Jump to content
IGNORED

Evropski superklubovi i njihova superliga


Meazza

Recommended Posts

Razmisljam cemu ovolika brzopletost Anjelija,Pereza i jedino mi pada napamet da su oba kluba u frci sa lovom zbog pandemije,jos Real sredjuje Bernabeu,zato su lako dovukli iz istih razloga Italijane,Barsu,Atletiko i Totenhem,deluje mi da su se Siti,Celzi i Atletiko uspanicili i nisu znali sta da rade,pa ajmo tamo gde i svi.Kod Italijana je problem nikakva kontrola kome ide klub,Eliot je Milanu napravio dugove,ali trazi veliku cifru jer hoce da zarade,iako je niko ne nudi,a klub ide u jos vece dugove,isto i Suning sa Interom.Anjeli je jednostavno zeleo tu LS pa se zaleteo finansijski.

 

Zanimljiv je i razlog zasto su ovi losiji klubovi u Italiji i Spaniji nego kod Engleza,zato sto najveci ne daju deo para njima od tv prava da ojacaju ligu i njih kao klubove,samim tim bi bila i veca zainteresovanost za gledanje,vece pare od tv prava,da se oni stadioni srede,u sustini La liga i Calcio su bas nesredjene lige.

 

Takodje,ozbiljan je problem da Real i Barsa nemaju vlasnike ili kontrolu drzave,ovako su dosi u stanje bankrota jer je zelja da budu na vrhu konstantno bez obzira na cenu.

Edited by Bogotac
Link to comment
1 hour ago, Jumanji said:

U zvanicnim saopstenjima jedino Arsenal rekao: "izvinite, pogresili smo"

 

 

Gospoda bili i ostali. :nobles:

 

Dobro je neko rekao, ovo ispade k'o onaj puč u Turskoj.

  • +1 1
Link to comment
7 hours ago, WTID said:

Ocekivano.

 

Samo neko ko nije upoznat sa engleskim pogledom na fudbal je mogao da poveruje da ce im ovo proci. Treba ocekivati nova pravila oko vlasnistva klubova na ostrvu kako bi se ove stvari sprecile u buducnosti.

 

Kazna mora da postoji za vlasnike, ne za igrace i trenere, njih niko nije konsultovao.

 

Takodje ne treba dozvoliti da UEFA/FIFA pomisle da je ovo njihova pobeda, nijedan navijac sa ulice se nije borio za njih vec za svoje klubove. Ovo mora da bude lekcija i njima.

Sve pet, ali bojim se da se ništa od ovoga neće desiti. Vlasništvo je no-no i ne znam kako bi to prošlo zakonski jer to moraš primeniti na sve, od najbogatijih do najsiromašnijih.

Kazna za vlasnike može biti odlazak iz kluba pod pritiskom javnosti ali bojim se da je taj rat na duže staze izgubljen, dobijena je ova bitka ali ovima je dovoljno da se prave oposumi (kao što gazde LFCa sad rade) i čekaju da bura prođe. Ovo što nema navijača na tribinama im dosta pomaže. Pametno su se povukli, da su nastavili sa ovom agendom, reakcija lokalaca bi bila još jača i možda ih i srušila. 

FIFA i UEFA, na njih ne treba ni trošiti reči. Dogovoriće se oni već nekako.

Link to comment

Meni su i dalje nejasna dva goruća pitanja:

 

1) zašto ovaj blickrig baš sada? O ovoj ligi se priča godinama u nazad, pričaće i još, zašto izlaziti baš sada u ovom trenutku na pred kraj tekuće sezone?

 

2) gde je puklo? Šta se to izmenilo za tri dana? Nemoguće valjda da je puklo zbog javnog mnjenja, jesu ti ljudi čuli za marketinško ispitivanje populacuje? Kako sprovodiš ovako nešto bez da si pripremljen? Amaterski sve ovo deluje.

  • +1 1
Link to comment

Kontam da je sada jer su klubovi ranjiviji zbog kovida. Levi bi prodao majku, Arsenal grca u ratama za igrace.. svi su u minusima. Mozda nisu ocekivali ovako zustru reakciju navijaca, jer ipak, nema publike na stadionima, nece se zvizdati, prozivati. Mozda nisu ocekivali ni reakciju pojedinih igraca, jer razmisljaju da niko normalan nece odbiti da igra za 500k nedeljno umjesto 20-30k koliko bi bilo da istupe najveci iz PL, liga ostane bez sponzora.. 

Link to comment

Puklo je zbog javnog mnjenja u Engleskoj. U Italijii i Spaniji se ne bi desilo apsolutno nista da se ovo spreci, u toliko jadnom stanju je tamo fudbal, a oni su verovatno radili neke globalne analize javnog mnjenja, tipa video sam jednu anketu u Vijetnamu gde je 80 posto ljudi za ovu ligu, i racunali su na taj profit. 

 

Inace Spanci i dalje kadar nevera, nikom nije jasno zasto, zavera mod, zasto bas sada i kome to odgovara da se navijaci Celsija satro spontano okupe ispred stadiona? Sve je to UEFA mafija organizovala. Oni su sa svojom Miki Maus ligom potpuno zaboravili sta znaci rec takmicenje i ne razumeju Gvardioline reci kao da su pali s Marsa. 

  • +1 4
  • Hvala 2
Link to comment

Ovo nije proslo trenutno u ovoj formi zbog politicara. Govorio sam da ce se to desiti. Politicari imaju svoju racunicu ali pitanje se otvara i za njih ali nije za ovu temu.

Medjutim, isto sam spominao da ono sto moze da izadje da bude jos gore u sustini,

 

 

Da li ce sada biti jos zasticeniji a da se neki pojedinac zrtvuje?! Da li i ono jadno pravilo ffp jer nije pravilno korisceno biti izbaceno?

Otvara se mnogo pitanja koja mogu da vode do jos gore situacije. Naravno ja sam to ocekivao, iako me ovde napadaju, ali nije problem.

 

FB-IMG-1618956723005.jpg

 

 

  • +1 1
Link to comment

ne verujem ja da je ovo sada gotova priča

 

a teško mi je da se stavljam na bilo koju stranu. naročito ne na stranu UEFA, organizacije u kojoj je jedan Kokeza mogao da bude neki faktor i ko zna koliko sličnih Kokeza i raznih polupismenih buzdovana diljem Evrope, rukovođenih principom lezi lebe da te jedem

 

ovaj koncept Superlige me je iznenadio, u smislu da je predstavljan vrlo šturo i površno, kao neki koncept, radna verzija i tome slično. a ne kao osmišljeni plan akcije. trebalo je to da bude mnogo šira akcija, po meni. ono što je Perez pričao o regionalnim ligama, Balkanska, Skandinavska, ova ona, sve je to trebalo uključiti u priču i osmisliti vrlo detaljan plan da se razvali postojeći UEFA sistem i svi štakori koji su se tamo zapatili. ta Superliga bi trebalo da bude samo vrh neke nove fudbalske piramide, a cenim da bi lakše išlo da su se u priču uključili i interesi onih klubova koje nacionalni okviri guše i koji imaju potrebu da igraju u nekim širim, regionalnim okvirima. a tu ima puno zainteresovanih širom Evrope.

 

 

  • +1 1
Link to comment
8 minutes ago, Ted said:

ne verujem ja da je ovo sada gotova priča

 

a teško mi je da se stavljam na bilo koju stranu. naročito ne na stranu UEFA, organizacije u kojoj je jedan Kokeza mogao da bude neki faktor i ko zna koliko sličnih Kokeza i raznih polupismenih buzdovana diljem Evrope, rukovođenih principom lezi lebe da te jedem

 

ovaj koncept Superlige me je iznenadio, u smislu da je predstavljan vrlo šturo i površno, kao neki koncept, radna verzija i tome slično. a ne kao osmišljeni plan akcije. trebalo je to da bude mnogo šira akcija, po meni. ono što je Perez pričao o regionalnim ligama, Balkanska, Skandinavska, ova ona, sve je to trebalo uključiti u priču i osmisliti vrlo detaljan plan da se razvali postojeći UEFA sistem i svi štakori koji su se tamo zapatili. ta Superliga bi trebalo da bude samo vrh neke nove fudbalske piramide, a cenim da bi lakše išlo da su se u priču uključili i interesi onih klubova koje nacionalni okviri guše i koji imaju potrebu da igraju u nekim širim, regionalnim okvirima. a tu ima puno zainteresovanih širom Evrope.

 

 

 

Ne verujem da se neko stavlja na stranu uefa samo je njihov proizvod trenutno bolji od ove namestaljke. Mislim da je prica o regionalnim ligama bila dimna zavesa ljudi sa ipak nekom odgovornoscu. Bilo bi dobro da se ukljuce svi i isprate potrebe al to ovde nije bio slucaj. Sad je ispalo ok, moze i da ode na tu stranu sto pominjes

Link to comment
31 minutes ago, kipo said:

To nazovi takmicenje nikad ne bi izrodilo ovako nesto.. ni u tragovima. Jebes pare. Bravo Englezi, bas su mi porasli u ocima

 

 

 

Pamtim to kao da je bilo danas.

I onda pukne Votford od Kristal Palasa 1-0 u finalu baraža u jednoj od najdosadnijih utakmica ikada :laugh:. Ali u pravu si, ovako nešto nikad ne bi moglo da se izrodi iz te Super Lige.

  • +1 3
Link to comment
9 minutes ago, Jean-Luc Picard said:

 

Pamtim to kao da je bilo danas.

I onda pukne Votford od Kristal Palasa 1-0 u finalu baraža u jednoj od najdosadnijih utakmica ikada :laugh:. Ali u pravu si, ovako nešto nikad ne bi moglo da se izrodi iz te Super Lige.

 

U ovoj prici nema SL klubova, mozda da ipak odu :D

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...