Jump to content
IGNORED

Evropski superklubovi i njihova superliga


Meazza

Recommended Posts

1 minute ago, iDemo said:

Ovo je sasvim u redu - mene zanima ko ce da pokrije prelazni period - postojece ugovore za igranje u ligama i takmicenjima koja ce im - koliko od sutra - biti zatvorena... 

 

 

Neće se desiti, mislim najjače je da će UEFA da se odrekne timova koji im donose 80% ukupnog profita (Real, Barsa, Liv, MU)

 

1 minute ago, Milošica said:

Pa onda i jeste poseban, ako se odrekne velike otpremnine zarad imidža, koliko god da je zaradio u karijeri do sada...

 

Kažem "ako", videćemo...I videćemo koji će mu biti sledeći klub.

 

Eno, Arle je lepo primetio da je jedan tim koji nije deo te priče, bez trenera, a svakako on ne bi bio gadljiv da preuzme bilo koga od ovih iz ESL priče u nekom momentu.

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, goofs said:

Bajern moze ozbiljno da zakuha pricu nepristupanjem, jedan od retkih velikana sa istorijom koji jos uvek posluje dobro i pozitivno. S druge strane, verovatno njima ni ne odgovara da se ovi ostali vade iz govana jer ko ih jbe kad su glupi i sebe doveli u tu situaciju.

 

Inace, klubovi 12ice - 3 Spanca grcaju u dugovima, Inter i Juventus grcaju u dugovima, Mancester, Liverpul i Milan u USA vlasnistvu, nazire se patern u koji se Bajern nikako ne uklapa.

 

To je tacno za Nemce i Francuze, oni ipak vode racuna o finansijama, verovatno na to utice drzava. Kao sto verujem da trenutno nemacka i francuska drzava vrse pritisak na Bavarsku i PSZ da ne ulaze iz svojih razloga a koji su povezani sa tim uticajem na koji ukazujes.

Link to comment
3 minutes ago, radisa said:

Minhenski?

 

Pa samo tamo još nije bio... Ne verujem da će ga oni uzeti, nisu oni baš toliko ludi...

 

Preozbiljan je to klub da bi se zajebavali sa ispušenom lulom kao što je Murinjo. Veća je šansa da preuzme Zvezdu posle Mistera nego Bajern ikada.

Link to comment
Just now, MiddleClass said:

Specijalni :hail:

 

Kiselo je to grozdje Vini i Kopi :fantom:

 

Numeš da čitaš, ja hvalim njegov potez, nebitno kakva mu je motivacija za isti

 

Link to comment
11 minutes ago, MiddleClass said:

 

Kako cini neregularnim? Real osvoji titulu u Spaniji i kaze necemo igrati LS naredne sezone jer nismo u mogucnosti (jer tako smo u mogucnosti), neka nase mjesto iz Spanije zauzme najbolje plasirani tim ispod nas. Posle kad Barsa i Atletiko isto odgovore savezu, dodje se do neke Sevilje i Sosijedada koji ce igrati Ligu sampiona.

 

Svi srecni i zadovoljni. A ako Sevilja ne zeli da igra Ligu Sampiona jer ce biti manje para u istoj zalim slucaj. Onda su samo malo manji licemjeri od Reala. Ili isti... 🤔

 

A zasto bi se Real uopste borio da osvoji titulu. Koji ce mu kurac, ako ne racunamo prestiz? Zamisli situaciju da se dva kluba bore za ulazak u LS a jedan poslednje kolo igra protiv Reala kojeg zabole za tu utakmicu? To je potencijalna neregularnost jedan kroz jedan.

Link to comment
4 minutes ago, ducca said:

 

Nidje veze - EPL nije zatvoreno elitističko takmičenje - svako može da se plasira u isto i svi klubovi u zemlji kojih ima na hiljade teže tome, takodje svako može i da ispadne. Preraspodela novca takodje nije fiksirana i rezervisana za klubove osnivače ili tako nešto. ESL je pak sve suprotno od toga, plus rušilac nacionalnih šampionata. Stvarno poredjenje ova dva je gubljenje vremena. 

 

Nije zatvoreno za Fulam.

Da postena preraspodela samo eto MC, MU mogu da kupuju za pola milijarde godisnje a Brajton neka skuplja po plazama Kanala igrace.

 

Odakle MU toliki novci?

Edited by pasha
Link to comment
1 minute ago, copkillah said:

Eno, Arle je lepo primetio da je jedan tim koji nije deo te priče, bez trenera, a svakako on ne bi bio gadljiv da preuzme bilo koga od ovih iz ESL priče u nekom momentu.

Zato i kažem da ćemo videti, ništa me od njega ne bi iznenadilo, ali za sada ima +

Link to comment
1 minute ago, Lezilebovich said:

Trudio sam se da iščitam celu prepisku, ali nisam uspeo da skontam što je interes Premijer Lige da mančesteri, liverpul i ostali ne igraju lokalnu ligu. AKo oni neće u Ligu Šampiona, nego hoće neku svoje sranjce da igraju sredom, što to remeti planove Premijer Lige ? Boje se da neće imati interes da budu šampioni ? 

 

Zato što će u nekom trenutku oni da napuste i Premijer ligu, jer će im biti isplativije da subotom igraju sa Realom nego sa Southamptonom, i zato što nijedan od ovih klubova neće imati takmičarski motiv da igra u Premier ligi ako ne budu konkurent za prvaka Engleske, pa će pola utakmica za pola ovih klubova da bude otaljavanje.

Link to comment
5 minutes ago, Lezilebovich said:

Trudio sam se da iščitam celu prepisku, ali nisam uspeo da skontam što je interes Premijer Lige da mančesteri, liverpul i ostali ne igraju lokalnu ligu. AKo oni neće u Ligu Šampiona, nego hoće neku svoje sranjce da igraju sredom, što to remeti planove Premijer Lige ? Boje se da neće imati interes da budu šampioni ? 

Zato sto Premijer Liga saradjuje sa UEFOM, ne sa novoosnovanom organizacijom na celu sa bordom klubova. U praksi, odgovor na tvoje pitanje je zato sto jacina Premijer lige zavisi i od toga da Lester udje u Ligu sampiona i da igra meceve protiv Liverpula, kao i da se West Ham i Aston Vila lome tokom sezone kako bi usli u Ligu Sampiona gde bi igrali protiv Juventusa, i podigli nivo klubova, pa samim tim i Premijer lige jos vise.

Link to comment

lancia spmeuo sudjenje i meni je to palo napamet da ce sada biti i transfera sudija iz uefe/fife u sl....ili ce suditi drugorazredne sudije sto bi bas bio sepktakl kakav ameri zele. 

 

btw ne sumnjam da je clattenburg prvi na kolenima pred perezom. 

Link to comment
Just now, harper said:

 

A zasto bi se Real uopste borio da osvoji titulu. Koji ce mu kurac, ako ne racunamo prestiz? Zamisli situaciju da se dva kluba bore za ulazak u LS a jedan poslednje kolo igra protiv Reala kojeg zabole za tu utakmicu? To je potencijalna neregularnost jedan kroz jedan.

 

Ali zasto se Armani bori da bude sampion Italije ili Barselona Spanije u basketu? Eto, neka je prestiz, ali opet im je stalo.

Link to comment
2 minutes ago, Milošica said:

Zato i kažem da ćemo videti, ništa me od njega ne bi iznenadilo, ali za sada ima +

 

Pa i od mene ima + iako su, vrlo verovatno, samo krajnje sebični motivi u pitanju. Ima plus jer me je zabavio :D

 

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, Ayatollah said:

 

Zato što će u nekom trenutku oni da napuste i Premijer ligu, jer će im biti isplativije da subotom igraju sa Realom nego sa Southamptonom, i zato što nijedan od ovih klubova neće imati takmičarski motiv da igra u Premier ligi ako ne budu konkurent za prvaka Engleske, pa će pola utakmica za pola ovih klubova da bude otaljavanje.

To mi je jasno, ali ne vidim to kao dovoljno jak motiv da ih PL stvarno izbaci iz takmičenja od sledeće sezone. Možda će da krenu sa -6 poena :D 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...