Jump to content
IGNORED

Nemačka


Parsons

Recommended Posts

tja, kad bi našli na aleksandar placu zalihe nafte jednake onima koje ima Katar recimo, Berlin bi i dalje bio jedini glavni grad koji ima negativno učešće u državnom GDP-u :fantom:

  • Tužno 1
Link to comment

Ovo sto napisa kolega aram za NRW moze da se desi. Doduse ne kao nekada, tesko ce biti metalurgije ali ugalj moze da se pokrene, to se vec delom desilo, tako nemacka ima dovoljno gasa, uz neke restrikcije u industriji...NRW je bila bogata upravo zbog teske industrije koja je nestala u poslednih 50ak godina a tako je NRW padala sa standardom u Nemackoj...

Link to comment

A sto se tice Bavarske, ne salim se, bila bi bogatija samostalna. Trenutno je tako a ko zna sta donosi buducnost. Pogledati pod NRW...

Bavarska ima puno novca iz sektora usluga plus izuzetno jaku industriju, jacu od Svajcarske. Svjacarska ima jaci sektro usluga, mislim zbog banaka, mada su mocna osiguranja u Bavarskoj. Primera radi, Austrija ima izuzetno mocan sektor usluga ali industrija nije na tom nivou, sto se vidi i na trgovinskom deficitu koji lako ispegla sektor usluga.

Svajcarska je najbogatija u svet jer imaju mocan sektotr usluga i industriju. Mislim da bi Bavarska bila u slicnoj poziciji. Nemacka kao celina nije, mislim da nemcak u sektoru suluga ima deficti kao celina.

Link to comment

In diesen Städten können Sie am besten verdienen

In Regionen mit großen deutschen Unternehmen sind Gehälter meist überdurchschnittlich hoch. Arbeitnehmer müssen dafür aber nicht immer nach München, Stuttgart oder Frankfurt ziehen.
 
Das Gehalt ist für viele Arbeitnehmer das entscheidende Kriterium bei einem Jobwechsel. Dabei kommt es nicht nur auf Jobposition, Personalverantwortung oder Berufserfahrung an. Ein wichtiger Faktor ist beim Verdienstniveau auch die Region, in der das Unternehmen sitzt.

In Deutschland macht es einen großen Unterschied, ob jemand in Stuttgart oder in Leipzig arbeitet. Das bestätigen aktuelle Daten aus dem „Kununu Gehaltscheck 2023“, die dem Handelsblatt exklusiv vorliegen. Die Chefin der Arbeitgeberbewertungsplattform, Nina Zimmermann, sagt: „In Süddeutschland sitzen viele große Firmen, die nicht nur die Städte selbst geprägt haben. Sie setzen dort auch Gehaltsstandards.“

Auch Michael Kind, Vergütungsexperte bei der Unternehmensberatung Kienbaum, beobachtet diese regionalen Unterschiede: „Frankfurt ist Hauptstandort vieler Banken, in München sitzen große Versicherungen. Das hat einen starken Einfluss auf das Gehaltsniveau.“ Aber es gibt auch andere Städte mit überdurchschnittlichen Verdiensten, die wechselwillige Arbeitnehmer überraschen dürften.

 

https://www.handelsblatt.com/karriere/hohes-gehalt-in-diesen-staedten-koennen-sie-am-besten-verdienen-/28944522.html

 

Link to comment
On 21.1.2023. at 8:37, Djuro said:

Ako ima neki stutgartjanin ovde, nek napise par reci o gradu: sta obavezno pogledati, gde vecerati, u kom parku trcati i tome sl.

 

U Kilesberg parku mozes da trcis i po tornju, kada predjes sve cvetice

 

Toranj.jpg

 

 

A graska biblioteka je ovakva, skroz fino za procunjati malo a bili su i lepi kafici u/pored nje

Gradska_biblioteka_1.jpg

 

 

Na YT ima nekoliko kracih snimaka iz onog naselja ispred parka, evo kratki pregled, ali uzivo mi je bilo bolje
 

 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Izgleda da ce CDU pobediti u Berlinu na ponovljneim izborima.

 

Quote

Berlin-Wahl 2023: Forsa-Umfrage vom 5. Februar

Die CDU liegt eine Woche vor der Berlin-Wahl 2023 deutlich vor Grünen und SPD. Laut der repräsentativen Umfrage des Meinungsforschungsinstituts forsa für die Berliner Zeitung kommen die Christdemokraten derzeit auf 26 Prozent. Dahinter folgen die Grünen (18 Prozent) knapp vor der SPD (17 Prozent). Die Linke landet in dieser Befragung bei 12 Prozent, die AfD bei 10 Prozent. Die FDP muss der Umfrage zufolge um den Einzug ins Abgeordnetenhaus zittern, sie steht bei 5 Prozent.

 

Koliko dugo CDU nije vladao Berlinom?

Linke i SPD i dalje imaju lepu prednost. Pitanje je da li FDP prelazi, to bi moglo da odluci...

Link to comment
1 hour ago, burekdzija said:

Danas sam bio na roditeljskom povodom prelaska u 11. razred i pocetka njihove „mature“. Pa to je Kafka sreo Monti Pajtona :blink:

 

Nisi ni pomenuo da je pre dana berlinski Senat rekao da nece da isplati Artemisu ono sto je sud naredio da mora da isplati jer verovatno ne veruju sudu vec samo "sudu svoje partije" :lolol:

Link to comment
9 hours ago, Zlurad said:

 

Nisi ni pomenuo da je pre dana berlinski Senat rekao da nece da isplati Artemisu ono sto je sud naredio da mora da isplati jer verovatno ne veruju sudu vec samo "sudu svoje partije" :lolol:

Nisam ni primetio, ali me ne cudi. Skrenula mi paznju verovatno vest da je Berlin (opet) prso na sudu sa pausalnom zabranom nosenja marama u skolama. Bitno je da vazne probleme resavamo. I to pravno utemeljeno. 

Link to comment

Ja se ponekad ozbiljno pitam da li sam napravio zivotnu gresku sto sam pustio korenje u ovom gradu. Sto rece neko ovde je “nije u mojoj nadleznosti” dovedeno do savrsenstva.

 

Bivsi “bokser”, clan libanskog klana bude uhapsen i osudjen 2021 godine na osam godina robije. Napao transport novca, pretio cuvaru pistoljem, naprskao g biber sprejom, omlatio i uzeo sluzbeni pistolj. Nestao sa vise od pola miliona u kesu. Dve i po nedelje nakon sto je pusten iz zatvora.

 

Uhvate ga i opet osude. Ali posto je jadan kokainski zavisnik, deo kazne mu preinace u terapiju odvikavanja, posle koje treaba da odlezi ostatak zatvora. E sad, u Berlinu nije bilo mesta u bolnici, i nemoguce ga je naci kao sto je i sve drugo u Berlinu nemoguce, njega po zakonu puste iz redovnog zatvora (?), da saceka da se oslobodi mesto (??), ne jave to saveznoj policiji (???), on faca sedne u avion i ode u Istanbul (????). I to bi bilo to sto ce njega berlinski zatvor videti. 
 

Ko je odgovoran? Niko. Svi su radili kako treba. Srecna nam nova stara vlast danas.

  • Haha 2
  • Tužno 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...