Jump to content
IGNORED

Nemačka


Parsons

Recommended Posts

Ma 'ladan suviše. Svaki put me tamo zadesio neki pichosmrz.
Ume da bude, ali ima sasvim dovoljno dana sa pristojnim do lepim vremenskim prilikama (nepristojno se meni ovde odnosi pre svega na kisu, ne toliko na hladnocu). Mozda nisi imao srece. lli su se moji kriterijumi pomerili. (Covek se zaista na sve navikne. :D ) Jer grad zaista volim.
Link to comment
el može za nas iz multi-kulti ćošeta prosvetljenje: šta su to abzockeri? :unsure:
odes, na primer, na neki sajt, prihvatis neki gratis period za bilo kakav servis, ne primetis da negde pise najsitnijim mogucim slovima da prihvatanjem uslova pristajes na 24-meseca ugovor po kome moras placati mesecno XX evra, i onda posle odredjenog vremena dobijes tuzbu od advokata da ne placas svoje obaveze. to ti je abzockerei. :)
Link to comment
el može za nas iz multi-kulti ćošeta prosvetljenje: šta su to abzockeri? :unsure:
u srpskom zargonu se kaze vacarosi . za lovu pre svega.ono npr. kad treba da platis nesto, pa ti natovare jos hiljadu sitnica pride (in the name of love).
Link to comment
odes, na primer, na neki sajt, prihvatis neki gratis period za bilo kakav servis, ne primetis da negde pise najsitnijim mogucim slovima da prihvatanjem uslova pristajes na 24-meseca ugovor po kome moras placati mesecno XX evra, i onda posle odredjenog vremena dobijes tuzbu od advokata da ne placas svoje obaveze. to ti je abzockerei. :)
i ti ces, u novoj firmi, da pravis te sajtove? :D
Link to comment
odes, na primer, na neki sajt, prihvatis neki gratis period za bilo kakav servis, ne primetis da negde pise najsitnijim mogucim slovima da prihvatanjem uslova pristajes na 24-meseca ugovor po kome moras placati mesecno XX evra, i onda posle odredjenog vremena dobijes tuzbu od advokata da ne placas svoje obaveze. to ti je abzockerei. :)
Tipa Web.de
Link to comment
sta si skrivio? :D
1und1 sam relativno lako otkačio, međutim web.de me mamio da im položim kamen temeljac u prozor.Klasična priča: imao free webmail nalog, "hoćete da probate na mesec dana pro account besplatno?" - ajde da probam (bilo pre godinu i po dana cirka). Koji zajeb...Ispada da si se time obavezao sledeće dve godine da koristiš pro nalog. Otkazati to sve si mogao samo praktično u narednih 48 sati i to samo na pismen način, iako nije bilo nikakvog pismenog zasnivanja odnosa - niko nije ništa potpisao. I to ne možeš odmah da im pošalješ pismo sa otkazivanjem "pretplate", nego moraš kao da čekaš isticanje "pretplatnog roka", da se ljudi ne bi smarali sa arhiviranjem svih tih stvari. I jos qrve ne kontaktiraju tebe direktno da trebaš da platiš nešto, nego ti se odmah javlja advokat njihov da moraš da platiš i tu pretplatu (koja se pominjala na petoj strani u fusnoti pisana fontom veličine 3 pixela) plus troškove advokata u nekom roku tipa "do juče uveče". Tako da bih voleo da im se na neki način "odužim" za ovo druženje, pa ako imaš neki advokatski savet... ;)BTW, ako se ne varam sad je sveže donet zakon da za ovakve stvari mora da postoji pisani ugovor na kojem treba da stoji i tvoj potpis.
Link to comment
  • Hamlet Strašni changed the title to Nemačka

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...