Jump to content
IGNORED

Nemačka


Parsons

Recommended Posts




Ja to nisam uspeo da uradim. Istina, ja sam davno uzeo nemacku dozvolu, kad se nasa nije priznavala i mogla jednostavno zameniti, nego sam morao ovde da polazem oba dela vozackog. U onom formularu za osiguranje posle sam stavio ukupno vozacko iskustvo, koje su oni samo ignorisali. Nije to neka ogromna godisnja razlika od koje ces se obogatiti, a ako vozis bez incidenta brzo napredujes tj smanjuje se osiguranje.
 
Nesto drugo bih ti preporucio: uzmi par casova voznje pre nego sto pocnes da vozis, ako do sada nisi u gradu vozio i reci da dolazis iz Srbije. Onih 6 casova koje sam ja tada uzeo je za proteklih 15 godina spasilo zivot barem jednom biciklisti.


Jeste frka za vožnju po gradu ali sam tako isplanirao rute odlaska iz grada da imam samo dva skretanja u desno te i to na mestima gde je biciklistička staza ravna i pregledna [emoji23]

Ma znam ja da neću da se obogatim od para za osiguranje ali kao sto sam rekao ne planiram sa kupujem neka wow skupa kola, gledam neka jednostana polovna kola do 5-6-7 hiljada evra (manje/više) pa mi je kod svega suludo da kad se uračuna da godišnje plaćam preko 500 evra osiguranja ili oko 10% vrednosti auta.
Link to comment
On 4.10.2021. at 13:25, ToniAdams said:

ahahaha juce okacim ovo, danas ss zigi otegne papke, pa se vi zajebavajte sa mnom

 

image.png.26e2de6dcf1a8dbf486c45c44a18c5a4.png

 

 

Problem Nemacke nisu marginalne grupe huligana sa drustvene margine koji glume naciste. Njih u bivsem zapadnom delu i nema mnogo. Problem je sto se ozbiljnija ekipa uvukla u policiju i vojsku. Sto u policiji i vojsci i pored toga sto ce reci: ich bin nicht nazi te dodati ABER, sto se nemacki nacionalizam ne ispoljava samo kroz nacizam, kako se pogresno shvata....takodje postoji jos nesto o cemu se uopste ne prica. Koliko je ljubitelja nacista koji nisu Nemci a koji su ovde dosli? Imao sam tu srecu ili nesrecu da ih masovno upoznajem prethodnih meseci i mogu reci da je medju njima prilicno prisutno divljenje prema Hitleru neshvatajuci gde su dosli i kakvi su zakoni u Nemackoj. Upoznavao sam neke likove sa Balkana koji su izgledom kao turci a glume neko ludilo neshvatajuci da su za lokalnu ekipu oni isti kao Turci i Arapi. Mahom se radi o slabo obrazovanim baustelcima.

Sta je sa islamskim faktorom koji izrazava antijevrejske stavove po Nemackoj? Mada tu ima neverovatnih prica, licno sam slusao jednog, navodno, Iranca i on mi je ispricao sta se radi na Bliskom istoku preko Izraela da bi se doslo do Nemacke. Neverovatno, samo cu to reci. Inace on je iz onoga velikog talasa i bio je u Srbiji oko mesec dana.

 

Evo reci cu moju procenu. Tvrdim da medju eks-ju ekipom(sire istocna evropa) u Nemackoj afd jako dobro stoji, kao uostalom i fpö u Austriji. Licno sam slusao albanca, koji je ovde desetak godina, koji govori o migrantima neradnicima za koje on placa porez. Za koga bi on mogao glasati?

Edited by pasha
Link to comment

Inace mogu da potvrdim, barem za sada, da je minhenska birokratija dosta efikasna, barem sto tice npr. anmedlunga. Nikakvih problema i cekanja nisam imao, prijavio se preko sajta grada Minhena u lokaln KVRi otisao do burgerbüro-a, sacekao da izadje podatak na ekranu koji mi je bio potreban. Gospodja nije pravila problem za engleski jezik iako sam mogao i na nemackom:D i evo me sada na Maxvorstadtu. Nije jaftino ali nisam dzaba sa onima iznad ziveo par meseci. Ali ja volim novce i lepo bi bilo da savezna vlada sto pre donese zakon o povecanju vrendosti minijob-a, osnovni posao je solidan:D

 

Sto cu?!

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...