Jump to content
IGNORED

Evropski superklubovi i njihova superliga


Meazza

Recommended Posts

Lik vas je navukao jeftino na besmislenu pricu o tome kako moze da se gleda ili samo fudbal koji igraju bogati klubovi i dobri igraci ili los fudbal koji igraju siromasni klubovi i dunsteri, pa sad svi moramo da izjasnjavamo sta bismo radije gledali. Nije on kriv, on ne razume nista, krivi ste vi sto se pecate.

  • +1 2
Link to comment
Just now, pacey defender said:

Ako bi izvodjenje auta uzelo vremena koliko izvodjenje kornera, to ce fudbal uciniti dosadnijim. Svako malo lopta izlazi van terena, bice mnogo praznog hoda.

 

Eventualno da se doda opcija da smes da izvedes nogom ali bez strateskog planiranja i namestanja stucni, nego odmah, sa rukom na lopti, kao na malom fudbalu, tako nesto. A da ostane izvodjenje rukom kako je sada, ako igrac tako zeli (zbog Rori Delap ubacivanja, na primer).

 

kada bi se aut izvodio nogom, ekipe bi manje ispucavale loptu u aut u svakoj neprilici. sada imamo situaciju da cim je malo veca frka pred golom, stameni centarhalf ispali loptu preko stadiona jer zna da aut nije opasnost. kada bi se aut izvodio nogom, bilo bi toga manje. a treba stopovati vreme i za izvodjenje auta i kornera, da ne bude razvlacenja, namestanja, trosenja vremena.

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, Nikodije said:

 

pa u sadasnjem sistemu evrofudbala je tako, utakmice su lezerne do cetvrtfinala, ne vidim kako to moze da se promeni. ni u ovom formatu lige sampiona, niti u superligi. lezerno je i po nacionalnim ligama, barem sto se tice borbe za trofeje (osim u engleskoj), ceo evropski fudbal je zapravo vrlo lezeran i opusten, takoreci dosadan. zato sve manje ljudi to i gleda osim fanatika koji bi gledali svako sranje koje im se servira.

Finansijski nagradjivati efikasnost u golovima u CL a u prvenstvu bodovno.

Link to comment
5 minutes ago, Meazza said:

 

Potpis od reci do reci, zato i kazem da treba ukinuti dosadne grupe, uvesti da sampioni igraju KES, vratiti Kup Kupova. Ove ne-engleske lige ako hoce da prezive, ako hoce da ih neko gleda neka vide sta ce i kako ce, to je njihov i samo njihov problem. 

 

kako da se igra  kes, kada je tu malo utakmica? slazem se, i ja bih voleo kes, kao do 91.

Edited by Nikodije
Link to comment
2 minutes ago, harper said:

Lik vas je navukao jeftino na besmislenu pricu o tome kako moze da se gleda ili samo fudbal koji igraju bogati klubovi i dobri igraci ili los fudbal koji igraju siromasni klubovi i dunsteri, pa sad svi moramo da izjasnjavamo sta bismo radije gledali. Nije on kriv, on ne razume nista, krivi ste vi sto se pecate.

A pa nisam onda primetio da sam uleteo u fishing_h4h.gif dzakamo bre neobavezno.

Link to comment
Just now, Nikodije said:

 

kako da se igra  kes, kada je tu malo utakmica? slazem se, i ja bih potpisao kes, kao do 91.

 

Sta ce mi mnogo utakmica kad ionako gledam samo od nokaut faze?

 

Grupe, pored toga sto su dosadne, imaju jos jednu svrhu - da filtriraju velike ekipe od malih mnogo uspesnije nego sto bi to bio slucaj da se igra samo na ispadanje. Bez grupa bi se neki superklub okliznuo u direktnom okrsaju sa manjim timom, sa grupama nema sanse.

Link to comment
Just now, Meazza said:

 

Sta ce mi mnogo utakmica kad ionako gledam samo od nokaut faze?

 

Grupe, pored toga sto su dosadne, imaju jos jednu svrhu - da filtriraju velike ekipe od malih mnogo uspesnije nego sto bi to bio slucaj da se igra samo na ispadanje. Bez grupa bi se neki superklub okliznuo u direktnom okrsaju sa manjim timom, sa grupama nema sanse.

 

pa ne kazem da tebi treba, treba uefi i klubovima. zrtvovali su zanimljivost takmicenja da bi se igralo puno besmislenih utakmica.

Link to comment
1 minute ago, Nikodije said:

 

pa ne kazem da tebi treba, treba uefi i klubovima. zrtvovali su zanimljivost takmicenja da bi se igralo puno besmislenih utakmica.

 

Ako im ne treba onda nista.  :)  

Link to comment
1 minute ago, Nikodije said:

 

kada bi se aut izvodio nogom, ekipe bi manje ispucavale loptu u aut u svakoj neprilici. sada imamo situaciju da cim je malo veca frka pred golom, stameni centarhalf ispali loptu preko stadiona jer zna da aut nije opasnost. kada bi se aut izvodio nogom, bilo bi toga manje. a treba stopovati vreme i za izvodjenje auta i kornera, da ne bude razvlacenja, namestanja, trosenja vremena.

 

Koliko puta si video da igrac dobije zuti karton zbog odugovlacenja da ubaci loptu u igru, narocito golmani? To "pravilo" da se sankcionise odugovlacenje postoji u duhu pravila, samo treba dati instrukcije sudijama da ga koriste rigoroznije i cao. Ono o cemu bi mozda trebalo razmisliti je da igrac kojem mora da se ukazuje pomoc na terenu a da ne postoji nikakva vidna povreda ne moze da igra sledecih 5 minuta, sa obrazlozenjem da posle tako silne povrede treba igracu dati vremena da se na miru oporavi. Duzina izvodjenja auta i kornera nije problem u fudbalu, problem su igraci koji u svakom startu padaju s urlikom kao da ih je voz pregazio a onda posle ukazane pomoci trce kao jeleni po terenu i nista im nije.

 

Inace, ne znam kako se na ovom topiku zapatila ta besmislena prica o radikalnim promenama pravila, kao da fudbalska pravila imaju bilo kakve veze sa ovom inicijativom. Popusili ste bezveze pricu Florentina Pereza o dosadnom fudbalu koji niko nece da gleda a ta prica nije nista drugo do jadni izgovor koji treba da sakrije prave motive osnivanja superlige. A pravi motiv nije cak ni veci novac u fudbalu vec uvodjenje protekcionizma u njegovu raspodelu kako bi nekoliko vlasnika zaradilo vise od ovoga koliko sada zaradjuje od klubova.

  • Hvala 1
Link to comment
7 minutes ago, Meazza said:

 

Ako im ne treba onda nista.  :)  

 

ok, kapiram da nije lako naci balans izmedju potrebnog veceg broja utakmica i zanimljivosti takmicenja, mozda ovaj novi format koji startuje 2024  nesto promeni iako deluje rogobatno. ali sama cinjenica da ce se za prolaz dalje boriti svi, i da u sledecu fazu prolazi 24 od 32 kluba, i da eliminacije krecu ranije (vec od 1/16 finala) donece mozda neki pomak, videcemo.

uefa mora da privuce ljude koji vole fudbal a prestali su da ga prate jer im je dosadna predvidljivost i radije ce otici u bioskop nego da gledaju neko lezerno drndanje lopte. mislim da takvih ima dosta, pa su reforme takmicenja potrebne.

Edited by Nikodije
Link to comment
1 minute ago, harper said:

 

Koliko puta si video da igrac dobije zuti karton zbog odugovlacenja da ubaci loptu u igru, narocito golmani? To "pravilo" da se sankcionise odugovlacenje postoji u duhu pravila, samo treba dati instrukcije sudijama da ga koriste rigoroznije i cao.

 

Ima ona situacija sa utakmice Arsenal-West Brom. Golman WBA dobio prvi žuti karton za odugovlačenje sredinom II poluvremena. Oko 80-i-neke minute, goša opet odugovlači sa gol-autom, sudija Marriner zna da po pravilu ide drugi žuti, zvižduci sa tribina su sve jači, a on se samo okrene sa nelagodom na licu, da ne vidi šta golman radi i tako sebe razriješi obaveze da ga isključi. (Giroud će zabiti gol za 1-0 par minuta do kraja, ali nebitno.)

Link to comment
25 minutes ago, Meazza said:

 

Potpis od reci do reci, zato i kazem da treba ukinuti dosadne grupe, uvesti da sampioni igraju KES, vratiti Kup Kupova. Ove ne-engleske lige ako hoce da prezive, ako hoce da ih neko gleda neka vide sta ce i kako ce, to je njihov i samo njihov problem. 

 

Neki dan sam pricao da mi bas nedostaje legendardni KPK :) I ja bih ovo voleo, cak mi je prihvatljiva i Super Liga, ako pored nje postoje staaaari KES i KPK. Mnogo je dosadna Liga Sampiona.

  • +1 1
Link to comment
12 minutes ago, Nikodije said:

 

ok, kapiram da nije lako naci balans izmedju potrebnog veceg broja utakmica i zanimljivosti takmicenja, mozda ovaj novi format koji startuje 2024  nesto promeni iako deluje rogobatno. ali sama cinjenica da ce se za prolaz dalje boriti svi, i da u sledecu fazu prolazi 24 od 32 kluba, i da eliminacije krecu ranije (vec od 1/16 finala) donece mozda neki pomak, videcemo.

uefa mora da privuce ljude koji vole fudbal a prestali su da ga prate jer im je dosadna predvidljivost i radije ce otici u bioskop nego da gledaju neko lezerno drndanje lopte. mislim da takvih ima dosta, pa su reforme takmicenja potrebne.

 

Vracanje na stari sistem sa tri takmicenja bi doneo veci broj zanimljivih kompetitivnih utakmica. Sva tri takmicenja su nekad imala veliki prestiz koji Liga Evrope moze samo da sanja. Kup Kupova je bio veoma respektabilno takmicenje koje su navijaci jako voleli i ponovo bi vratio znacaj nacionalnom kupu (eto jos zanimljivih i bitnih meceva), a kup UEFA bi imao ogromnu tezinu kao najjace evropsko takmicenje koje je najteze osvojiti.

Edited by Meazza
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...