce u bizu Frankfurta. Ali koliko biciklista dele istu stazu pored rečice Nidda, to nikad nisam video, još kada agresivni sredovečni muškarci u spandexu krenu da sa 40kmh obilaze decu na malim biciklama brrr. 

spacer.png

spacer.png

spacer.png

• +1 1
Boycie
2 minutes ago, aram said:

Nema ni ove godine Oktoberfesta...

Stanovnici Minhena odahnuli.

To samo oni malobrojni koji ne vole Oktoberfest :D

Inače, htedoh da ti kažem, ti sredovečni biciklisti u spandexu su za batine svi do jednog. Bahatiju stoku u saobraćaju ne videh...

• +1 1
Boycie
10 minutes ago, aram said:

To samo oni malobrojni koji ne vole Oktoberfest :D

Inače, htedoh da ti kažem, ti sredovečni biciklisti u spandexu su za batine svi do jednog. Bahatiju stoku u saobraćaju ne videh...

Nisam siguran da su tako malobrojni :laugh:

A za sredovečne bicikliste u spandexu zaista nemam reči, prvi put sam ove godine bio sa decom na trasi koja je malo posećenija pa me je iskreno iznenadio nedostatak empatije i respekta u bici saobraćaju, na selu su staze puste pa ne smetaju ali ovako jbt..

1 hour ago, Boycie said:

Stanovnici Minhena odahnuli.

ne znam koliki je procenat antivaksera medju pivarcima minhenskim. mozda to malo pogura kao paralija srblje?

meni licno bas i nije zao. ionako cekam da sve prodje. bilo mi zanimljivo prvih par godina, a posle postalo opterecenje. izes sremca kad ne vole pivo

I*m with the pilots
On 2.5.2021. at 12:30, Boycie said:

Obišli smo kumove u Bad Vilbelu, malo, pitomo i lepo mestašce u bizu Frankfurta. Ali koliko biciklista dele istu stazu pored rečice Nidda, to nikad nisam video, još kada agresivni sredovečni muškarci u spandexu krenu da sa 40kmh obilaze decu na malim biciklama brrr. 

spacer.png

spacer.png

spacer.png

Ccc, sto se niste javili kada ste bili vec tu?

Inace se slazem, taj deo biciklisticke staze koji ide kroz ~centralni deo Filbela nije za pohvalu vikendom i po lepom vremenu. Jednostavno je usko za tako siroku primenu (setaci, roditelji sa decom, biciklisti). Nasa cesta tura prolazi tim delom (well, tura je sve vreme pored Nide) i vikendom bismo nekad odlucili da odemo kroz stambeni deo grada umesto da se sekiramo oko guzve i brinemo da li ce neko od dece da nam iskoci ispred. Ja sam jednom posteno tresnula dole upravo tokom takvog slucaja a bas smo isli brzinom mrtvog puza svesni gde smo, nikakvo bahacenje. (Uglavnom padam sa bajsa u stojecem polozaju ili dok silazim sa njega, nikad u vecoj brzini :laugh: )

Ali jeste cesto videti te nabedjene upravo pored Nide na duzem potezu, po raznim delovima staze, sto kroz mesta, sto van njih. Jednostanvo ljudi misle da je to samo bici-staza i ne mare za ostalo zivlje ili sporije bicikliste. Ljudi sa decom pak takodje ne gledaju koliko se rasprse i lelujaju pa se posle ljute sto im neko zvoni, potrebno je malo vise obazrivosti i razumevanja sa obe strane. Drugarica koja zivi u jos manjem mestu pored (Karben) i koja je sama oduvek na bajsu kaze da je osetno porastao broj onih na biciklima od prosle godine, sto je cini mi se svugde slucaj?

Lep je mali Filbel, leti bude teatar na otvorenom u tom malom zamku, svugde okolo su nutrije spremne da se ocesu o neku jabuku, ima fin restoran odmah tu na reci pored biblioteke (Mondnacht) i super sladoled na tom istom trgu. Gde je nekada bio Kurhaus (ne znam kako bismo mi ovo zvali) i zatvoreni bazen (deo preko puta biblioteke) je sada veliko gradiliste i to sta prave uopste ne deluje lepo, pritom se nekako nabudzilo tik do staze. Hotel koji je vec poluizgradjen deluje :unsure: