Jump to content
IGNORED

Nemačka


Parsons

Recommended Posts

1und1 sam relativno lako otkačio, međutim web.de me mamio da im položim kamen temeljac u prozor.Klasična priča: imao free webmail nalog, "hoćete da probate na mesec dana pro account besplatno?" - ajde da probam (bilo pre godinu i po dana cirka). Koji zajeb...Ispada da si se time obavezao sledeće dve godine da koristiš pro nalog. Otkazati to sve si mogao samo praktično u narednih 48 sati i to samo na pismen način, iako nije bilo nikakvog pismenog zasnivanja odnosa - niko nije ništa potpisao. I to ne možeš odmah da im pošalješ pismo sa otkazivanjem "pretplate", nego moraš kao da čekaš isticanje "pretplatnog roka", da se ljudi ne bi smarali sa arhiviranjem svih tih stvari. I jos qrve ne kontaktiraju tebe direktno da trebaš da platiš nešto, nego ti se odmah javlja advokat njihov da moraš da platiš i tu pretplatu (koja se pominjala na petoj strani u fusnoti pisana fontom veličine 3 pixela) plus troškove advokata u nekom roku tipa "do juče uveče". Tako da bih voleo da im se na neki način "odužim" za ovo druženje, pa ako imaš neki advokatski savet... ;)BTW, ako se ne varam sad je sveže donet zakon da za ovakve stvari mora da postoji pisani ugovor na kojem treba da stoji i tvoj potpis.
trenutno ti ne mogu mnogo na tu temu reci jer tek od 1. januara pocinjem, ali kad sam se "upoznavao" sa novom firmom onda je ukucavanje imena firme u google najcesce vodile na razne forume na kojima se o tome raspravlja, i koliko sam video, oni koji su se natezali sa advokati su redovno izvlacili deblji kraj, i uvek savetuju da se sto pre sve plati i stavi ad acta. znaci, plati i sledeci put sve citaj. citao sam nesto da se sad mora sve pismeno, sto je sasvim u redu, jer ovo dosad je sve bila legalna pljacka. nista se nije moglo uraditi jer uvek stoji crno na belo da prihvatas sve uslove, i na sudu nisi mogao nista da postignes osim vecih troskova. cim se malo upoznam sa materijom bice i boljih saveta. :)
Link to comment
trenutno ti ne mogu mnogo na tu temu reci jer tek od 1. januara pocinjem, ali kad sam se "upoznavao" sa novom firmom onda je ukucavanje imena firme u google najcesce vodile na razne forume na kojima se o tome raspravlja, i koliko sam video, oni koji su se natezali sa advokati su redovno izvlacili deblji kraj, i uvek savetuju da se sto pre sve plati i stavi ad acta. znaci, plati i sledeci put sve citaj.
Ne, ja sam svoje rešio uz pomoć kolege iz firme koji je dugo bio tamo jedan od šefova razvoja. Nego je sve trajalo i izazivalo nerviranja, pa sam mislio na neku vrstu naplate duševnih bolova, a da to ne mora nužno biti rešenje u vidu grafita autospejem na porti "tu sam pišo".
Link to comment
Kako regionalno, ako firme postoje na bundes nivou?
Da, ali zakon po kome moras pismeno da sklopiš ugovor postoji samo u određenim regijama. Pretpostavljam da, pošto je taj zakon tek nedavno usvojen, sada i te prevarantske firme preusmeravaju biznis na one delove zemlje gde ih zakon ne kači.Edit: sad sam malo izguglovala, evo kako stvari stoje: http://www.zeit.de/online/2007/38/telefonwerbung. Inicijativa je regionalna, a planira se da zakon bude savezni. Edited by maxivida
Link to comment

Samo da se autiram kao još jedan obožavalac Alzasa. The best of both worlds - nemačka vina (rizling, silvaner) u francuskoj izvedbi, savršen crossover obe kuhinje (choucroute, flammekuchen) i najsimpatičniji fenomen - Francuzi koji se ne libe da govore strani jezik. Plus Strazbur je prelep grad. Prava destinacija za jedno panevropsko iskustvo.

Link to comment
  • Hamlet Strašni changed the title to Nemačka

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...