Jump to content
IGNORED

Evropski superklubovi i njihova superliga


Meazza

Recommended Posts

Just now, Lancia said:

Nesto ti to nisi dobro zapamtio, Sevilja i Betis su tad bili u bunaru, cak zajedno u Segundi. Atletiko je isto bio ocajan. posle Antica.

 

Quote

After another three seasons in the second division, with the club managed by Lorenzo Serra Ferrer, Betis returned to the top flight for the 1994–95 season, subsequently achieving a final third position, thus qualifying to the UEFA Cup.

220px-Camiseta_aniversario_betis_001.jpg
 
Betis' shirts in 2007 bore an emblem for their centenary

In the European campaign, Betis knocked out Fenerbahçe (4–1 on aggregate) and 1. FC Kaiserslautern (4–1) before losing to defeated finalists Bordeaux (3–2). In 1997, 20 years after winning the trophy for the first time, the club returned to the final of the Copa del Rey – again held in Madrid, although this time at the Santiago Bernabéu Stadiumlosing 2–3 against Barcelona after extra time.

Incidentally, Barça was the club Serra Ferrer would leave Betis for that summer, to be replaced by former player Luis Aragonés. Aragonés would only last one season with the club, leading the side to the eighth position and to the quarter-finals in the Cup Winners' Cup, where they would lose 2–5 on aggregate to eventual winners Chelsea.

Aragonés was followed by the controversial reign of Javier Clemente, who spat on a fan and implied Andalusia was "another country!".[citation needed] The team slipped down the table, finishing 11th and being knocked out of the UEFA Cup by Bologna in the third round. For the next couple of seasons, Betis went through numerous managers, a relegation and a promotion, after which the team finished sixth in the league with Juande Ramos at the helm.

Ramos was gone after just one season, however, being replaced by former Cup Winners' Cup-winning manager Víctor Fernández. He led the team to eighth and ninth in the league and the third round of the 2002–03 UEFA Cup, being knocked out by Auxerre (1–2 on aggregate), during his two-year reign.

For 2004, Fernández was replaced by the returning Serra Ferrer, who guided the team to the fourth position in the top flight. They also returned to the Vicente Calderón on 11 June 2005 for the Copa del Rey final, lifting the trophy for only the second time after an extra-time winner by youth graduate Dani in a 2–1 win against Osasuna.

The league finish meant Betis became the first Andalucian team to compete in the UEFA Champions League, and it reached the group stage after disposing of Monaco in the last qualifying round (3–2 on aggregate). Drawn in Group G, and in spite of a 1–0 home win against Chelsea, the club eventually finished third, being "demoted" to the UEFA Cup, where it would be ousted in the round of 16 by defeated Steaua București (0–0 away draw, 0–3 home loss).

 

Link to comment

uzgred, prenosi primere (kao i premier lige) devedesetih su isli na tv palma, ja imao neki mali tv, sobna antena, slika ocajna, i svejedno nisam propustao. sada kada siti i bajern igraju u hd rezoluciji na velikom ekranu ne mogu da ih gledam.

Link to comment
Just now, Lancia said:

Skroz sam to potisnuo, znam da su Osasuna, R. Sosijedad, Saragosa bili OK, iskreno tad sam vise pratio zabare.

Ja se sećam suludih gradskih derbija i ludaka koji je kupio Betis i preimenovao stadion po sebi, maldog Joaquina, kom mafijaš na čelu kluba neda da ode u Real, ekipe koja može svakog da dobije ali i da izgubi od svakog...

 

Ludačka ekipa, baš sam ih bio pratio tad...

Link to comment
2 minutes ago, Jean-Luc Picard said:

I Atletiko je bio u Segundi par sezona. Stoposto sam siguran, a mrzi me da googlam. 

Antic doveden za spas, pa sa Haselbankom odose u Segundu na dve godine.

Link to comment
1 minute ago, radisa said:

Ja se sećam suludih gradskih derbija i ludaka koji je kupio Betis i preimenovao stadion po sebi, maldog Joaquina, kom mafijaš na čelu kluba neda da ode u Real, ekipe koja može svakog da dobije ali i da izgubi od svakog...

 

Ludačka ekipa, baš sam ih bio pratio tad...

E da znas i danas nema nista lepse nego uvertira sa ulica Sevilje pred derbi, kakve su to face i komentari jednih o drugima :wub: pisijada.

Link to comment
5 minutes ago, radisa said:

Ja se sećam suludih gradskih derbija i ludaka koji je kupio Betis i preimenovao stadion po sebi, maldog Joaquina, kom mafijaš na čelu kluba neda da ode u Real, ekipe koja može svakog da dobije ali i da izgubi od svakog...

 

Ludačka ekipa, baš sam ih bio pratio tad...

 

manuel ruiz de lopera  :D

secam se da je tunba pricao kako je bio na razgovoru kod njega, nije mogao da veruje kakav ludak, vadio na astal kofer sa parama. to je trebalo da mu bude jasno samim tim sto je razmisljao njega da angazuje  :fantom:

Link to comment
53 minutes ago, Cane Vukic Prebranac said:

 

Капирам да ти је забавно бити на тој страни у дискусији, али онда би бар могао да не бацаш ова поређења неупоредивог. Ако већ не разумијеш фудбал или га пратиш површно, не знам одакле ти самопоуздање да форумаше који га читав живот интензивно гледају називаш хипстерима јер су против приватне лиге Ањелија, америчких, руских и арапских власника и шпанских близанаца. Ја НФЛ пратим тек неколико година уназад па се не бих усудио да овако лупетам и паметујем екипи на НФЛ топику укључујући и тебе.

 

Ajoj buraz đe ti bre ode. Nisam ja ovde nikom solio pamet o tome koji igrač je dobar ili nije i koja formacija je pogodnija za Šefild.

To samopouzdanje crpim iz toga što znam brojeve. Rene ili radisha možda misle da je to previše baratanje statistikama i da sam opterećen brojevima, ali kad se priča o biznis strani sporta onda tu brojevi mogu dosta da ti pomognu. Čudan koncept većini sa ovog topića, ali lovi miševe.

ne moram znati startnu postavu i sve rezerve Vulverhemptona da bih znao koliko ljudi gleda utakmicu kad igraju Real i Liverpul, a koliko kad igraju Kristal Palas i Livepul. Znam koja liga koliko zarađuje, nisam otkrio da je fudbal u finansijskoj dubiozi sad pre neko veče kad je trebalo da se brane Fođa i Askoli od Super Lige. Znam ko su vlasnici ovih klubova u Engleskoj i znam šta im je cilj, koje tržište ih zanima i kako će to da funckioniše. Znam koliko plaćaju Mahomesa bez da generšu gubitak, a koliko plaćaju De Bruynea trošeći oil&gas novac. Znam koji model sporta je samoodrživ, a koji ne.

Može @Meazza da pogleda 4 utakmice dnevno i to je super što on u tome uživa, ali to ne znači da on ima ikakve predstave o tome koliko bi ta Super Liga bila uspešna finansijski i koliko bi to posle po principu spojenih sudova prelivalo na klubove van te lige. I koliko bi to značilo za fudbal kao sport.

 

A i ono, ne živim u Bostonu ili San Franciscu nego u Novom Sadu. Nagledao sam se ja dosta fudbala. A imam i nekoliko prijatelja koji prate fudbal jednako koliko i meaca i sve ove razgovore o fudbalskoj NBA ligi sam već vodio.

 

ja više volim da gledam koledž fudbal nego NFL i često pogledam i neke relativno male škole koje igraju na stadiončićima od 30.000 mesta i uživam u tome, ali mi ne pada na pamet da pričam kako je to budućnost fudbala, kako je to kvalitetniji fudbal i kako je to bitnije i gledanije nego NFL. A kad bi tako nešto i počeo da pišem, ti koji si tek počeo da pratiš bi lako mogao videti da nisam u pravu, tj da narodski rečeno pričam gluposti. Ne priča se o west coast offence ili QB tehnici, pa da si ti nešto hendikepiran u diskusiji, već se priča o brojevima.

Tako se i ovde ne priča o 4-4-2 i rezervnom beku Kristal Palasa, nego o brojevima. Tj trebalo bi da se priča. Ali forum je diskusioni i svako ima pravo da forumaši kao da je u pitanju burek ili b92 komentari, a ne ppp

Link to comment

@omiljeni Ajde kroz brojeve da nam predstavis kako ce nekompetitivni mecevi da uticu na gledanost. Vec treci put ti postavljam ovo pitanje, samo sacekas da bude zatrpano drugim postovima i pravis se kao da te nista nisam pitao. 

Link to comment
5 minutes ago, omiljeni said:

 

Ajoj buraz đe ti bre ode. Nisam ja ovde nikom solio pamet o tome koji igrač je dobar ili nije i koja formacija je pogodnija za Šefild.

To samopouzdanje crpim iz toga što znam brojeve. Rene ili radisha možda misle da je to previše baratanje statistikama i da sam opterećen brojevima, ali kad se priča o biznis strani sporta onda tu brojevi mogu dosta da ti pomognu. Čudan koncept većini sa ovog topića, ali lovi miševe.

ne moram znati startnu postavu i sve rezerve Vulverhemptona da bih znao koliko ljudi gleda utakmicu kad igraju Real i Liverpul, a koliko kad igraju Kristal Palas i Livepul. Znam koja liga koliko zarađuje, nisam otkrio da je fudbal u finansijskoj dubiozi sad pre neko veče kad je trebalo da se brane Fođa i Askoli od Super Lige. Znam ko su vlasnici ovih klubova u Engleskoj i znam šta im je cilj, koje tržište ih zanima i kako će to da funckioniše. Znam koliko plaćaju Mahomesa bez da generšu gubitak, a koliko plaćaju De Bruynea trošeći oil&gas novac. Znam koji model sporta je samoodrživ, a koji ne.

Može @Meazza da pogleda 4 utakmice dnevno i to je super što on u tome uživa, ali to ne znači da on ima ikakve predstave o tome koliko bi ta Super Liga bila uspešna finansijski i koliko bi to posle po principu spojenih sudova prelivalo na klubove van te lige. I koliko bi to značilo za fudbal kao sport.

 

A i ono, ne živim u Bostonu ili San Franciscu nego u Novom Sadu. Nagledao sam se ja dosta fudbala. A imam i nekoliko prijatelja koji prate fudbal jednako koliko i meaca i sve ove razgovore o fudbalskoj NBA ligi sam već vodio.

 

ja više volim da gledam koledž fudbal nego NFL i često pogledam i neke relativno male škole koje igraju na stadiončićima od 30.000 mesta i uživam u tome, ali mi ne pada na pamet da pričam kako je to budućnost fudbala, kako je to kvalitetniji fudbal i kako je to bitnije i gledanije nego NFL. A kad bi tako nešto i počeo da pišem, ti koji si tek počeo da pratiš bi lako mogao videti da nisam u pravu, tj da narodski rečeno pričam gluposti. Ne priča se o west coast offence ili QB tehnici, pa da si ti nešto hendikepiran u diskusiji, već se priča o brojevima.

Tako se i ovde ne priča o 4-4-2 i rezervnom beku Kristal Palasa, nego o brojevima. Tj trebalo bi da se priča. Ali forum je diskusioni i svako ima pravo da forumaši kao da je u pitanju burek ili b92 komentari, a ne ppp

Ti si jedini koji ovde priča o finansijama i brojevima... Nas ostale, kao i one ludake po engleskim pubovima, to ne zanima previše...

 

Mene bole kurac za zaradu nekog vlasnika kluba, ili njegov gubitak, to sa sportom koji ja pratim veze nema... Kad hoću da se bavim zaradama, profitima i marginama, jbg, onda sednem da radim, jer od pravljanja alata za analizu takvih sranja živim... Tome u mom viđenju sporta ne bi trebalo da ima previše mesta...

 

Očigledno pričamo o različitim stvarima i tako nek ostane... :)

  • +1 5
Link to comment
8 minutes ago, radisa said:

Ti si jedini koji ovde priča o finansijama i brojevima... Nas ostale, kao i one ludake po engleskim pubovima, to ne zanima previše...

 

Mene bole kurac za zaradu nekog vlasnika kluba, ili njegov gubitak, to sa sportom koji ja pratim veze nema... Kad hoću da se bavim zaradama, profitima i marginama, jbg, onda sednem da radim, jer od pravljanja alata za analizu takvih sranja živim... Tome u mom viđenju sporta ne bi trebalo da ima previše mesta...

 

Očigledno pričamo o različitim stvarima i tako nek ostane... :)

Tacno sam znao da si kriv :fantom: koliko si dobio od Pereza?¿ 

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...