Jump to content
IGNORED

Evropski superklubovi i njihova superliga


Meazza

Recommended Posts

12 minutes ago, omiljeni said:

 

pa njihov youtube kanal i ostale te social network clout zajebancije su manji od kanala osrednjeg Fortnite gamera koji ima 16 godina

nemoj preterivati bre.

 

Pa to njima reci. Mozda ce im znaciti saznanje da imaju pogresnu strategiju razvoja i povecanja zarade. 

Link to comment
27 minutes ago, Peter Fan said:

Pa to njima reci. Mozda ce im znaciti saznanje da imaju pogresnu strategiju razvoja i povecanja zarade. 

O tome pričam još od prvog vagona :)

u ovom Man Utd izveštaju vidim dosta flexinga za potencijalne investitore i ostale zainteresovane strane. priča se o nekih 1.1 milijardi fanova i followera, a u realnosti nigde ne vidim te brojeve.

pogledaj npr ovo:

https://www.forbes.com/sites/mikeozanian/2020/05/18/the-stadium-revenue-each-nfl-team-will-lose-if-games-are-played-without-fans/?sh=1b508813691a

tj konkretno ova tabela

https://www.datawrapper.de/_/2zZTf/

 

matchday revenue za 2018: Man Utd 110 miliona funti , Cowboys 621 milion $

 

Man Utd ima 19 utakmica u PL, pa Champions League, pa razni kupovi.

Cowboys imaju samo 8 utakmica.

u čemu je stvar?

 

Pa tek ta famozna TV prava. NFL potpisao taj ugovor na 110 milijardi $ za 11 sezona. 10 milijardi godišnje za samo US market. Premier League ne može o takvom ugovoru ni da sanja

NFL total revenue je bukvalno veći od revenue Premier League, Champions League, Bundes Liga, La Liga i Seria A, zajedno.

S tim da NFL nema reklame na dresovima, nema ni reklame nigde pored terena. Kad bi dodali i to kolika bi tek onda ta razlika bila?

A to realno ne bi trebalo da bude tako. Ipak je futball/soccer popularniji sport od footballa, EU+Turska+Rusija je mnogo veće tržište od USA...

Meni deluje kao da fudbal kao sport zaradi u vr' glave 10% novca od onog što bi mogao da zaradi. I zato sam siguran da je ta NBA liga superklubova nešto neminovno.

I kad urade to, fudbal će dobiti ogroman boost na svim nivoima.

 

Link to comment
26 minutes ago, omiljeni said:

A to realno ne bi trebalo da bude tako. Ipak je futball/soccer popularniji sport od footballa, EU+Turska+Rusija je mnogo veće tržište od USA...

Meni deluje kao da fudbal kao sport zaradi u vr' glave 10% novca od onog što bi mogao da zaradi. I zato sam siguran da je ta NBA liga superklubova nešto neminovno.

I kad urade to, fudbal će dobiti ogroman boost na svim nivoima.

 

Mislim da to Glazeri vrlo dobro znaju, cuh da im je NFL tim prvak lige :-) // Doduse, nekad je bio medju vodecima, sada je na zacelju po procijeni vrijednosti.//

 

Zato se, izemedu ostalog, navodi da ce se OT renovirati da bi imao vise skyboxes, da se plebs jos manje mijesa sa VIP, odnosno da se ide utabanim NFL/NBA/MLB putem. Nebi me cudilo da uskoro ucijene grad da im plati renoviranje stadiona.

 

Dakle, u tom dijelu se slazem s tobom. Ono sto ostaje da se vidi, je da li ce upliv jos veceg novca biti dobar za sve. To sto ga ima vise, ne znaci da ce se ravnopravnije/odrzivije dijeliti. Cak naprotiv, veca je sansa da jos bude skoncentrisaniji. A ako je pratiti slucaj MLB, onda mrka kapa. Tamo su naime, igraci drugih i trecih liga na ivici siromastva i morali su ici na sud da bi izborili pravo na minimalnu satnicu:


The players first sued major league teams in February 2014, claiming most earn less than $7,500 annually in violation of several laws. A judge had initially allowed only the California players to sue, but the federal appeals court in San Francisco ruled in favor of the players from Arizona and Florida.

 

https://apnews.com/article/mlb-baseball-minor-league-baseball-san-francisco-lawsuits-5e128d988db7583f03ed7bafb5a19a61

 

Jasno mi je da evropski fudbal i MLB nemaju puno zajednickog, ali hocu reci da vise para ne znaci i vise para za sve.
 

Link to comment
  • 2 weeks later...
6 minutes ago, čekmeže said:

Siti će da napravi treću, još superniju ligu, igraće oni i PSG.

 

 

Biće oni, PSG, i par arapskih timova kao što je onaj gde je svojevremeno otišao Asamoah Gyan...

Edited by Jeremija
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...