Jump to content
IGNORED

Nemačka


Parsons

Recommended Posts

5 minutes ago, aram said:

Tu bi mi recimo neki Augsburg pao na pamet ili neko od malih mesta spojenih sa Minhenom, mada i tu je ludilo od cena.
 

 

u tom slucaju bolje rozenhajm od augsburga.

mesta koja su u s-bahn liniji minhena su manje-vise isko skupa kao i grad. tako da je onda bolje biti u gradu.

 

Link to comment
3 minutes ago, SNARC said:

Augsburg..Ulm..Nirnberg..to su bila mesta odakle su stigle neke opcije za posao. 

 

No to je sad korona sve oterala u materinu.

 

Meni zaista ne treba veliki grad. Nesto malo, scucureno, tiho.

 

treba da mislis i o opcijama sta ako mi se posao ne svidja, i hoces da menjas. kad si u manjem mestu, a u IT-u si onda ti je to skoro pa sigurno ponovo selidba. nirnberg je u tom slucaju super izbor, posebno za elektronicare. 

minhen je veliki grad samo po povrsini i broju stanovnika, inace je osim kad je oktobarfest, tih i scucuren

Edited by Ros
  • +1 1
Link to comment
5 minutes ago, Ros said:

 

u tom slucaju bolje rozenhajm od augsburga.

mesta koja su u s-bahn liniji minhena su manje-vise isko skupa kao i grad. tako da je onda bolje biti u gradu.

 

 

Verovao ili ne, Rosenheim se bas pominjao, firma je bila odatle.

 

Nikakav IT operativac, priuceni varilac ovde :)

 

Link to comment
Just now, SNARC said:

 

Verovao ili ne, Rosenheim se bas pominjao, firma je bila odatle.

 

Nikakav IT operativac, priuceni varilac ovde :)

 

 

rosenheim je super. u minhenu si za pola sata, u salzburgu sa 45 minuta. lep stari centar grada. ja sam nekad ranije imao opciju u rosenheimu, ali nesto nije islo.

Link to comment
Just now, Ros said:

 

rosenheim je super. u minhenu si za pola sata, u salzburgu sa 45 minuta. lep stari centar grada. ja sam nekad ranije imao opciju u rosenheimu, ali nesto nije islo.

 

Sto bi rekao Mujo "Sta cu ja u Travniku (Minhenu) za pola sata" :)

 

Hvala i tebi i @aram , notirano :)

 

Link to comment

@Ros Zar je i okolina toliko otišla? Ja sam svojevremeno gledao, kad je bila neka propala mogućnost posla u MinKenu, Starnberg. Lepo malo mesto, na obali jezera, S6 30 minuta do Minhena, cene su bile upola niže od grada.

Link to comment

@burekdzija

 

mogu da potvrdim sve što si napisao. 
 

2012 sam se doselio sa ženom iz Kelna u Berlin, fast forward 5 godina i dvoje klinaca kasnije - zbog haosa oko stana, vrtića itd. odlučili smo da se preselimo u kuću na selu nedaleko od Würzburga a imamo odličnu vezu sa železnicom, super infrastrukturu i prelepu prirodu. Najbolja odluka ikad a i dosta lakše se diše nego u Berlinu. 
 

Ogromna prednost Nemačke je relativna decentralizacija pa se i u “provinciji” može živeti dobro. 

Edited by Boycie
  • +1 2
Link to comment

Mi se razmišljamo o Berlinu, sledeće godine na proleće. Nemamo decu i nisu u planu, a dosta nam je Hesena za jedan život. Dajte i neku pohvalu za sever, nemojte da ste toliki downeri :D

Link to comment

Ja se izvinjavam sto upadam kao padobranac-indijanac ali vidim da ima znalaca pa da pitam: kakav je Landshut u Bavarskoj? To je nekih sedamdesetak km od Minhena, 70k populacija. Koliko sam video S-bahn ne ide do Landshuta.

Link to comment
10 minutes ago, Mos said:

Mi se razmišljamo o Berlinu, sledeće godine na proleće. Nemamo decu i nisu u planu, a dosta nam je Hesena za jedan život. Dajte i neku pohvalu za sever, nemojte da ste toliki downeri :D


Ako nemate decu niti planirate Berlin je vrhunski grad. Svetska metropola usred nedirnute prirode, ponuda u gradu je vrhunska. A okolo imate šume i jezera kolko hoćete i to baš onih nedirnutih. 
 

Traženje stana u centralnim Bezirkovima je malo zajeb ali ima isto sjajnih bezirkova na obodu.

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, aram said:

@Ros Zar je i okolina toliko otišla? Ja sam svojevremeno gledao, kad je bila neka propala mogućnost posla u MinKenu, Starnberg. Lepo malo mesto, na obali jezera, S6 30 minuta do Minhena, cene su bile upola niže od grada.

 

mora da si davno gledao. starnberg ti je postao luksuzno mesto. pola fk bajerna tamo zivi. 

ja sam 10 godina radio u wolfratshausenu koji je pocetna stanica s-bahna. nekretnine su do 10% jeftinije, i to je to. ako nema s-bahn onda se moze ocekivati mali pad cene

Link to comment
39 minutes ago, Sartek said:

Ja se izvinjavam sto upadam kao padobranac-indijanac ali vidim da ima znalaca pa da pitam: kakav je Landshut u Bavarskoj? To je nekih sedamdesetak km od Minhena, 70k populacija. Koliko sam video S-bahn ne ide do Landshuta.

 

lepo je mesto. blizu si aerodroma. iako nema s-bahn do minhena, postoje regionalni vozovi koji idu na svakih pola sata. 

Link to comment

Ma moze i Berlin, narocito ako volite bicikl, posto je na vlasti bicikl fetis frakcija koja kao jedino resenje guzve u gradu povrsine skoro 10 puta vece od Pariza predlaze ukidanje automobila i biciklom u 22. vek. Staze za bicikl docim nisu toliko bitne pa biciklisti ginu kao muve. (ja volim i rado vozim bajs i saljem dete tako u skolu, dakle nisam protiv voznje u velikom gradu, ali ovim magarcima ne pada nijedna druga ideja na pamet).

A da, bolje i nekretnine ne kupovati ali ne zbog cene, vec zato sto je komunisticka trecina rrg u sustini protiv privatne svojine. Kad bolje razmislim, bolje nista ne posedovati vec sve iznajmljivati. Od drzavnih firmi naravno. Willkommen DDR.

 

Necu vise, casna pionirska :D!

Link to comment
Mi se razmišljamo o Berlinu, sledeće godine na proleće. Nemamo decu i nisu u planu, a dosta nam je Hesena za jedan život. Dajte i neku pohvalu za sever, nemojte da ste toliki downeri [emoji3]
Berlin je jedan predivan i krajnje disfunkcionalan grad. Osim što je nekako na svoju ruku divan toliko je i užasan. Mnogo mi je teško da u sred ovog sranja od korone bilo šta mudro kažem o Berlinu osim onog što sam rekao ženi pre neki dan: Lakše bi mi palo da sam ovih godinu dana proveo u recimo Managvi jer, jebiga barem znam da ništa ne funkcioniše kako treba nego u Berlinu u kome ništa ne funkcioniše ali ajd da se pravimo da je sve ok i da ponavljamo mantru Poor but sexy.

Baš sam pohvalio a? :)

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  • Haha 2
Link to comment
  • Hamlet Strašni changed the title to Nemačka

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...