Jump to content
IGNORED

Evropski superklubovi i njihova superliga


Meazza

Recommended Posts

1 minute ago, radisa said:

AKo je istina, kapa dole...

 

Jao bre, mator si čovek, zar bi stvarno poverovao da je on to uradio iz principa a ne iz lične koristi i samopromocije? :lol:

 

Pričamo o Murinju.

Link to comment
8 minutes ago, ArleKino said:

Ali najjači mi je ovaj momenat sa otimanjem fudbala od radnika i citiranjem Fowlerove podrške onomad...a Fowler dobio kaznu za majicu sa natpisom podrške. Fudbal je odavno otišao u ruke oligarha, ovo je sad samo konstatacija stanja.

 

Aha, zato sto je konstatacija stanja ovolika se prasina digla. Jedini smisao ove lige je da se od manjih klubova koji se dokopaju LS ili LE uzme tih po nekoliko miliona koje dobijaju u tim slucajevima i ti milioni preusmere u ionako pune dzepove nekoliko tajkuna. To je cela prica, zabole njih za fudbal.

Link to comment
Just now, copkillah said:

 

Jao bre, mator si čovek, zar bi stvarno poverovao da je on to uradio iz principa a ne iz lične koristi i samopromocije? :lol:

 

Pričamo o Murinju.

Svejedno, zašto to nisu uradili OGS ili Klopp? Samopromocija pa šta, i protivncima SL treba neka maskota, i eto ga...

 

A mogao je da smrdi i čeka otprmeninu...

  • +1 4
Link to comment
Just now, radisa said:

Svejedno, zašto to nisu uradili OGS ili Klopp?

A mogao je da smrdi i čeka otprmeninu...

 

Zato što nisu pred otkazom, jasno.

 

Otpremninu će dobiti garantovano, cela priča nema veze s mozgom.

  • +1 1
Link to comment
14 minutes ago, Jeremija said:

 

 

Mogu da pretpostavim šta su zamislili, obzirom da celu priču vode Englezi i Amerikanci - ako ih UEFA iskluči iz CL, podneće verovatno sudu u Londonu ili u Švajcarskoj (možda čak i u SAD, premda mislim da je to manje verovatno) zahtev za privremenu meru kojim bi se suspendovala takva odluka UEFE, i istovremeno bi podneli zahtev arbitraži u Lozani za poništaj te odluke. Ishod ovoga zavisi od toga šta piše u ugovorima koji oni imaju sa UEFA-om, kao i po kom pravu se to tumači. Isto važi i za nacionalne šampionate.

Link to comment
1 minute ago, harper said:

 

Aha, zato sto je konstatacija stanja ovolika se prasina digla. Jedini smisao ove lige je da se od manjih klubova koji se dokopaju LS ili LE uzme tih po nekoliko miliona koje dobijaju u tim slucajevima i ti milioni preusmere u ionako pune dzepove nekoliko tajkuna. To je cela prica, zabole njih za fudbal.

AF_SA_26-28_image001.jpg

Link to comment
1 minute ago, radisa said:

Svejedno, zašto to nisu uradili OGS ili Klopp? Samopromocija pa šta, i protivncima SL treba neka maskota, i eto ga...

 

A mogao je da smrdi i čeka otprmeninu...

 

Eno Uini ti je odgovorio, jer su oni daleko od otkaza, a on je bio na korak od istog. 

 

I otpremnina je lepa, ali pare mu svakako nisu problem i mislim da je spreman da se odrekne iste zarad imidža i aure posebnosti koju toliko voli da stvara oko sebe.

Link to comment
2 minutes ago, copkillah said:

 

Eno Uini ti je odgovorio, jer su oni daleko od otkaza, a on je bio na korak od istog. 

 

I otpremnina je lepa, ali pare mu svakako nisu problem i mislim da je spreman da se odrekne iste zarad imidža i aure posebnosti koju toliko voli da stvara oko sebe.

I neka je, kako god, na pravoj starni je ovog puta...

 

Jel' ima neko koje bio velika zvezda, veliki trener sad za ovo? Da je da izjavu da podržava SL i da je to baš super? Protiv su, manje više svi koje sam našao, a Rio je pokidao kako je objasnio...

Link to comment
38 minutes ago, harper said:

Sa pohlepom jedne male grupe ljudi koja je stekla bogatstvo raznim kriminalnim i anticivilizacijskim metodama i ima nameru da to bogatstvo poveca na ustrb i na stetu svih ostalih. Pri cemu vecina od njih uopste ne mogu da se nazovu kapitalistima, neki su lokalni diktatori a neki outright kriminalci koji su se obogatili korupcijom i state-supported kriminalom. To je apsolutno jasno iz saopstenja vlasnika ove nove lige, iako je zatrpano zargonom sastavljenim od praznih fraza o buducnosti fudbala i slicnim sranjima. Kapitalizam je mnogo vise od toga, napisao sam u prethodnom postu neke od njegovih osnovnih postulata.

 

"REAL Capitalism Hasn't Been Tried Yet" :rolleyes:
 

Dobro ti je ovo kako se praaavi kapitalisti ne bogate od korupcije i državnog sponzorstva, nego valjda od svog rada.

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, omiljeni said:

 

ne kontam, šta sa nemačkim navijačima? daj neki preprič o čemu se radi.

 

Pa eto, izgleda da tamo gde su navijači vlasnici 50%+1 deonice ti klubovi neće u SL. 

  • +1 1
Link to comment
37 minutes ago, harper said:

 

Oni su sigurno anticipirali moguce odgovore nacionalnih saveza i UEFA i angazovace armiju advokata da se zastite od posledica ali ne vidim kako mogu da nateraju te saveze da ne eliminisu klubove koji ne zele da se takmice. Njihova ideja je da sve ostane isto, samo da jedan broj klubova sredinom nedelje igra drugacije takmicenje od svih ostalih klubova, ali to sve lige koje imaju ucesnike ove lige cini neregularnim.

 

Kako cini neregularnim? Real osvoji titulu u Spaniji i kaze necemo igrati LS naredne sezone jer nismo u mogucnosti (jer tako smo u mogucnosti), neka nase mjesto iz Spanije zauzme najbolje plasirani tim ispod nas. Posle kad Barsa i Atletiko isto odgovore savezu, dodje se do neke Sevilje i Sosijedada koji ce igrati Ligu sampiona.

 

Svi srecni i zadovoljni. A ako Sevilja ne zeli da igra Ligu Sampiona jer ce biti manje para u istoj zalim slucaj. Onda su samo malo manji licemjeri od Reala. Ili isti... 🤔

Edited by MiddleClass
Link to comment
34 minutes ago, nautilus said:

Ko su vlasnici superlige? Da li JP Morgan ima neki znacajniji udeo u vlasnistvu ili je sve pod kontrolom nekakvog borda koji cine klubovi. Nesto ne verujem da je JP Morgan samo sponzor vec da su napravili neku racunicu po kojoj ce Superliga, analogno sa americkim sportskim ligama, donositi profit ili bar da ce rasti vrednost bilo klubova bilo same lige te da ce se to u jednom trenutku moci lepo prodati. U tom slucaju ce mi biti jos draze kad ovo pukne.

 

Ja sam skoro siguran da JP Morgan neće učestvovati u vlasničkoj strukturi, već će samo da finansira klubove koji to hoće da urade. Niti je bankama u interesu da zarobljavaju kapital tako što će držati equity u projektima visokog rizika, niti će da rizikuju da dođu na udar raznoraznih odštetnih zahteva, kazni i penala koje mogu proisteći iz celog ovog cirkusa. Oni će dati "povoljan" kredit, čak možda ni sami, i sačekati kako će se priča razvijati. Ako se ne bude razvijala dobro, prvi će da okrenu leđa celoj priči i da oteraju dužnike u stečaj, boli njih dupe što će da zatvore Totenhem ili Ateltiko Madrid ili Inter.

  • +1 4
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...