Jump to content
IGNORED

Evropski superklubovi i njihova superliga


Meazza

Recommended Posts

UEFA, kao i bilo kakav ogroman birokratski aparat, posle određenog vremena postojanja ima samo jedan cilj, a to je da se ništa suštinski ne promeni. tu se sliva veliki novac, zarade su super, ništa specijalno ne mora da se radi. to je okruženje koje privlači parazite i organizme koji žive od toga da sisaju krv nekakvog domaćina. to su neke pozicije moći ničim zaslužene, to je jebeni SSSR, koji mora da se uruši pre ili kasnije.

 

priče o duši fudbala i slične, to kad čujem do me podseti na priče o interesu Srpskog fudbala ili košarke, interesu Srpskog naroda isl. iskustvo govori da je vreme ili da bežiš ili da se suprotstaviš žestoko kada takav bulšit narativ postane dominantan i kada ga zastupaju likovi poput Kokeze, Pantele i raznih bezličnih uefa birokrata.

  • +1 4
Link to comment

Rekao sam vam od prve objave, reći ću vam opet (na pashu se više i ne obazirem), nikakve super lige neće biti sa engleskim klubovima. Nije to zbog političara, zbog UEFE i ostalih govana. Ne, ovi bi im bukvalno spalili stadione i bacali molotovljeve koktele na auta. Ovo nije bilo ništa šta bi se desilo da je potrajalo samo par dana duže.

 

Političari nisu imali izbora, jer bi oni bili sledeći na redu da nisu reagovali.

  • +1 5
Link to comment
1 hour ago, Meazza said:

Puklo je zbog javnog mnjenja u Engleskoj. U Italijii i Spaniji se ne bi desilo apsolutno nista da se ovo spreci, u toliko jadnom stanju je tamo fudbal, a oni su verovatno radili neke globalne analize javnog mnjenja, tipa video sam jednu anketu u Vijetnamu gde je 80 posto ljudi za ovu ligu, i racunali su na taj profit. 

 

Inace Spanci i dalje kadar nevera, nikom nije jasno zasto, zavera mod, zasto bas sada i kome to odgovara da se navijaci Celsija satro spontano okupe ispred stadiona? Sve je to UEFA mafija organizovala. Oni su sa svojom Miki Maus ligom potpuno zaboravili sta znaci rec takmicenje i ne razumeju Gvardioline reci kao da su pali s Marsa. 

 

Grijeh je trpati sve spance u isti kos. Sportska javnost je bila protiv ove lige, zagrizeni navijaci tri kluba su bili za. 

Link to comment
1 minute ago, borris_ said:

 

Grijeh je trpati sve spance u isti kos. Sportska javnost je bila protiv ove lige, zagrizeni navijaci tri kluba su bili za. 

 

Ne samo zagrizeni navijaci, vec vecina navijaca tih klubova. Malo li je?

 

  • +1 1
Link to comment
22 minutes ago, Ted said:

UEFA, kao i bilo kakav ogroman birokratski aparat, posle određenog vremena postojanja ima samo jedan cilj, a to je da se ništa suštinski ne promeni. tu se sliva veliki novac, zarade su super, ništa specijalno ne mora da se radi. to je okruženje koje privlači parazite i organizme koji žive od toga da sisaju krv nekakvog domaćina. to su neke pozicije moći ničim zaslužene, to je jebeni SSSR, koji mora da se uruši pre ili kasnije.

 

priče o duši fudbala i slične, to kad čujem do me podseti na priče o interesu Srpskog fudbala ili košarke, interesu Srpskog naroda isl. iskustvo govori da je vreme ili da bežiš ili da se suprotstaviš žestoko kada takav bulšit narativ postane dominantan i kada ga zastupaju likovi poput Kokeze, Pantele i raznih bezličnih uefa birokrata.

 

Ko je tebi dozvolio da kvariš ovaj pobednički krug i mahanje razdraganoj publici? :mad:

Link to comment
1 hour ago, Ted said:

ne verujem ja da je ovo sada gotova priča

 

a teško mi je da se stavljam na bilo koju stranu. naročito ne na stranu UEFA, organizacije u kojoj je jedan Kokeza mogao da bude neki faktor i ko zna koliko sličnih Kokeza i raznih polupismenih buzdovana diljem Evrope, rukovođenih principom lezi lebe da te jedem

 

ovaj koncept Superlige me je iznenadio, u smislu da je predstavljan vrlo šturo i površno, kao neki koncept, radna verzija i tome slično. a ne kao osmišljeni plan akcije. trebalo je to da bude mnogo šira akcija, po meni. ono što je Perez pričao o regionalnim ligama, Balkanska, Skandinavska, ova ona, sve je to trebalo uključiti u priču i osmisliti vrlo detaljan plan da se razvali postojeći UEFA sistem i svi štakori koji su se tamo zapatili. ta Superliga bi trebalo da bude samo vrh neke nove fudbalske piramide, a cenim da bi lakše išlo da su se u priču uključili i interesi onih klubova koje nacionalni okviri guše i koji imaju potrebu da igraju u nekim širim, regionalnim okvirima. a tu ima puno zainteresovanih širom Evrope.

 

 

 

To je to brt, baš tako. Problem je što sve izvedeno zbrda zdola i svi živi su skočili da brane čak i ovaj usrani, nekompetitivni evropski fudbal jer su se uplašili nečeg novog. I to nakon 30 godina eksploatacije postojećeg sistema koji je očigledno postao nezadovoljavajući. Apsolutno se slažem da ideja Superlige nije rđava sama po sebi i vrlo ima smisla, uz organizovanje mini regionalnih Superliga. Poenta je da se podigne kompetitivnost i da klubovi tokom sezone odigraju što više utakmica sa protivnicima iz svog ranga. Tako se diže interesovanje.

Edited by Nikodije
Link to comment
1 hour ago, Meazza said:

Puklo je zbog javnog mnjenja u Engleskoj. U Italijii i Spaniji se ne bi desilo apsolutno nista da se ovo spreci, u toliko jadnom stanju je tamo fudbal, a oni su verovatno radili neke globalne analize javnog mnjenja, tipa video sam jednu anketu u Vijetnamu gde je 80 posto ljudi za ovu ligu, i racunali su na taj profit. 

 

Inace Spanci i dalje kadar nevera, nikom nije jasno zasto, zavera mod, zasto bas sada i kome to odgovara da se navijaci Celsija satro spontano okupe ispred stadiona? Sve je to UEFA mafija organizovala. Oni su sa svojom Miki Maus ligom potpuno zaboravili sta znaci rec takmicenje i ne razumeju Gvardioline reci kao da su pali s Marsa. 

Vrlo verovatno ce liga da se zavrsi tako da ce 4 tima u vrhu biti na bod ili dva, timovi iz sredine tabele su vrlo pristojnog kvaliteta (Betis, Viljareal, R.Sosijedad...) jos uvek nijedan tim nije definitivno ispao iz lige. Isplivao je prilican broj vrlo talentovanih mladih fudbalera, u cemu prednjace Barselona i R.Sosijedad. Ono sto meni smeta je preveliko poziciono taktiziranje na utakmicama i tvrd fudbal.

Dve decenije liga nije bila kompetitivnija, ne znam gde ti vidis Miki Mausa¿?

Link to comment
Nije kriva UEFA sto Srbi cute kad se izabere telohranitelj za predsednika saveza.
Mora da je neka zavera kapitala i politike, toliko su ubeđeni u to da reč malog čoveka ne vredi ništa danas i da ništa ne može da promeni. Najbolje to Srbi znaju, oni se već godinama ne bune ni za ubistva i silovanja sugrađana. Kako to da sad Englezi mogu da se dignu na noge za trivijalnu stvar kakva je fudbal. Mora da je zakulisna igra.
  • +1 2
Link to comment
25 minutes ago, Ivo Petović said:

 

Ko je tebi dozvolio da kvariš ovaj pobednički krug i mahanje razdraganoj publici? :mad:

 

ustao na levu nogu.....pa računam, što drugima da bude lepo kad meni nije ;)

Link to comment
6 minutes ago, Lancia said:

Dve decenije liga nije bila kompetitivnija, ne znam gde ti vidis Miki Mausa¿?

 

U cinjenici da se od sezone 2012-13 pa sve do sada nije desilo da neki tim bude na tabeli ispred ova tri tima koja su htela Superligu, a po svemu sudeci nece se desiti ni ove sezone.

Link to comment
1 minute ago, Meazza said:

 

U cinjenici da se od sezone 2012-13 pa sve do sada nije desilo da neki tim bude na tabeli ispred ova tri tima koja su htela Superligu, a po svemu sudeci nece se desiti ni ove sezone.

Desilo bi se da kad bi dosao kao u Engleskoj neki tajkun ili seik, pa kupi Valensiju, Betis, R. Sosijedad...no ovde je ragulativa kupovine klubova u magli, pa su takvi i kupci, sve neki olos.

Svejedno, opaska za nekompetitivnost ti ne stoji.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...