Jump to content
IGNORED

Nemačka


Parsons

Recommended Posts

Samo da se autiram kao još jedan obožavalac Alzasa. The best of both worlds - nemačka vina (rizling, silvaner) u francuskoj izvedbi, savršen crossover obe kuhinje (choucroute, flammekuchen) i najsimpatičniji fenomen - Francuzi koji se ne libe da govore strani jezik. Plus Strazbur je prelep grad. Prava destinacija za jedno panevropsko iskustvo.
Potpis.:)U Strazbur sam bukvalno zaljubljen, to je kosmopolitski i lep grad, ideal multikulturalnosti u Evropi.:)Btw, ja volim Kehl, u kom se Nemci ne libe da govore engleski i francuski.:)
Link to comment
Potpis.:)U Strazbur sam bukvalno zaljubljen, to je kosmopolitski i lep grad, ideal multikulturalnosti u Evropi.:)Btw, ja volim Kehl, u kom se Nemci ne libe da govore engleski i francuski.:)
nemci se generalno ne libe da govore engleski i francuski (ako ga znaju). ne znam zasto bi se to moralo posebno navoditi?!jel' bio neko u colmaru? tu se kao spremamo da odemo, ali...
Link to comment
nemci se generalno ne libe da govore engleski i francuski (ako ga znaju). ne znam zasto bi se to moralo posebno navoditi?!
Znam, al Kehl je na granici.wink.gif Edited by uros_s78
Link to comment
to je kosmopolitski i lep grad, ideal multikulturalnosti u Evropi.:)
danas mozda, (kao ideal multikulturalnosti) ali sve do nekoc to je grad sa najruznijom povijesti ratovanja (ukljucujuci tu i dugotrajnost i krvolocnost).
jel' bio neko u colmaru? tu se kao spremamo da odemo, ali...
sto ali ..?ja bio (na turneji sa HBZ, ukljucujuci tu Europa park i Strasbourg), lijep gradic .. kanal .. crkve .. arhitektura .. isplati se posjetiti ga u kasno proljece.
Link to comment

mislim da cemo colmar i haut-koenigsburg (super izgleda) ostaviti za sledecu godinu kad se vreme prolepsa. posto se uskoro selimo za minhen onda gledamo da obavimo hessen do kraja, a za ostalo koliko stigne. a nije ni lako sa malom smizlom, iako ona stoicki podnosi nasa putovanja. sutra, recimo, moramo u passau da se upoznamo sa buducim stanodavcima. nece ljudi da sve obavimo faksom i postom, vec bi da nas vide. i kako nismo bili u passau, eto lepe prilike za double. :)

Link to comment

Imaj u vidu da se od Bavarske do Badena (pa samim tim i do Alzasa) automobilom ovih dana ne može stići na dostojanstven način. Deveti krug pakla aka A8 je gori nego ikad, svako vreme koje predvidiš za put slobodno udvostruči.

Link to comment
Imaj u vidu da se od Bavarske do Badena (pa samim tim i do Alzasa) automobilom ovih dana ne može stići na dostojanstven način. Deveti krug pakla aka A8 je gori nego ikad, svako vreme koje predvidiš za put slobodno udvostruči.
auto nam je akvizicija za sledecu godinu, tako da smo privremeno oslobodjeni muka po A-ovima i B-ovima, i sve dok Deutsche Bahn deli Angebote nema zime. :)
Link to comment
hehe, pa to si ti krenuo kuci al' ti se ne da jos par godina :) urose@ jasno .. samo napominjem da je put do multikulturalnosti, trnovit.
odlazak u minhen mi i jeste na neki nacin povratak kuci. u minhenu sam ziveo godinu i po dana, pa onda u frankfurt, pa ponovo u minhen. moje (nadam se) buduce gazde zive u passau, a imaju stan u minhenu koji izdaju.maxivido, ne staj mi na muku. ubi me strajk kad treba da idem na posao. sad vec vise nema smisla. srecom pa ne diraju ICE, IC i EC. mada, ko zna?
Link to comment
maxivido, ne staj mi na muku. ubi me strajk kad treba da idem na posao. sad vec vise nema smisla. srecom pa ne diraju ICE, IC i EC. mada, ko zna?
ne staj NAM na muku :D neko'jutro u tom tvom M?nchenu vozim se prema kolodvoru ... strava .. i to uvijek cetvrtak i petak al' primjetna je i ta njemacka discipliniranost (u nas bi bilo dernjave, naguravanja, pas mater a ovi ne .. jedan bulji kroz prozor drugi cita knjigu i ... ceka)
Link to comment
ne staj NAM na muku :D neko'jutro u tom tvom M?nchenu vozim se prema kolodvoru ... strava .. i to uvijek cetvrtak i petak al' primjetna je i ta njemacka discipliniranost (u nas bi bilo dernjave, naguravanja, pas mater a ovi ne .. jedan bulji kroz prozor drugi cita knjigu i ... ceka)
da, zaista. nema tu mnogo galame, i vecina pendlera ima razumevanja za strajkace.
Link to comment
da, zaista. nema tu mnogo galame, i vecina pendlera ima razumevanja za strajkace.
pa kako da nemas razumijevanja kad si ekipa glavesina iz DBa uvaljuje po 2.000.000 ? godisnje place a ove - ispod tretira ka idiotei jos >onako s visina< objasnjava stetu koja nastaje ... strajkom (gubitci brale ... za ostalu bratju visemiljunskih a godinjsih iznosa) al' stvarno .. nevjerovatno da jedan Mehdorn koji vodi DB (dijelom privatizirani) ima toliki godisnji Gehalta tip sem sto je u >igru< uveo ICE i cijene digao do neba - nista drugo nije napravio.
Link to comment
  • Hamlet Strašni changed the title to Nemačka

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...